Betonová zahrada (1993)

Bezprostředně po shlédnutí nemám slov. Přestože jsem již o tomto snímku hodně slyšela, dokonale mě šokoval. Osudy dětí, z nichž každé si nese svou bolest a své tajemství, podivná láska bratra a sestry, mladší bratr hrající si na holku a děvče píšící dopisy své mrtvé matce. Již ze samotného námětu opravdu zamrazí. A když se k tomu připočte zvláštní zastřená atmosféra jednotlivých obrazů a tajemného hudebního doprovodu, věřte, že na tento snímek nedokážete zapomenout...

Alice (1990)

Úžasný snímek o ženském rozpoložení, pocitech a touhách. Navíc se charaktery a styl tak trochu odlišují od typického Allenova rukopisu, což je velice příjemná změna. Mia Farrow jako poněkud naivní a zasněná žena působí krásným přirozeným dojmem a její nervozita je nádherně vtipná. Skvělá je také postava doktora Yanga a jeho léčivé (místy až magické) bylinky. Právě scény s jejich účinkem patří mezi nejvydařenější a nejvtipnější. Od srdce doporučuju, příjemná a inteligentní zábava :)

Konec dětství (2003)

Velice milé překvapení. Příběh dospívajícího chlapce, kterému zemře matka, otec nedokáže pochopit jeho rozervanou duši, a tak se jeho nejbližším přítelem stane slípka Kuře. Smutné, dojemné a krásné.

Iluzionista (2006)

Ještě předtím, než jsem měla možnost snímek shlédnout, slyšela jsem hodně vět typu: "Nedívej se na to. Není to nic moc. Norton je tam špatný." Jaké pak bylo mé překvapení, když jsem shlédla dokonale promyšlený originální snímek s velmi krásnou hudbou a hereckými výkony, postavenými hlavně na přirozeném a nepřehrávaném herectví. Závěrečná pointa mě opravdu dostala, najednou vše naprosto přesně zapadlo. Musím oponovat názorům, které označují Nortona za mdlého, pravda je trošku jinde. Ve většině snímků tento herec naprosto ovládne celou scénu, rozhazuje rukama, je prostě vidět. Ale tady byla jeho postava jiná. Přestože výrazná, snažila se být nenápadná. Norton zde většinu pocitů a rozpoložení vyjádří jednoduchým výrazem, který však mluví za vše. A tohle neumí kterýkoli herec. Takže mi nezbývá než zatleskat.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Musím se přiznat, že jsem z tohoto filmu docela zmatená. Vůbec nevím, co si myslet. Sweeney Todd je vlastně spojením všeho, co kdy Depp a Burton vytvořili. Temná atmosféra londýnských uliček, skvělá hudba, hlavní hrdina s rozedraným srdcem, který je ztracený ve své touze se pomstít... A samozřejmě nechybí hrdinova lehce vypočítavá kumpánka a zloduch, který může za jeho trápení. Do toho úžasné písně, zajímavé herecké i pěvecké výkony, co víc si přát... Jenže, přece jen tu něco chybí. Něco z té jemnosti a čistoty, naivity a kouzelnosti předchozích burtonovsko-deppovských filmů. A to je docela škoda.

Star Trek X: Nemesis (2002)

Velmi příjemné překvapení, zajímavá zápletka i postavy... Doporučuju i nefanouškům Star Treku, stojí to za to :)

Mr. & Mrs. Smith (2005)

Nejlepší scény tohoto filmu jsou všechny, kde jsou Pitt a Angelina spolu, protože mají úžasný náboj a dokonale zde funguje chemie, která se prostě jen zahrát nedá. :) Akce, humor a dokonalý pár.. :)

Hrdinové (2006) (seriál)

Promyšlený příběh plný nečekaných zvratů, zajímavých postav a skvěle zpracovaných scén. Musím říct, že někteří hrdinové mi po čase začínají lézt trochu na nervy, jako například Hiro, který neustále kecá o tom samém.. Naopak třeba Peter a Claire patří mezi postavy, které vás za každé situace vtáhnou do děje a na které se budete každý díl těšit. Za zmínku stojí Sylar, jako jedna ze zajímavých záporných postav, a také Nikki, jejíž příběh a snaha vyrovnat se se svou schopností je díl od dílu zajímavější. Celkově velice povedený a originální seriál, který sice místy pokulhává, přesto určitě stojí za shlédnutí. (nejoblíbenější postavy Peter, Isaac a Claire) 2. sezóna ve mě vyvolala tak trochu rozpačité pocity. Na jednu stranu se zde objevují nové postavy s velkým potenciálem (který ovšem většinou nezúročí), na druhou se některé ze starých postav stávají tak otravnými, že po pěti minutách máte chuť Heroes vypnout. Ano, mám na mysli odporně vtíravého, otravného a vlezdoprdelkovského Hira, který má nejspíš schopnost unudit diváka k smrti svými morálními kecy. A přitom návrat do Japonska by mohl být TAK zajímavý... Ale co se dá dělat, Hiro je holt jen Hiro a nic víc se od něj čekat nedá. Někteří známí se vyvíjejí docela zajímavým směrem (Mohinder, Bennet..), někteří jsou tak trochu "ztracení", ať už v jakémkoli smyslu (Peter, Claire) a s jinými se bohužel musíme rozloučit. Co se nových postav týče, nejvíce mě asi zaujal záhadný a charismatický Adam a střelená a ulítlá Elle, která nejspíš psychicky nebude úplně OK :) S hodnocením po této sérii tak trochu váhám, nejspíš tak 3,5 *

Flashback (1990)

Naprosto úžasná komedie se skvělým hereckým obsazením a dokonalým hudebním doprovodem... Ať žijou hippíci :)

Pusinky (2007)

Původně jsem čekala nějakou ulítlou a naprosto hloupou road movie, ale Pusinky mi vytřely zrak hned v prvních minutách. Perfektně promyšlené osudy tří kamarádek, které chtějí odjet do Holandska, jež pro ně znamená svobodu a možnost, jak utéct před svými problémy a strachy. V průběhu filmu se každá z dívek musí svým "démonům" postavit čelem, odkrýt pravdu a najít sama sebe. Úžasný příběh a navíc sympatické a přirozené herecké výkony, dokonale se hodící hudební doprovod... Pro mě velmi milé překvapení.