• Thriller

MI5 (2002) (seriál)

Tento seriál mě baví, protože v něm hrají sympatické nebo nesympatické postavy. Vlastně nic mezi tím. Na jedné straně je dobro a na druhé zlo. Jsou mi sympatičtí hlavní představitelé jako je Richard Armitage nebo Hermione Norris. Je nepředvídatelné, co se stane každou minutu a napětí by se dalo krájet. Perfektně promyšlený scénář a herci jako Armitage nebo Norris hrají bezchybně. Kolikrát ani nevím, o co přesně tam běží, přesto je tento seriál pro mě jako magnet.

Americký sniper (2014)

Tento film jsem "zkoukla", ale v některých situacích se zavřenýma očima. Vybrat Siennu Miller jako manželku odstřelovače, byla správná volba. Přestože ji nemusím, do té role se dobře hodila a zahrála to dobře. Film byl dobře natočený, měl dobrý scénář, kameru i režii. Clint Eastwood je můj oblíbenec, proto jsem na film šla. I když jsem tušila, že to je film určený spíše mužům. Ale nelituju. Připadal mi ten film lépe udělaný než Nezlomný, proto dávám 5*.

Whiplash (2014)

Tento film má energii a ležel mi v hlavě několik dní. Byl to boj žáka a jeho učitele. Žák chtěl být nejlepší, učitel chtěl mít nejlepšího hráče. Ale přeháněl to s cvičením. Já bych takovou drezůru nevydržela. Ale Andrew byl tak ctižádostivý, že šel i přes nehody. Andrew měl štěstí, že měl hodnýho tátu. Co kdyby byl stejný jako ten učitel? Jinak mi tam chyběla troška romantiky mezi Andrewem a jeho slečnou. Možná to byl záměr režiséra, ale troška romantiky by tam neuškodila. Herci hráli výtečně. Bylo to i vtipné. A sympatičtí byli rivalové hlavního hrdiny na bicí. Dávám za 4*.

Nezlomný (2014)

Film Nezlomný se mi líbil. Nejvíce se mi líbila první půlka. Druhá půlka, odehrávající se v japonském táboře už nebyla moc "koukatelná" pro citlivější jedince, bylo to zbytečně zdlouhavé, stejné a trochu nuda. Čekala jsem, že tam ještě bude jeho život po osvobození z tábora, ale to se bohužel nekonalo. Myslím, že utrpení v prac. táboře měli zkrátit na půlku a do druhé přidat něco ze jeho lepšího života po válce. Aby to mělo taky světlou stránku, jako měl film Americký sniper. Protože kdo se má pořád koukat na to, jak ho nějaký sadista ponižuje? Dávám tomu slabší 4*.

Padesát odstínů šedi (2015)

Film se mi moc nelíbil. Chyběla chemie mezi herci. Na začátku, když se sešli u něj v kanceláři mi připadalo nevhodné, když řekla Anastasia Christianovi, že je panovačný. Přitom se ta jeho panovačnost zatím neprojevila a pak znovu. Jako dominant mi Jamie Dornan moc nepřipadá. Ale snaha tam byla. Viděla jsem ho ve seriálu Fall. Na tu roli, co hrál se hodil víc. Ke konci, když Anu "střískal" a ona mu pak řekla "miluju tě" a on jí taky, tak jsem jim to nevěřila. Jinak Dakota Johnson se na roli Any hodí. Ale nebylo to ono. Kniha byla lepší.