Kov o kov (2017) (studentský film)

Na školní zadání „filmová báseň“ vznikl dokument o hodinovém strojku, který tiká v matčině srdci. Intimní, krátké a mnohem lepší než režisérčin předchozí snímek o ní a mámě.

Emma má mámu (2014) (studentský film)

Greta má mámu ve Stockholmu, tak si povídají přes Skype. Pokud neznáte ani jednu z nich, je dost těžké hledat důvod, proč jejich hovory čtvrt hodiny sledovat.

Úmysl obohatit holý mechanistický svět (2006) (studentský film)

Matematika, geometrie a jejich abstrakce do vizuální formy, která doplňuje komentář profesora Vopěnky, mi přišly vhodné a působivé, dokonce i ta podivná hudba začala časem dávat smysl. Je vidět, že autorka nad portrétem slavného matematika přemýšlela.

Domek z karet - Série 5 (2017) (série)

Poté, co se do Bílého domu dostal Donald Trump, museli scenáristé přitvrdit, aby jejich fikce ještě pořád překonávala realitu. Bohužel to párkrát přepískli až do stavu, kdy se seriál stával nechtěně směšným. Aspoň jsem si uvědomil, že jediným důvodem, proč mě to pořád zajímalo, zůstával Francis Underwood / Kevin Spacey. Při vší úctě k Robin Wrightové tedy se šestou řadou nehodlám ztrácet čas.

Zrodila se hvězda (2018)

Od čtvrté verze romantického hudebního filmu jsem toho moc nečekal, ale zázraky se občas dějí. Lady Gaga je herecky naprosto famózní a zastiňuje i Bradleyho Coopera a Sama Elliotta. Bradley Cooper se ovšem ukázal být ještě větším překvapením, protože film režíroval celkem suverénně a navíc je i slušný zpěvák a spoluautor povedených folkrockových písní. Pár drobných zaváhání by se sice našlo, ale na jedno z pozitivních překvapení roku to stačí (90%).

První sníh (2015) (studentský film)

Vizuálně zcela profesionální kombinace několika druhů animace, která vypadá výborně i na velkém plátně. Dobrodružství mladého ježka nenásilnou formou dětem sugeruje myšlenku, že ztratit se z dohledu rodičů může být velmi nebezpečné.

O Kovladu (2017) (studentský film)

Animovaná verze méně známé pohádky Boženy Němcové o potrestané pýše připomene dětem, že tehdy bývaly pohádky často docela kruté. Za zmínku stojí i česko-slovenská jazyková verze.

Otesánek (2017) (studentský film)

Co chcete na takhle profláklé téma říci během pěti minut? Film zaujme zejména nepříliš obvyklou textilní animací a pak i koncovkou z monster filmu.

Probouzeč (2017) (studentský film)

Živit se jako probouzeč není žádný med, obzvlášť když vesničané platí kdečím. Animovaný film pěknou formou dětem podsouvá myšlenku, že je krásné, když také něco udělají ony pro své rodiče.

Bažinou (2017) (studentský film)

Krátká animace na téma, že občas není většího dobrodružství, než podniknout cestu do školy.