• Krátkometrážní

Pátý element (1997)

Príliš dlho som tento film ignoroval, a teraz si za to nadávam. Geniálna sci-fi akčná zábava, presne môj humor, dej do poslednej scény nabitý. Pre mňa je však najväčším klenotom určite hudba. Najmä scénu z opery si púšťam zas a znova dookola.

Le Mans '66 (2019)

Autám sa nerozumiem, ale film mi prišiel byť naozaj dobrý. Hudba super, dych berúce závody, ktoré ma držali v napätí do poslednej sekundy, výborné herecké výkony. Mínus hviezda za pseudo filozofické pasáže, ktoré tam naozaj nemali miesta. Ale rum s pepsinou to zachránil.

Nelítostný souboj (1995)

Napriek takmer trojhodinovej metráži napínavý film, rozumný odpredu aj odzadu, drží Vás na kraji sedadla so zaťatými päsťami v očakávaní. Malinké sklamanie z happy endu prekonané audiovizuálnym skvostom.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Čakal som všeličo... Nakoniec sa z toho vyliahol celkom fajn kúsok vhodný aj pre slabšie povahy. 3 hodiny sa bolo na čo pozerať, veci sa zamotávali a odmotávali a sem-tam sa aj dobre domotali. Koniec koncov výborný film, ale slabšia Tarantínovka.

LEGO® Batman film (2017)

Najlepší Lego film vôbec. Taktiež jeden z najlepších superhrdinovských filmov.

Jak vycvičit draka 3 (2019)

Veľmi pútavý tretí (a pravdepodobne posledný) diel. Najmä ku koncu dej šlapal ako hodinky a väčšina divákov mala problém udržať v sebe slzy. Nie však ja, ja som tvrdý chlap.

Hezké vesnice hezky hoří (1996)

Čakal som, že to bude dobrý film. Čakal som, že to bude emocionálna horská dráha. Čakal som, že to bude majstrovské dielo. Lepa sela lepo gore vo všetkom predčil moje očakávania. Silný zážitok.

Thor: Ragnarok (2017)

Vezmite nudný príbeh, primiešajte kopu nových záporákov, hromadu CGI a pravdepodobne až zdraviu škodlivé množstvo vtípkov, na ktoré je aj priemerný stredoškolák príliš starý a vznikne tento zlepenec všehochute, ktorý zachráni jedine nostalgická hudba a zaujímavé súboje. Ešte, že tak.