Sociální síť (2010)

Bohužel nejsem mile překvapen. Zřejmě budu potřebovat ještě jedno promítnutí, ale zatím nechápu, až na samotný velmi zajímavý příběh tvůrce jednoho z dnešních fenoménů, kde se berou některá vysoká hodnocení. Z pohledu životopisného snímku je to za 4*. Z pohledu dramatu, který jsem očekával je to na hezké 3.

Sophiina volba (1982)

Další perla, kterou mohu směle vměsnat do stejná řady s Pianistou a Schindlerovým seznamem..Kniha je ovšem jiná liga, ale tak to už prostě bývá..

Souboj vojevůdců (2002) (seriál)

Neviděl jsem všechny díly...ovšem ty, co jsem viděl,mě nadchly..Velice poučné a zajímavé srovnání.

Soukromé pasti (2008) (seriál)

Především ten fakt, že se konečně nejedná o klasickou telenovelu pro nenáročné diváky-ovce tohoto kanálu, mě donutil tento počin ohodnotit. Za to a za několik zajímavých dílů slušné 3*.

Spalovač mrtvol (1968)

Neuvěřitelně depresivní film....Přesněji řečeno..v tomto ohledu bezkonkurenční..;)Tento přívlastek ovšem sedí také na Rudolfa Hrušinského...bezkonkurenční a nezapomenutelné..

Společnost mrtvých básníků (1989)

Mám obavy, že dodnes jsou na školách v přesile ne-učitelé na úkor těch opravdových učitelů, kteří opravdu učí a pouze nevyučují...Každopádně také právě proto je tento snímek snad povinnou "četbou" pro všechny, kteří žijí a pouze nepřežívají.

Srbský film (2010) odpad!

Jsou věci přes které prostě nejede vlak!Vrchol brutality zde vygradoval na úplné maximum lidské představivosti!Ptám se po smyslu a pohnutkách pro tvorbu něčeho takového!?

Stalingrad (1993)

Jeden z nejlepších válečných filmů...téměř realistické vykreslení fronty, zajímavá psychologie postav...pouze jednu připomínku ze subjektivního hlediska..ve filmu mi chybí trochu lepší vykreslení celkové situace bojiště..fakt, že sověti drží tak dlouho západní kousíček břehu Volhy a Němci ho nikdy nedokázali dobýt (proto prohráli), je velice důležitý..

Statečné srdce (1995)

Mel Gibson je rozhodně jeden z nejlepších režisérů historických velkofilmů. Ačkoliv je Statečné srdce z historického hlediska trochu nepřesné, rozhodně je to exkluzivní ukázka toho, jak se ve středověku žilo, válčilo a umíralo. Další Melovo historické filmy jsou pro mne osobně ještě lepší.

Stmívání (2008)

Láska člověka a upíra je typickým námětem příběhu pohádky pro dospělé s nádechem hororového "koření"..Tento film něco podobného vlastně splňuje dokonale..Rozhodně neurazí, ale náročného filmového fanouška ani ničím nepřekvapí!Pro mne za dvě *...