Rychle a zběsile 9 (2021)

Ta série filmů měla být původně o autech a rychlé jízdě, ale tohle je úplně mimo realitu. Ve filmu zazní trefná hláška (cituji volně): "To už tady létají auta vzduchem jako v nějaké Bondovce..." Ano, připomíná to opravdu to nejblbější z Bondovek i s těmi pády, které vždycky dobře vyjdou a s těmi létajícími auty. Animačky by jim šly, o to horší jsou zápasové a přestřelkové scény a hloupé a nelogické je to durch und durch. Vin Spejbl to opět herecky moc nerozsvítil a ta jeho přičoudlá snoubenka (Michelle Rodriguez), ta už teprve ne - ta umí jen "kyselou" a "ještě kyselejší". Přitom ale Vin Diesel podle mne herecky doslova zasvítil (to je na stupni hereckosti jen o málo méně než "zazářil") ve filmu Dokažte mi vinu (2006), který vřele doporučuji ke shlédnutí, kde opravdu hraje, a to dost překvapivě jiný typ role.

Chraň nás od zlého (2014)

Filmů s podobným názvem je více, i tento je uváděn také pod názvem Zbav nás od zlého. Podle mne to patří k tomu lepšímu, co bylo v žánru vymítaček natočeno. Parodie na vymítání patří do jiné kategorie.  Mezi ty opravdu dobré parodie hororů patří třeba Scary Movie 2 (2001). Celou tuto řadu Scary Movie vřele doporučuji ke shlédnutí všem příznivcům parodií na horory.

Krvavé peníze (2014)

U všech plantážníků, na to, že je to vyrobeno v roce 2014, a že v té Use to tam sekají jako pásovou výrobu, tak by se dalo předpokládat, že to bude mít alespoň nějaký řemeslný standard. Navíc režisér Henrik Ruben Genz udělal předtím velmi slušnou severskou krimu Ukrutně šťastní (2008), kterou vřele doporučuji.  Avšak tenhle film Krvavé peníze (2014) padá do díry severoamerické prostřednosti bez ambice alespoň se přibrzdit třením o okraj - prostě "šup do díry", a to bez návratu, že by to někdo chtěl vidět znovu.

Nájemní vrazi (1995)

Souboj dvou nájemních vrahů končí řídkou střílečkou v ruině hotelu ve zpoceném Mexiku, ale příběh je plytký a konec předvídatelný. To si fakt mohli odpustit. Postřeh "Tosim" o "přiteplalém přehrávání" A. Banderase je zde břitce přesný.

Nahota na prodej (1993) odpad!

Am. feministka přijede z USA do Pr., kde hovoří nesnesitelnou nápodobou češtiny s am. sajrajtním přízvukem. V Pr. ji provází novinář Lukáš Vac. a souk. det. Jiří Kr., který zde hraje opravdu hrozně vlezle, doslova z konečníku.

Mechanik zabiják (2011)

Ano, je to solidní kousek v oblasti filmů o nájemných vrazích. Je to bez přetažených pyrotechnických prskavkových efektů, bez závalu nepravděpodobných honiček nebo bez ochrany malých holčiček a bez srceryvných nářků nad rozpadem rodiny skrzevá zabijáckou práci. Filmové řemeslo je z toho vidět a akce jsou vcelku dobře odvedené.  Bytostnou vlastností filmů je děj, a ten to má. Kdo by chtěl raději prožít 162 minuty založené jen na vyčpělé filmoklubové atmošce, tak tomu doporučuji třeba film Stalker (1979), který svojí bezpříběhovostí volá do nebes, byť knižní přdloha má atmošku, ale i řízný děj.

Seznamte se, Joe Black (1998)

Brad Pitt jako smrt přijde za Anthony Hopkinsem a udělá mu nabídku. Sakra, nebylo by lepší obsadit to obráceně, aby tu smrtku hrál Anthony Hopkins a trochu přestavět příbeh?

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Co pořád mají v té USE s těmi dětskými komiksy? A proč zrovna Avengers? Je to naivní tak, že ani nadsázka to z bláta hlouposti nevyndá. A nadsázky tak zase moc není. Všichni dramaticky přehrávají a berou se šíleně vážně pri pseudomagických výzvratcích. O co více animací o to méně myšlenek a imaginace. Přes vizuální přeplácanost tomu chybí originální imaginace. Slovo "paralelní" sice ve filmu padna v každém záběru, po nějaké rozvětvenosti nebo hloubce však ani památky. Je to plochoploché. Komedie to také není (kromě toho rozhovoru o Spidermanovi), není to ani napínavé. I ty postavy a hrůzáci jsou dětsky gumoví, krev se tam neprolévá (tedy kromě trochu odřeného čílka). To třeba Sin City (2005), to je úplně jiná liga, to doporučuji).

Casino Royale (2006)

Ve své třídě bondovek je to zase jednička se všemi těmi šťastnými pády a náhodami hrajícími ve prospěch Jamese Bonda. Daniel Craig padoucha nakonec obehraje o všechny peníze, ale musel na tom dělat i na úkor osobního volna.

Časové pásmo bylo změněno