• Thriller

Záhadné zmizení (1993)

Souhlas s tím, co napsal bassator. Koukat na tento film byla ztráta času. Čekala jsem, co z toho vyleze, proto jsem koukala až do konce.

S láskou, Rosie (2014)

Viděla jsem to na youtube v angličtině. Takže jsem všemu bohužel neporozuměla. Akorát bych asi nechtěla kluka, který se nedávno oženil s jinou. Odešel od jedné, odejde i od druhé. Nebylo psané po jak dlouhé době, po své svatbě, se Alex objevil u Rosie, na konci. Sice to skončilo happyendem, ale je otázka, jak dlouho spolu byli pak. To už asi podstatné nebylo. Jinak Lily je pěkná asi po mamince. Alex je taky fešák a sympaťák.

Daleko od hlučícího davu (2015)

Moc se mi to líbilo. Na film mě nalákal obsah a rozdílné komentáře tady. Carey Mulligan nepatří mezi mé oblíbené herečky, ale talent se jí upřít nedá. Film neměl chybu, proto dávám 5*. Líbila se mi hodně hudba a herecké výkony, dialogy, atmosféra. Tom Sturridge, který hrál manžela Bathsheby a měl knírek, mi připomínal Patricka Bergina ve filmu Noci s nepřítelem. Chovatel ovcí, kterého hrál Matthias Schoenaerts, byl nečekaně sympaťák a přitažlivý. Kdyby mě požádal o ruku, neváhala bych. Fandila jsem mu během celého filmu a přála mu nějakou lásku, když už ho nechtěla Bathsheba. Jak to dopadlo, psát nebudu. Ať se diváci přesvědčí sami. Je nespravedlivé, že Fanny měla osud, jaký měla. A Bathsheba měla štěstí, že jí ovčák stále chtěl a nevzdal to. Ale taky to jednoduché s vojákem neměla - připravil ji o peníze a nemiloval ji. Takže si nabila "hubu". Ale takový je život.

Vražedné alibi (1995)

Překvapuje mě, jaký fešák byl L. Fishbourne za mlada. Jinak film zaujme hereckým obsazením i obsahem.

Vražedné pobřeží (1991) (seriál)

Nejlepší byl Nick Sloughter. Sympaťák jak má být. Sice střídal ženy, ale to mu na kouzlu neubralo. Obsahově se na to dalo koukat, postavy byly vtipné a sympatické.

Trenérka (1986)

Já tu herečku zbožňuju. Její dcera Kate na ní nemá. Není tak roztomilá a božská jako Goldie. Kde hraje Goldie, film se mi líbí.

Smrtelné lži (2012)

Film se mi líbil. Sice konec jsem úplně nepochopila, ale jinak dobrý děj, obsazení. Susan Sarandon vypadá báječně na svůj věk. Richard Gere je můj oblíbený herec a vypadá tu ještě dobře. Tak jsem byla vcelku spokojena. Chytlo mě to atmosférou i dějem.

Temné kouty (2015)

Film mě bohužel zklamal. Čekala jsem to lepší. Bylo to depresivní. Světlá místa těžko najdete. Až na konci se konečně Charlize T. usměje. Nudilo to tak, že přisátá k sedačce jsem nebyla jako u jiných filmů. V kině byla zima jak v chlaďáku, tak jsem lítala na WC. Copak jsou diváci jogurty? Za 180,- tam mohlo být tepleji. Jenom 3 lidé jsme byli v kině. Pozitivních postav tam moc nenajdete. Akorát trochu Nicholas Hoult. Hlavní postava žila jen z peněz, co jí dala charita a z knížky, kterou napsala. Je to vůbec možné, že nemusela pracovat a vyžila tolik let? Připadá mi zvláštní, že začala řešit a vyšetřovat ty vraždy až po 30 letech. Proč ne dřív? Byla si jista 30 let, že to udělal bratr a nakonec díky Nicholasi Houltovi zjistila, že to bylo jinak. Já bych se na místě Charlize po těch 30 letech, kdy byl bratr ve vězení asi zbláznila, kvůli tomu, že byl zbytečně zavřený a obviňovala ho neprávem. Proč na to přišla, kdo to udělal až ona a ne policie? Náhoda také byla ta, že jednu její sestru zabila těhotná milenka bratra ve stejnou chvíli, co byly zabité ostatní sestry a matka. Chybělo mi tam napětí, vtipné hlášky, sex nebo láska. Ani s tím Houltem nic neměla, proto jsem zklamaná. Nechutná scéna byla, když šla Charlize za tátou bezdomovcem na skládku a do jeho dopěte smradlavýho. On na ní ještě šahal, fuj.

Nekonečná láska (2014)

Mně tam neseděl ten herec Alex Pettyfer. Připomínal mi Jana Antonína Duchoslava, který hrál ve Sněženky a machři a v Třetím patře a kazilo to ten film. Dokonce má stejný účes, patku, jako měl Jan A. Duchoslav ve Třetím patře z roku 1985. Film se dlouho vlekl a nic moc se tam nedělo. Nuda. Ani ta herečka G. Wilde mi nebyla moc sympatická a hrát moc neuměla.

Gympl (2007)

Docela dobrý to bylo. Nečekala jsem nic a proto jsem byla příjemně překvapená. Ta jedna holka, co se sebepoškozovala sice hrát moc neuměla. Ale sebepoškozovala se opravdu přesvědčivě. Dala si ruku opravdu nad plamen svíčky. Kdo jiný by to udělal tak dobře? Matonoha, Holubová a Mádl dobře hráli. Ostatní nic moc. Škoda, že nedali víc prostoru Ivaně Chýlkové. Bavila jsem se.