• Thriller

Druhý báječný hotel Marigold (2015)

Mně Dev Patel šel na nervy. Vadilo mi, jak byl žárlivý a kulil očima. Ani mamince nepřál nápadníka. Říkal, že neumí tancovat. Přitom to tam na své svatbě tak rozbalil, že musel mít hodně dobrou průpravu. Lásce mezi Patelem a přítelkyní jsem moc nevěřila. Stejně tak nevěřím, že by se ve skutečnosti tak změnil, jako to bylo ve filmu. Bylo tam moc postav. Tak mi neměl ani kdo moc přirůst srdci. Nejlepší byla Judi Dench. Nenaháněla muže jako ostatní ženy, byla přirozená a nesnažila se být vtipná jako Patel nebo Nighy. Na svůj věk vypadá senzačně. Odehrávalo se to v krásném prostředí. Měla jsem chuť tam jet. Jinak to byla chvílemi nuda. Dávám za tři. Nebýt Patela, dám 4*. P.S. Jak se jmenoval fešný herec, který hrál spolumajitele hotelu? Hrál v MI5. Není napsaný v obsazení. Je to Shazad Latif.

Pocit viny (2007)

Nejdřív jsem dala 4, pak snížila na 3 hvězdy, kvůli tomu nepochopitelnému konci. Hudba se mi líbila, bylo to napínavý a čekala jsem, co z toho vyleze a nakonec blbost. Myslela jsem, že ta blondýna byla Uma, T., co přežila. Nakonec teda kdo? Vadilo mi, že se vraceli ve flashbacích několikrát k momentu střelby těch holek. Byla to nepříjemná situace a ještě se k ní vracet? Ten film kdyby měl potenciál, ale scénář ho kazil. Uma moc dobře nehrála. Jako by věděla, proč se nemá cenu snažit. Evan hrála líp. Nebýt té pěkné hudby, tak to ani nedokoukám.

Satisfakce (2007) (seriál)

Byly mi sympatické hlavní postavy a dobrý scénář to mělo a nenudilo.Těšila jsem se na něj a koukala na to, přestože to hráli pozdě. Některé postavy byly úchylné, ale byl to film, proto se to nedá brát vážně. Pokud máte smysl pro humor stejně jako režiséři, tak se Vám to líbit bude. Některé díly byly slabší, jiné zas lepší. Škoda, že nebylo víc dílů.

Obhájce (2011)

Matthew M. je výborný herec. Připadá mi, že je to jeden z nejlepších své generace. Film je zajímavý, nenudící.

Informátorka (2010)

Bohužel nebo bohudík jsem první půlhodinu neviděla. Rachel mi na tu roli moc neseděla, ale hrála dobře. Víc by se na tu roli hodila Cate Blanchet nebo Charlize Theron. Film mě ale moc nechytl a táhlo se to. Filmy a seriály na toto téma jsem už nějaké viděla. Před asi 5 lety byl několikadílný kanadský seriál a ten se mi víc líbil. Hodně mi to připomínalo tento film. S tím rozdílem, že tam byl bohatý manželský pár a vedli nějakou nadaci. Žena chtěla pomoci zneužívaným holkám a muži spolupracující s tou nadací v tom byli namočení. Před 2 lety dávali belgický seriál Matrjoški. Proto mě obsah tohoto filmu moc nepřekvapil. A děj byl předvídatelný. Akorát měla štěstí hlavní hrdinka, že se jí nezbavili jinak než "jen" odvoláním z funkce, když byla sama proti všem. Je mi z toho, co se děje smutno. Ale jak to zastavit? Připadá mi to podobné jako týrání dětí nebo žen. Sousedi to vědí, ale nic s tím nikdo nedělá a nezastaví to. Dělají, že to neslyší. Až když se něco stane, je pozdě. Sousedé jsou spolupachatelé trestného činu, když nehlásí týrání dětí a vědí to spoustu let. Proč je takový problém zavolat policii? Ta oběť si myslí, že jsou na straně násilníka nebo že si to utrpení zaslouží. A nasilník má hody.

Specialista (1994)

Líbila se mi scéna, jak Eric Roberts se zeptal Stallona, jestli sleduje jeho holku nebo jeho a našpulil přitom rty jako ženská. On je má plný stejně jako jeho sestra Julia. Tehdy se mi Roberts líbil, proto se mi ta scéna líbila. A Stalloneho reakce taky, protože se zatvářil, jako by se ho to netýkalo. Hrál hodnýho kliďáska. Moc toho nenamluvil ve filmu. Na tehdejší dobu dobrý, ale dneska už to není ono.

Vražda ing. Čerta (1970)

Viděla jsem film několikrát, ale vždy mě bavil. Je to nadčasový film. Co vše ženská vydrží, aby si udržela muže. Vyváří mu, on jí škodí. Peníze jí nechtěl dávat a jen od ní bral jídlo. Byl to parazit a opravdu něco jako čert. Manipuloval s ní dobře a ona se nejdřív nechala. Co by pro lásku k muži neudělala. Ale tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu.... On řekl: "čert, který něco zničí, už nenapravuje zpátky". Přesto mu dala ještě šanci. Nakonec ho ale vypekla. Měla štěstí, že hned od začátku se ukázal v pravém světle. Nebyla do něj dostatečně zamilovaná, tak se ho snadněji zbavila. A on si možná bláhově myslel, když už je ženské 40, tak si ho bude chtít udržet, ať je jakýkoli. Proto se nesnažil jí zalíbit. Místo, aby pro ní udělal, co jí na očích vidí, jí sežral, co doma viděl. Ani to malý blbý zrcátko jí nekoupil. Když mu to vyčetla, tak to otočil proti ní a řekl výsměšně, že po tom všem, co jí snědl, chce jen malé zrcátko? Typický manipulátor. Od něj jedině pryč. Jinak je to cesta do pekel. Jiní "čerti" se přetvařují a snaží jí zalíbit, dokud si svou oběť nenamotají. Vezmou se, mají děti a až pak se ukáže jejich pravá tvář. Ale je už pozdě. Herecké výkony byly skvělé. Byla tam i slabá místa. Napadalo mě, že si zbytečně ničila byt a on jí taky. Tím jak po něm házela dort a vylila na něj alkohol, měla práci navíc.

Wolf Creek (2005)

Pro mě to koukatelné nebylo. Jen jsem to poslouchala. Občas jsem i koukla, ale spíš radši poslouchala. Nemám na takové filmy povahu.

Divočina (2014)

Reese Whiterspoon skvěle zahrála hlavní roli. Chápu, proč tolik milovala matku. Protože dokázala odejít od jejího tyranského otce. Ve filmu se mi líbila příroda, ale ta umělá liška to tam trochu kazila. To měla být jako její reinkarnovaná matka? Neuronila jsem ani slzu, ačkoliv vedle mne a za mnou diváci brečeli. Se mnou to emocionálně nehlo. Zřejmě jsem se nedokázala dostatečně vžít do hlavní hrdinky, jsem jiná nátura nebo proto, že jsem to samé nezažila? Ale předpokládala jsem, že mě děj moc nechytne. Kdyby tu túru hlavní hrdinka nepřežila, tak by ani nevznikl tento film. Film byl takový, jaký jsem čekala. Reese mi připomíná Bohdalku zamlada.

Experiment (2010)

Viděla jsem film a konec mi nepřipadal tak hrozný, jak tu lidé psali. Umím si představit, že po skončení experimentu se začali chovat úplně jinak, jako v tom filmu. Připomíná mi to trochu situaci v práci. Když si například představíte firmu se zaměstnanci. Firma po nějaké době krachne, tak zaměstnanci se chovají na konci, když už vědí, že se za pár dní neuvidí jinak než předtím během práce. V práci taky hrajete určitou roli, i v kolektivu. A když už o nic nejde, tak se chováte ke kolegům trochu jinak než předtím a oni k vám také. Jinak Adrien Brody hrál skvěle, Whitaker také. Film mě zaujal na polské stanici a hned mě vtáhnul do děje. Nedokázala jsem se odtrhnout a přepnout to. Film měl skvělou hudbu a napínavou atmosféru. Scénář byl horší.