• Romantický

Agent v sukni (2000)

K hodnocení tohoto filmu mě napadá jen jedno slovo - trapné!

Agiwa na (2008)

Možná to mělo působit vtipně, ale hlas dítěte, který namluvil starší muž, na mě spíš působil odpudivým dojmem. A tak nějak celkově mě to moc nebralo. Prošlo si to přesně těmi fázemi, kterými si takový počin standardně projít má, nic nepřekvapí, nic tu není nadprůměrného, abych vám mohla říct "ano, protože tam bylo XY, určitě se na to mrkněte!". Tak nějak jsem si k tomu sedla, koukala, nenadchlo, pak to vypnula a za pár minut už ani nebudu vědět, že jsem to viděla. Silně nadhodnocený film.

Ach, můj duchu! (2015) (seriál)

Ze začátku jsem nedokázala vystát to samé "promiňte, promiň, promiňte", pak to šlo do kytek, ale s tím přišla nová otravnost a to přílišně otravná a uřvaná hrdinka. Upřímně obě dvě tyhle věci mi dost znepříjemňovaly sledování. Naštěstí to ovšem mělo i příjemné chvilky, obzvláště, když se pomalu vyvíjel vztah mezi hrdinkou(ami) a šéfkuchařem. Příběh není nic moc zajímavého, herecké výkony také nejsou zrovna oslnivé, ale Park Bo-yeong má určitě před sebou zajímavou kariéru. Mělo to své roztomile sladké momenty, kluci z kuchyně byli roztomile divocí, nakonec se i hrdinka dala vystát. Ve vypjatých situacích mě ovšem nejvíce okouzlila Kim Seul-gi – ta holčina fakt umí. A zbytek… nic moc. Z balastu všech korejských seriálů to ničím nevyniklo. Snad jen chvilkovou sexuchtivostí ducha. Lepší 2*. Přeloženo

Aibó (2000) (seriál)

Tohle je pro mě jako Hercule Poirot – některé díly jsou skvostné, některé zase strašně nudné. Navíc i hodně záleží na tom, kdo Mizutanimu sekunduje. Co mě na tom přitahovalo nejvíc, je to, že se v tomhle seriálu mihne tolik známých tváří a že Japonci tuhle sérii strašně milují, jinak by se určitě nevysílala již přes 15 let a nedostala několik filmů, na které davy rozjařených Japončíků zamířily do kina. Pokud máte rádi krimi, tak proč ne, sem tam nějaký díl si dá během večeře; to je přesně ono. Díly na sebe nijak zvlášť nenavazují (najdou se ovšem samozřejmě i výjimky), takže se dá v podstatě začít kdekoliv.

Aidu aidu (2012) (seriál)

Tenhle roztomilý seriál se na můj vkus vyvedl. Vím, že když jsem se na něj začala koukat, tak už nějakých 7 epizod bylo venku a já je sloupla jako malinu – bylo to příjemné podívání a neměla jsem pocit, že bych se u toho nudila. Už jenom tak postelová scéna, kdy ráno „po“ vstávali, paráda, žádné vyšilování. V 7. epizodě mě velmi zaujal ten vozík, ve kterém ji vezl jako nákup, přišlo mi to strašně nepatřičné do takového seriálu (opět se nám vozík objevil plný kytek ve 13. díle, kdyby to někoho zajímalo :-D). Byly tam roztomilé scény, nic nebylo nijak zvlášť hrozně na hlavu – tedy snad až na její obsesi botami, neuvěřitelné jak moc! Byly tam scény, které mě dostávaly do kolen, smíchem; třeba ve 14. díle „Ajussi, be ambitios“ to bylo brilantní, nebo v 15. díle homo scéna v restauraci. Moc se mi také líbilo, že hlavní hrdinka byla neoblomná, přísná a nepištěla. Konečně po dlouhé době jsem se setkala s opravdu silnou hrdinkou a to mě velmi potěšilo. Doktor, který se o ni ucházel, dostal hned na srozuměnou a ona ho moc netrápila, což na mě také zapůsobilo velmi kladně. A otec dítěte… taková roztomilá pusa pro slečny. ;-) Když jsem poprvé uslyšela ústřední znělku, tak jsem pořád přemýšlela, co mi to jen připomíná… uprostřed seriálu jsem si konečně vzpomněla – Heartstring! Čili hudba nebyla nic moc originálního, ale kdo to potřebuje, když se mu líbí zbytek? Sem tam to mělo své mouchy a slabší chvíle, ale i přesto to byla velmi příjemná podívaná. Lepší 4*. Přeloženo.

Ai Fai.. Thank You Love You (2014)

Příjemná - lehce fekální - romantická komedie, která určitě stojí za zhlédnutí, pokud máte chuť na romantickou komedii. Člověk se zasměje, není tam moc těch trapných scén, jak to u romantických komedií bývá. Vlastně se to moc příjemně dívá. Pěkná oddechovka.

Ai jiu zhai yi qi (2009) (seriál)

Jsem překvapena. Jedno z nejlepší taiwanských dorama, které jsem v poslední době viděla. Protože taiwanská tvorba neumí být originální - myslela jsem si. Pak jsem si pustila ToGetHer a byla jsem vyvedana z omylu. Jistě, jsou tu věc věci, jako všude jinde, přesto tohle dorama působí tak nějak dospěleji, neuřvaně, až opravdově. Vztah Momo a Marse byl moc pěkný, začátek měli takový, jaký měli, ale jak finišovali, bylo jen lepší a lepší. Dokonce i Tony Ge nebyl takovou tou typickou zlou matkou, která by striktně zakazovala vztahy. Rainie překonala své hraní, které mi předvedla v Devile Beside Me a Why Why Love?. Jira jsem si konečně byla schopná oblíbit (v It Started With a Kiss jsem ho opravdu nesnášela, ani se mi nelíbil, tady už se to zlepšilo, jak říkám, s černými vlasy se mi líbí o mnoho více). Opening jsem znala už z dřívějška, takže jsem byla překvapena, že ho slyším zrovna tady :-D Líbil se mi totiž. Další plus. Písničky v průběhu seriálu jsou fajn, dají se poslouchat - některé víc, některé míň. Ale posouvala jsem, Scény s Momo a jejím nejlepší kamarádem mě nebavily. Pak některé ostatní scény, to už bylo porůznu, prostě jsem posunula běh. Takže pro mě byl to bylo opravdu dokonalé dorama, kdyby bylo zkráceno tak na šest dílů. :-) Ale určitě ho mohu doporučit, protože vážně netuším, jestli ještě na Taiwanu potkám něco tak "normálního". Slabší 4*.

Ailiseu (2009) (seriál)

Na začátku lze krásně vidět, jaká spousta peněz tím byla nakrmena, a člověk je za to rád, protože se na to dobře dívá. Akce. Bum. Prásk. Má to spád, drama, typickou korejskou romantiku, padnoucí hudební doprovod. A Zíza si říká, no páni. Jenomže po čase to začne být únavné. Napětí se odbouralo a byla z toho jen podivná a nekončící honička za IRIS. Jsou tu přesřelky, jsou tu cizí kraje (Japonsko, Maďarsko), pěkná herečka, Kim Tae-hee (jejíž postava mi na začátku byla sympatická, ale u konce mi začala lézt na nervy), herec, který jistojistě láme dívčí srdce, ale není mým typem, Lee Byeong-heon. Na začátku zajímavý příběh, jež mohl pro své dobro skončit po 16 epizodách. Nemohl a zbylé 4 díly pro mě spíše byly utrpením, než čímkoliv jiným. Ztratilo to své začáteční kouzlo. A co víc - kdybych alespoň takový pošahaný konec nečekala. No vážně, ty scény k tomu směřovaly, až mi bylo trapné, že se to fakt stalo. Btw. všimněte si v poslední epizodě, mezi 40. a 41. minutou toho psa v pozadí na červeném koberci. Přeloženo.