Pot a krev (2013)

Už po prvých minútach je zrejme, že táto činkáreň bude posiata postavami s inteligenciou šumiacej trávy. Traja kulturisti sa nájdu a chcú zažiť svoj americký sen okradnutím šibnutého zbohatlíka. Všetky postavy sú dementné, výhrady mám aj voči strašidelnej minutáži. Čakal som záživnejšiu zábavu, hoci je humor v niektorých pasážach na slušnej úrovni.

Pařba na třetí (2013)

Tentokrát sa štvorica neopije, ale o zábavu je postarané aj tak. Akoby sa uzavrel kruh, dej príbehu je postavený ako priame pokračovanie predchádzajúcich a opäť ide o šialenú jazdu plnú bizarného humoru a akčnej parády. Väčší priestor dostávajú Galifianakis a Jeong a títo dvaja predčia aj predchádzajúce opiáše.

Pět milionů let k Zemi (1967)

10 rokov po dvojke sa vzkriesilo tretie voľné pokračovanie o Quatermassovi ( zmenil sa režisér aj hlavný predstaviteľ ) a vytvorili priemernú sci-fi o nájdených pozostatkoch mimozemskej rakety v londýnskom podzemí.

Quatermassův experiment (1955)

Ide o prvý film, ktorý odštartoval nevelkú sériu o profesorovi Quatermassovi a jeho "kontaktoch" s vesmírnymi návštevníkmi. Pôsobí to archaicky, čo sa dalo očakávať vzhľadom k roku výroby, taktiež to má vcelku dobré tempo a prijatelnú minutáž.

Return to Warbow (1958)

Ray Nazarro je režisérsky diletant a mal by vrátiť honorár, lebo z priemerného westernu urobil film plný nedostatkov a chýb.

Mládeži nepřístupno (2013)

Angažovanie toľkých hviezd je dostatočný dôvod na zhliadnutie, určite však bude jediné. Cítil som podfuk, ten sa dostavil, lebo "movie star" hrajú v kratučkých nesúvisiacich scénkach a tvoria akýsi imaginárny film, ktorý vypatlaní pubertiaci hľadajú na webe. V podstate ide o riadnu blbosť, ale priznávam, že som videl aj horšie filmy. Ale najzapamätateľnejšia scéna sú nádherné rozpaky Kate Winslet, keď sleduje Jackmanove gule pod bradou.:)

Štvanice (2012)

Vnútorne drásajúci film. Komorne ladená partizánska dráma je výnimočná strihom, ktorý sa sprvu zdá zmätočný, ale hlavne desivou sondou do vnútra človeka schopného akéhokoľvek zverstva.

Unikající hory (1949)

John Sturges už na počiatku svojej kariéry dával jasne najavo svoj talent, aby si o pár rokov vydobyl povesť najlepšieho režiséra westernov. Prvý komentár.

Sinister Hands (1932)

Kriminálka s nádychom mysterióznosti, čo bolo v tých časoch módnym hitom, je slabučkým odvarom a neponúka žiadané. Prvý komentár a hodnotenie.

Pravidla mlčení (2012)

Po dlhšej odmlke si RR sadol na režisérske kreslo a snažil sa zviditeľniť Gordonovu knihu. Aj vďaka scenáru zostalo na pol ceste, lebo film je dosť zdĺhavý a často stráca iskru. Potešilo ma herecké obsadenie.