Mělas to vědět - The Undoing (2020) (epizoda)

Po 15 minutách podezření, že to píše někdo od Sedmilhářek, a taky že jo. Asi to ze zvědavosti dodívám, ale obávám se, že to bude utrpení - na zombie detaily Nicol se v podstatě nedá dívat. Doufám, že nám budou vysvětleny ty rádoby flashbacky - to má jako Nicol halucinace nebo jakože byla u toho, nebo u něčeho byla a u něčeho ne, blabla.

Teherán (2020) (seriál)

Pro mě zatím nejslabší izraelský seriálový počin. Velmi slabé zejména z pohledu scénáristického a hereckého, které si dovolím místy označit za amatérské, protože ochotníky nechci urážet. Základní linie příběhu by byla v pohodě, ale je hned z počátku rozbita napadrť směšnými a nereálnými zápletkami (letiště, převleky, náhodné zabití, pak další nenáhodná zabití, teta, drogy, milostný příběh....) Pokud máte rádi špionážní žánr tak se seriálu vyhněte.

Sorjonen (2016) (seriál)

Nekriticky přeháněná hodnocení (zejména Malarkey), prostě asi zapracoval takový ten sentiment severských detektivek. Ano stojí to na rádoby autistickém vyšetřovateli, a postava není napsána vyloženě špatně, ale po většinu času to tahá za pačesy a postava jako taková pro mě není uvěřitelná, Rozhodně to NENÍ ponuré, ani na vteřinu. Celé policejní oddělení se po většinu času chová nesmyslně, nelogicky, jako parta amatérských herců, ne policistů. Mám jako věřit tomu, že prostředí a vybavení policejní služebny je pro dané místo a čas reálné? Nedostatky ve scénáři jsou maskovány nesmyslnými střihy. Finština s titulky mi nevadila, naopak, to bylo osvěžující. Linka s rakovinou manželky je hodně patetická a samé klišé. 1. sezóna - 50%, 2.sezóna - 40%.

Sorjonen - Série 2 (2018) (série)

Asi dva případy slušné = 60%, ostatní spíš zoufalství jak ve scénáři tak po herecké stránce, poslední případ vyloženě trapný. Obecně na úrovni českých krimiseriálů na Primě. Nechápu místní nadprůměrné hodnocení, ale na tom nesejde.

Cesta do hlubin študákovy duše (1939)

Točilo se to po 15.3.1939 nebo před? Nevíte někdo? Pokud po, tak tu "středoškolskou bezstarostnost" hrají skvěle.

Koruna - Série 4 (2020) (série)

Určitě lepší než předchozí třetí, ale na první dvě řady to nemá. Herecké výkony na jedničku, ale věnovat 3 díly Charlesovi a Dianě, přitom tak nějak sametově a v době, kdy se skoro každé druhé manželství rozvádí mi jako téma přijde naprosto nudné a banální. A přitom se sebestředně britsky pomíjí pád berlínské zdi, události v Posku a další události 80.let v Evropě, nebo útoky irských teroristů v Anglii, Lockerbie atd.

Vzpomínky na Itálii (2020)

Čekal jsem, že to bude mnohem horší. Samozřejmě, že zapracovaly vzpomínky za Montalcino.

Medvědín (2020) (seriál)

V podstatě takový všední příběh, ale hezky vyprávěný.