• Thriller

Malá Miss Sunshine (2006)

Tezko hledat slova. Ano takoveto filmy ma Rudovous velmi, velmi rad. Na zacatku jsem se mile pousmaval, vprostred jsem se rezal jako blazen abych v zaveru-prominte mi to-polykal slzy. Katarze. Katarze. Uzasni herci a to vsichni.

Geudttae geusaramdeul (2005)

Adriane dekujeme za tvuj vpravde vycerpavijici komentar. Co se meho pohledu tyce jsem mirne prekvapen tim jak je tento film mezinarodne prezentovan, jsem si totiz jisty ze pro jihokorejce se opravdu o zadnou "cernou komedii" nejedna. Samozrejme film ma svoji humornou stranku, rekneme primo sarkastickou, ale zanrovy podtytul "cerna komedie"? Ale to si asi pletu pojmy. Omluvte me. ;-). Ve skutecnosti mam pocit, ze reziser pred nas klade absurni podivanou jakou si snad ani vymyslet nelze, takovu jakou pripravi jenom zivot sam. Nejde o faktickou rekonstrukci, ale sdileni toho zvlastniho verejneho tajemstvi-co, ze se to tam tenkrat pred temi triceti lety stalo? Ohledne motivace postav, ta je na celem pribehu to nejzajimavejsi. Za zminku stoji i excelentni kamera a vinikajici Han Suk-kyu v hlavni roli. http://en.wikipedia.org/wiki/Bak_Jeong-hee

Válečníci (2007)

Po slibne prvni ctvrtine prijde, ale neuveritelne nekonzistentni jadro filmu, ktery v samem zaveru jaks taks jeste chyti dech. Ten zaver (posledni trictvrte hodiny) se mi celkem libil jinak doslovna sed, sed a trosku i nuda i kdyz velmi dobre natocena a zahrana ... .

Homolka a tobolka (1972)

Velkolepe zavrseni trilogie, proste neco jako Navrat krale, Revolutions... .

Night Head Genesis (2006) (seriál)

Velmi zajimavy a temny anime serial. Ne zrovna moc vhodny pro mlade divaky. V nekterych momentech skutecne moc pekna animace. Netreba zvlast se rozepisovat, protoze vse podstatne jiz Subjektiv pekne popsal-jak jinak.

Smrt v Benátkách (1971)

"Uslovi"- "formalne dokonale" jakoby korespondovalo s ocekavanim jiste moznosti vnitrniho zklamani ktere se svym zpusobem nemuze nedostavit. Pujdu trosku do extremu. Ale tento intimni snimek si uzijete opravdu jenom a pouze sami v kine treba jako je Ponrepo nebo Lucerna. Na obrazovkach televize (resp. CT2) se mu vyhnete.

Lidská otázka (2007)

Nejdrive jsem hodnotil nizeji, ale Mathieu Amalricje proste skveli herec a me zacina hodne bavit. Ale malinko vetsi ucelenost pribehu by tomuto filmu opravdu slusela.

Mongol - Čingischán (2007)

Nebudu si hrat na puristu a nad zkratkovitym, balastujicim, bitevne epochalnim zaverem s radosti zavru oci protoze jinak tady mame cisty dobrodruzny film jaky tady dloho, dlouho nebyl. S historizaci bych to neprehanel, Mongolovi slusi spise prave ta jeho myticka pohadkovost.