Revizoři (2003)

V tomhle filmu funguje v prve rade netradicni prostredi a tema. Pribeh a postavy byly bohuzel odsunuty na druhou kolej. Takze ve vysledku dostaneme netradicni film, na ktery se, diky sve spinavosti a zemitosti, dobre kouka, ale pod povrchem se nenachazi nic, co by vyvolalo hlubsi zajem o postavy a jejich smerovani, protoze jde vlastne "jen" o soubor scenek, z nich vetsina by mohla byt v libovolnem poradi.

Foo Fighters: Sonic Highways - osm legend (2014) (seriál)

Skvela dokumentarni serie o americke hudbe temer vsech zanru potazmo o novem albu Foo Fighters. Z Grohla laska k hudbe primo cisi a lehce behem chvilky preskoci na divaka. Ruzne dily se venuji ruznym scenam/zanrum a i dily zamerene na country jsou zajimave a zabavne, coz je tedy co rict! Pro milovniky jakekoli hudby je toto povinnost, pro ostatni vlastne taky - hudbu obecne si diky Sonic Highways musi kazdy hned oblibit. V neposledni rade jde o dalsi dukaz, ze Dave Grohl je nejvic cool postava showbusinessu.

Kmeny (2015) (seriál)

Kvalita dilu je tedy ruzna, ale k jakemusi priblizeni subkultur dojde ve vsech dilech. Jako celek tedy hodnotim celkem kladne. Obcas informacni stranka ustupuje umeleckemu vyjadreni, coz je nekde na skodu a nekde to funguje jako zajimave zpestreni (viz. tuning), obcas je dil stejne nudny jako cela subkultura (viz. motorkari) a obcas dostaneme zajimave informace v zajimavem formatu (viz.rainbow).

Kmeny - Graffiti (2015) (epizoda)

Jedna hvezda za zabery z metra. Jinak je tenhle dil o nicem. Opravdu me nezajimaji zabery na kracejici nohy a nezajimaji me hloupe konverzace writeru o hovne.

Až na krev (2007)

Az na krev je po vsech strankach uzasny film, vypraveny stejne tak nadhernou kamerou, netradicni hudbou, jako chytrym scenarem. Svou filmarskou dokonalosti se film smele radi na piedestal vedle Kmotra, Obcana Kana nebo Tenkrat na Zapade.

The People vs. George Lucas (2010)

Docela vtipny dokument o nenavisti fanousku k Lucasovi. Kazdy fanboy si po novych filmech zanadaval, ale stejne ho nakonec mame radi, protoze nam dal puvodni trilogii. Dokument tedy nakonec funguje spis jako ukazka toho, co je mezi geeky "in". Velika skoda je, ze sam George nepodal sve vyjadreni, trosku konfrontace a pohledu z druhe strany by byla fajn.

Helvetica (2007)

Ok, prave jsem videl celovecerni dokument o fontu. A svete div se, bylo to zajimave a bylo to zabavne dost na udrzeni pozornosti celych 80 minut. Pro divaky bez kladneho vztahu k designu to asi bude utrpeni, ale me bavilo sledovat profesionalni designery, jak zapalene mluvi o jejich vztahu k pismu Helvetica a tom, jak toto pismo menilo designovy svet.

Proboha! (2008)

Ano, presne tak! Bill Maher mi mluvi z duse, jen to neumim ani zdaleka tak vtipne.

Wave Twisters (2001)

Silena vizualizace skveleho a legendarniho alba Wave twister od DJ Qberta ani nemohla byt lepsi. Jde o blaznive dobrodruzstvi, kde modry zubar a jeho kamaradi zachranuji hip-hop a vesmir. Cele to je aninomavane ruznou technikou a obcas dojde i na zive herce. Obraz a dej je celou dobu synchronizovan s Qbertovou turntablism hudbou, coz diky podstate jeho hudby tvori sileny psychadelicky zazitek, ktery nema obdoby. K videni zde: https://www.youtube.com/watch?v=JIYdRodxf5E

Severní blata (2006)

Severni Blata je temna detektivka, ktera Island vykresluje, jako hnusnou diru, kam se rozhodne nechci nikdy podivat, kde je kazdy obyvatel magor a uplne na dne. Za hodne depresivni atmosferou se schovava vysetrovani vrazdy, ktere se snazi byt originalni, nektere prvky originalni asi jsou, ale ve vysledku jde stale "jen" o vysetrovani vrazdy.