• Krátkometrážní

Requiem za sen (2000)

Nepopsatelně silný a emotivní zážitek. Od začátku do konce je film stříhán skvělými minishoty,výtečnými scénami kde graduje hlavní znělka(skladba) filmu,ale hlavně "Rekviem za sen" je neuvěřitelně vyčerpávající film co se týče psychického vnímání.V posedních minutách,kde se střídá asi sto záběrů za minutu se má hlava už prostě nevzepřela a propukl jsem v slzy.Vím zní to divně,ale aspoň vidíte co tenhle filmový skvost dokáže! Dodatek v podobě nevýslovné poklony paní Ellen Burstyn,ta to nezahrála,ta to prožila.

Sleduje tě vrah! (2000)

Obrovská nuda bez atmosféry a bez výkonů hereckých hvězd.

Dogma (1999)

Jsem v rozpacích,Dogma na mě působila jako chytrá komedie o nečem,jenže během filmu se mění velmi často v klišé a zase zpět.Přestože jsem se nasmál,neboť Dogmu beru jako parodii na Šifru,tak jsem stejně neunikl nevyváženému a trochu zkomolenému příběhu.

Matrix (1999)

Zásadní filmové dílo 90.let!Nabouchaná sci-fi podívaná plná vizuálních efektů na té nejvyšší úrovni.Kult?To si nejsem tak docela jistý,ale mě to otevřelo dvířka do úplně nového světa:Filmu!

Maximální turbulence (1999)

Tak tu máme další nepovedený film o leteckých katastrofách a maniacích,ale teď musim uznat,že mezi ty nejhorší nepatří,triky nejsou tak trapné jako třebe u "Panika ve vzduchu" a obsazení nic nekazí.Stačí jen ještě dodat,že ta jedna hvězda je za Elishu.

Návrat idiota (1999)

Prostě o ničem!Doposud jsem nepochopil,co to bylo za nápad natočit tak hloupej a nudnej film.Saša Gedeon se sice odvoláva na to,že je to příběh na motivy Dostojevskiho "IDIOTA",ale tím je ten film daleko horší,protože jestli tu knihu Saša četl,tak jí asi naprosto nepochopil.Další nepochopení se mi dostává v souvislosti s herci,ti jsou úplně vydechlí,protože nevědí jak a co hrát a hlavné protagonista Liška,který je můj velký oblíbenec,hraje jako opravdový idiot,ale spíše negativně.Nakonec bych rád doplnil,že jsem proti tomuto filmu trošku zaujat,neboť nepochopim,jak tento film mohl porazit Hřebejkovy pelíšky v kategorii "Nejlepší film"a "Nejlepší režie",ale moje hodnocení bylo čistě nezaujaté a neovlivnilo to moje vnímaní filmu.

Pokémon 2: Síla jednotlivce (1999)

Pokémony jsem měl rád hodně krátkou dobu,seriál jsem žral asi tak v 10 letech a šmitec.První film jsem viděl v patnácti letech,tak to si každý umí představit,děs a hrůza(příšerná animace a příběh stojí za starou belu).Jenže s druhým dílem přišla revoluce,která přivedla lepší postavy,lepší pokémony,promyšlenější příběh,ale hlavně jsem od toho neutíkal,jak např.u prvního a třetího filmu.

Prci, prci, prcičky (1999)

Je to sice stupidní film,ale má děj a to velmi povedený.Klučičí trapasy jsou velmi komické a i když si myslíte,že plácám je kraviny jsou i chytře zahrané.Jak jsem říkal je to stupidita,ale hnus mě prostě přitahuje.