• Krátkometrážní

Las 4 bodas de Marisol (1967)

Už ani nevim,jak je to dlouho,co mi můj kamarád dal do rukou kazetu s názvem"Las 4 bodas de Marisol" v českém překladu "Čtyři svatby Marisol" a řekl "Koukni se na to".Jenže film,natočen ve Španělsku za Francovy vlády,v době,kdy neexistovala cenzura,to nevypadalo zrovna nejlépe.Jednou jsem ale zatnul všechny zuby a šel do toho.No upřímně,čekalo mě 90 minut nesmyslného žvatlání na téma,já tě miluju,já nevim jestli tě miluju,já tě chci,já tě nechci....Hlavní struktura filmu je,ale jinde,jde to o to,že Marisol,je taková s prominutím běhna a musí si vybrat jákého chce manžela,buď Španěla,Brazilce a nebo Anličana(překvapivě,všichni umí skvělě španělsky).Právě naivita,je věc,kterou musíte tomuto filmu odpustit,jinak se nehnete dál a příběh se vám bude zdát stupidnější a stupidnější.Hlavní hvězdou je samozřejmě Marisol,která hraje herečku,tanečnici a zpěvačku v jednou,a vše jí jde překvapivě velmi dobře.Každá vteřina strávená bez Marisol,činí film nudnější a působí velmi trapným dojmem.Z Marisol číší radost,rozvernost a přírodní krása,aspekty,kterými vás dostane.V podstatě jsem na tomto snímku shledal zajímavým pouze taneční kreace a herecký potenciál Marisol,ale i tak je to příjemná podívaná,takovej ten skromný biják na sobotní večer.

Oskar (1967)

Bravurně zamotaná, úžasně roztomilá groteska, které vévodí herecký koncert jednoho malého velkého génia.

Ostře sledované vlaky (1966)

Opravdu netušim co je na tomto snímku tak zvláštního.Dobře,je to milý,a hezky natočený,ale to je asi tak vše.Utahaný,nudný,nezajímavý,všechny tyto pojmy obsahuje film s dostatečnou kvantitou.Kvalita se tu objevuje pouze v podobě hereckých výkonů a realistické atmosféře 40.let.Jeden z nejpřeceňovanějších filmů všech dob,a to nejen díky Oscarovi za nejlepší cizojazičný film(ne,že bych to Menzelovi a České republice nepřál),ale hlavně statusu "Kultovní film",kultovního jsem zde opravdu nic nenašel.

Zvětšenina (1966)

Dosud jsem nepochopil o co v tom filmu jde,ale asi bude zajímavý,když jsem u něj vydržel až do konce.

Bitva v Ardenách (1965)

Podívaná která je sama o sobě jako samotná válka-Dlouhá a zbytečná.

Osm a půl (1963)

Nevšední, nekoukatelné, neohodnotitelné.

Psycho (1960)

Neuvěřitelný filmový počin,který se stal klasikou,ale doteť nebyl doceněn.Doceněn nejen kvůli své mistrovské a gradující atmosféře,hlavně díky hudbě a obrazu,ale také mistrovskému příběhu,který je v každém detailu dokonalý.Psycho je nádhernou ukázkou zručnosti a jednoduchosti provedení a po každém shlednutí na mě vždy udělá nepřekonatelný dojem a moje uznání Alfreda Hitchcocka se ještě prohlubuje.

Dovolená s Andělem (1952)

Ukázkový propagandistický manuál aneb dříve bylo líp. Bylo hezky, všichni měli vysportovaná těla, děti zpívaly jako slavíci, pokrmy byly rozmanité a všichni si pomáhali a byli na sebe hodní. Tedy až na Anděla, díky němuž je tahle dovolená alespoň trochu stravitelná. Zvrácený paradox.

Kid (1921)

Nejdojemější film všech dob!Chaplin je Génius!