Do morku kostí (2022)

Kanibalské romantické road movie. Film o hľadaní lásky, porozumenia a miesta v živote. Ale i chuti na ľudské mäso... Šialená minutáž si žiadala silnejšie prepracovanie, tempo je veľmi pomalé.

La Ville des silences (1979)

Neznámy režisér natočil u nás neznámy film, ale som presvedčený, že si film čoskoro nájde cestu k divákovi. Drsná kriminálka natočená trochu inak, ako sme zvyknutí, si to určite zaslúži. Celý snímok je zasadený do historicky starobylého mestečka, kde najatý detektív pátra po vrahovi miestneho podnikateľa. Práve kulisy a exteriéry dodávajú filmu tajomnosť až démonickosť. Herecké obsadenie na výbornú. Šieste hodnotenie a prvá recenzia.

The Man Who Had Power Over Women (1970)

Slabý film. Nedokáže diváka chytiť ani pobaviť. Hviezda filmu Rod Taylor sa síce snaží, ale kde nič nie je... Druhé hodnotenie a prvá recenzia.

Nabídka (2022) (seriál)

Keď sa skĺbi originálny námet s perfektným filmovým spracovaním výsledok sa dostaví. The Offer je jedným z absolútnych seriálových špičiek americkej tvorby a po každej stránke je jej výkladnou skriňou. Seriál doporučujem predovšetkým divákom Krstného otca, tí ostatní (ak takí sú) si mnohé nuansy neužijú. Pre mňa bola bonbónikom aj skutočnosť, že poznám všetky filmy tej doby, ktoré sú spomenuté v seriáli.

Král Tulsy (2022) (seriál)

Tento seriál neprináša absolútne nič nového, je plytký a príliš jednoduchý. Ale hrá v ňom Sylvester Stallone a ten je neuveriteľne charizmatický ťažký frajer, ktorý s ľahkosťou ťahá celý projekt. K tomu trochu humoru, akcie a perfektnej ústrednej melódie a výsledok je jasný.

Docent (2023) (seriál)

Rozhodne zaujímavý projekt nezmyselne natiahnutý na tri diely. Ivan Trojan je vynikajúci.

It's All Over Town (1964)

Vtipná muzikálová story o dvoch kamarátoch, ktorí vymetajú londýnske bary. Film je plný vtipu a populárnych pesničiek tej doby. Prvá recenzia.

Čas je můj nepřítel (1954)

Zaujímavý príbeh vložený do príjemnej stopáži. Vydatej manželke sa vráti minulosť a nevie sa s ňou vysporiadať. Rozuzlenie je vcelku nápadité. Prvá recenzia.

The Plow That Broke the Plains (1936)

Beletristicky a trochu sugestívne poňatý krátky dokument o Veľkej planine na americkom  kontinente. Kvetnatý komentár je síce trochu otravný, ale dá sa v ňom nájsť silnú iróniu. Prvá recenzia.

Ballade van den hoogen hoed (1936)

Holandský príspevok je baladickým príbehom cylindra, ktorý sa plaví po rieke. V retrospektíve sledujeme ako sa dostával z hlavy na hlavu ( z rúk do rúk ) a stáva sa nemým svedkom spoločenských udalostí ( diplomatická konferencia, svadba, pohreb... ). Vcelku dobrá filmárčina s minimom dialógov. Druhé hodnotenie a prvá recenzia.

Časové pásmo bylo změněno