Kes (1969)

Působivý film, který mi nějak unikal. A rozhodně si nemyslím, že by to bylo depresivní a bezvýchodné.

Láska je láska (2012)

Kameňák byl poctivější film než je tohle.

Král Artuš (2004)

Slušné slovo bych těžko hledal. Školácky trapné dialogy. Podle toho by se dalo vyučovat,

Antikrist (2009)

Nějak mě tenhle film míjel, asi proto, že kdybych ho normálně rodině doma pustil, tak mě asi vyženou. Až dnes večer jsem sám doma. Oba herci jsou skvělí a chtěl bych být přítomen té práci režiséra s nimi. Téma jistě zajímavé, ale já bych ho ztvárnil asi jinak. Zato ten zápas s ptákem v noře mě naprosto dostal a pobavil. A to mám zvířata rád, a maso skoro nejím. Nevím jestli to měl být záměr nebo jen uvolnění před závěrem. Slušných 80%.

Smrt Witolda Pileckého (2006) (TV film)

Velmi zajímavé téma, ale toto polské televizní zpracování je tak slabé.Škoda.

Prometheus (2012)

Není třeba chodit kolem horké kaše. Jde o zatím největší mé letošní filmové zklamání. Tolik prachů a času tomu bylo věnováno a já viděl jedině zmar. Šílené dialogy a herecké nevýkony. A kdo to ještě neviděl, tak se prosím vyhněte českému dabingu. Jednu hvězdičku dávám za triky a jednu za císařský řez.

Poupata (2011)

Pokud tenhle kousek má být nejlepší film roku 2011, tak opravdu nevím. Nicméně ve srovnání s ostatními jistě vyčnívá.

Růžena (2011)

Další zajímavý polský film. Rozhodně mi nepřijde samoúčelně brutální. Ta doba prostě byla brutální. Jako pozitivní vidím, že pro orientaci v příběhu není třeba znalost polské reality let 1945-1955. Příběh je přenositelný, ačkoliv "naše" Sudety jsou přeci jen o několik tisíc kilometrů blíže na západ. Jen ten konec... 90%

Marley a já (2008)

Včera přinucen vidět podruhé -při rodinné návštěvě- a musím ještě s hvězdou dolů. Ten film totiž nemá děj. Je to jen sled scén. Ano, nejsem majitelem psa ani kočky...