Těsně před nocí (1971)

Dobre vystavaný príbeh s dôrazom na psychologický aspekt, hoci treba pripomenúť, že v niektorých fázach sa postavy chovali nevieryhodne.  Michel Bouquet v jednej svojich najlepších postáv.

Na březích modrého moře (1936)

Mám pocit, že sa dal lepšie využiť potenciál filmu. Zromantizovaný príbeh jednej ženy a dvoch mužov je miestami komický, občas nudný a trochu poetický. Záľuba v snímaní morských vĺn je značná. Druhá recenzia.

Dětství Gorkého (1938)

Kvalitná prehliadka ruských pomerov z konca 19. storočia má korene v Gorkého autobiografickej predlohe. Oceňujem, že bez príkras.

Taras Bulba (1962)

Taras Bulba sa radí k historickým veľkofilmom tej doby, z ktorej sa dalo vydolovať oveľa viacej. Yul Brynner síce odvádza svoj štandard a snaží sa, ale scenáristi mu vložili do úst príliš mnoho pompéznych heroických replík a pôsobí to kontraproduktívne.

Cejch zabijáka (1967)

Japonská akčná ujetina, v ktorej funguje len kostra príbehu, všetko ostatné je len prehnaná omáčka. Nedivím sa, že mal režisér problémy s producentmi.

The Price of Fear (1956)

Azda prvý film, ktorý som videl s Lexom Barkerom a dá sa hovoriť o akomsi hereckom výkone. Slušný noir má veľmi zaujímavú zápletku a funguje po všetkých smeroch. Piata recenzia.

Deník venkovského faráře (1951)

Ponurý príbeh neskúseného mladého farára, ktorý musí čeliť pochybám druhých ale i vlastného uplatnenia. Dej je prezentovaný formou denníka, problémom je niekedy zbytočná popisnosť.

Zahrada Allahova (1936)

Podceňovaný snímok je síce nádherne kolorovaný a pretkaný štúdiovými scénami, má však aj nenásilnú romantickú linku a pracuje s náboženskou rovinou. Sú to však herci, ktorí ťahajú film, bez nich by nedosiahol želaného efektu.

Bláznivé natáčení (1932)

Harold Lloyd v celovečernej komédii, ktorá má dej, švih a plno humorných situácií. Záverečná scéna veľkolepej bitky akoby ani nepatrila ku groteskám...

Padělek (1957)

Nečakane zaujímavý pokus o český krimi-noir a vytratil v hlúpom motíve záškodníkoch... Bez tohto nánosu to mohlo byť oveľa lepšie, lebo film je natočený rýchlo, zručne a trochu mi pripomína kriminálky z Nemecka 60-tych rokov.