Krev a víno (1996)

Film je naprosto o ničem. Neoriginální zápletka, nudné pasáže, akce či napětí typické pro thriller žádné, ... Bída na jedno zkouknutí.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

S odstupem času, kdy hodnotím tento film, je nutné uznat vizuální kouzlo, kdy tento film poprvé přicházel do kin. To je však asi vše. Bojové scény jako ze sci-fi filmu. Doma se mi na DVD obal práší a již ani sám nedokážu říct, kdy jsem si jej naposledy pustil. Něco to naznačuje, konkrétně však neříká nic. :)

Pomáhat a chránit (2011)

Přiznávám, že suchý humor anglického stylu mi pokaždé nesedí. Tento nenáročný snímek vhodný pro nějaké filmové festivaly je krásnou výjimkou. Velká nabídka černého humoru, ironie a sarkasmu je skvělá ("Máte nějakou přítelkyní? Bože, jen to ne. Mám nyní plné ruce práce s děvkařením"). Konec trochu slabší, ale přeci jen celkově šoupnu plnou výbavu pěti hvězd.

V Bruggách (2008)

Nerozumím tomu skvělému hodnocení na těchto stránkách a vysoké oblíbenosti (v době psaní 138. nejoblíbenější). Nádherné prostředí Brugg, kde se poflakují nájemní zabijáci. Samozřejmě je zapotřebí kontrastů obou hrdinů a velké množství doprovodných keců. Film je žánrově spadá pod Drama / Krimi / Thriller / Komedie ... U mě spadá pod sr.čky.

Test (2003)

První půlka se mi líbí asi nejvíce, která se převážně odehrává ve výcvikovém táboře. Druhá půlka je trochu slabší.

Jako za starejch časů (2012) odpad!

Pokud bych tento film hodnotil lépe než jako "odpad", tak bych velice urazil jiné snímky, které si danou jednu hvězdičku zaslouží. Zbytečné dokoukat, pokud začnete. Tohle se snad dá natočit za jedno odpoledne, ne?

Serpico (1973)

Nesedí mi, když se film ze současnosti vrací do minulosti a takové to klišé a alibismus, jak je těžké vyjít ve společnosti, která by měla být vzorem ostatním a nakonec je stejně tak pokřivená jako klasická lidská morálka. Jinak ta obrazová kvalita a podobně body nepřidají. Dál však uznávám kvalitu hereckého počínání A. Pacina a jistou "syrovost" dané doby a celkového ztvárnění.

Šerifové (1998)

Tento film je plný solidní akce a napětí s podobností lépe hodnocenému Uprchlíkovi, kde je rovněž T.L.Jones, který se pro policejní práce svým obličejem narodil.

Sám doma (1990)

Jako malý kluk jsem to viděl několikrát pořád dokola a i v tom věku jsem obdivoval výkon M.Culkina, jak dokáže bez jakékoliv bázně a ostychu předvádět prvotřídní výkon kluka, který je zapomenut doma sám. Skvělé. "Harry, jdu do baráku!!! :)))

Nějak se to komplikuje (2009)

Ano, M. Streep umí hrát. Toho už si všimlo hodně lidí a dokonce dlouho přede mnou. Začínám si říkat, když uvidím nějaké ztvárnění krize středního věku, tak u toho musí být i ona (např. Druhá šance, ...). Opět bych doporučil zejména pro diváky vyššího věku.