Studený bufet (1979)

absurdni cernohumorna kriminalka, ktera chvilemi pripomina neco od Nolana, chvilemi neco od Dupiexe. Parada.

Buzíci (1974)

Lascivni drza jizda mladeho Depardieu, ktera je tak prijemne lehka a zabavna.

Demonik (2021)

Neill kouka na ohranou premisu novou optikou, slape mu atmosfera, pekne buduje napeti, jen aby mu ze zacatku podkopaval nohy uspechany scenar. Silny sci-fi element je jeho poznavaci znameni, ktere neopusti ani v low budget hororu a ja jsem za to moc rad. Bavil jsem se, bal jsem se a moc me tesi, ze se vykaslal na lekacky a nesmyslny a zbytecny gore.

Expanze - Kaskáda (2017) (epizoda)

Libilo se mi detektivni patrani na Ganymedu a libilo se mi kratke predstaveni bezneho zivota na zemi. Super dil.

Expanze - Plačící náměsičník (2017) (epizoda)

Trosku me mrzi, ze si tvurce vic nevyhrali s vizualnim zobrazenim efektu ruznych gravitacnich poli. Prilet martanu na Zemi byl diky tomu pro me lehkym zklamanim. Ale co ja vim, kdyz cely zivot ziju na zemi a nikoho odkojeneho martanskou gravitaci jsem nepotkal.

Restrepo (2010)

War never changes. Fascinujici.

The Grand Tour - Lochdown (2021) (epizoda)

Kluci uz jedou docela na autopilota. Nesmyslne ukoly stridaji nefungujici vtipy. Kdyby to nevyvrcholilo pontonem, u ktereho jsem se fakt bavil, sel bych s hodnocenim jeste niz.

Meandr (2020)

Atmosfera a napeti chvilemi i celkem dobre funguji. Ale nekorunovaneho krale tohoto subzanru, Kostku, to rozhodne z trunu nesesadi. Chybi mi tu konzistentnejsi a vic gradujici napeti, inovativnejsi prekazky a i bez toho twistu na uplnem konci bych se obesel.

Expanze - Pohřební hranice (2017) (epizoda)

Rozehrava se to pekne na finale. Posadka se chysta na velmi tezkou misi, dela si nepratele z poslednich spojencu a ja se tesim na dalsi dil.