Bratři zločinu (1990)

Průměrný staromódně natočený film, kterému jeho nynější věk nepřidal na hodnotě, spíše naopak (natočeno 1990).

Ztracený svědek (2008) odpad!

Naivní nepříběh s pitomými dialogy. Amatérská práce.

Moře lásky (1989)

Film pro otrlé pamětníky s opravdu pomalým spádem. Al Pacino tam po většinu filmu tak valí kukadla, že je div, že mu nevypadla.

Paradise City (2022)

Hloupá ostuda nakroucená v Havajsku. Že jim to není blbý, že se před střelbou kryjí zahradním stolkem z Hornbachu… A ty ekobio domorodci… Jeden bod za Travoltu.

Seveřan (2022)

Malebný vizuál a bohatov výpravu to to tedy má. Jenže udělat magickou a ktomu ještě chytrou ságu, to amerikáncům nikdy moc nešlo. No a ty otravné indiánské tance a na závěr ta šermovačka na lávovém grilu, to si teda mohli prostříhat. Krajina je sice dost strhující a drnové chaloupky jsou také pěkné, ale příběh by si to zasloužilo nosnější. Sice to dotáhli až na Kyjevskou Rus, ale tak nějak mimochodem. Takhle to bylo soro pořád jen "dupy dupy okolo chalupy".

Cizinec ve vlaku (2018)

Liam jede ve vlaku a musí najít někoho, kdo tam nepatří. Moc logiky a uvěřitelnosti se v tom nenajde, ale je to docela dobrá nesonovka.

Noční běžec (2015)

Hloupý český název, ale podle mne docela dobrá nesonovka. Nic moc objevného, ale slušné řemeslo. Starý nájemný vrah se z vypitého dna zvedne, aby ochránil syna. No proč ne?

Hannibal (2001)

Ridley Scott je prostě režisér, který odvedl profesionálně svou práci a vznikl špičkový horor. Obraz je podpořen velmi malebnou kamerou i hudbou. V té scéně s mozečkem ty šaty Juanne More sice sluší, ale ty prvoplánové záběry u stolu bych klidně vynechall. Má to sice příběhové ďůry, ale daleko blbějších hororů jsou fůry.

Drsný město (2020)

Gangsterka z Marseille se spoustou gangů a různě zkorumpovaných policistů, to francouzům jde dobře. Film je vyveden na velmi dobré profesionální úrovni režisérem, který je specialista na tento žánr. Je těžké, aby konec nepokazil příběh, ale tady to rozhodně nezaneřádili žádným happyendovým koncem, kdy hlavní hrdinové s balíkem peněz šťastně mizejí v dál.

Maigret klade past (1958)

Jean Gabin tady sice hraje postavu komisaře Maigreta jako nikdo, ale ten zbytek filmového zpracování je plně přijatelný asi jen pro skalní příznivce kriminálek let padesátých. Podle mne tento film nesnese srovnání s čs tvorbou těch let - např. Král Šumavy (1959) nebo Větrná hora (1955), které mají sice dobové nedostatky, ale přetékají napětím. Tohle pojetí Maigreta sází hodně na sympatie diváků, kteří prominou naivní vyobrazení policejní práce, ale hlavně ty příšerné divadelní kulisy.