Bastardi: Reparát (2023)

Od tohoto filmu jsem vůbec nic nečekal. Proto bylo velké překvapení, že i přes svou značnou podprůměrnost si tento film v některých momentech dokáže s divákem pohrávat a trochu jej i překvapit. Nejedná se v žádném případě o kvalitní film, ale jeho hodnocení musím trochu více vyzdvihnout, neboť když se podívám na jiné české filmy z posledních let (které navíc disponovali velkou produkcí), tak tohle vlastně není tak bolestivé pro mé oči. Je tu minimálně snaha o něco hodnotnějšího, což se většinou nedaří, ale občas to k velkému překvapení funguje. 5/10

Dny zrady I. (1973)

Mínus pět hvězd za silnou propagandu, plus jedna hvězda za scénografii a kostýmy, plus jedna hvězda za herecké obsazení, plus jedna hvězda za kameru.

Absurdistán (2006)

Absurdistán je sice absurdní béčkovou komedií z roku 2006, která není ani příliš dobře natočená, ovšem i přes toto všechno musím ocenit spoustu hlubokých myšlenek a poselství, který tento film má. Tyto myšlenky jsou dnes pravděpodobně více patrné, než tomu bylo v roku vydání, ovšem něco na nich s odstupem času opravdu je. Tento sociálně kritický film totiž v mnoha ohledech předběhl svou dobu a postupně se proměňuje z hloupého a naivního filmu na reálný dokumentární film. Za těch skoro 20 let od uvedení se stal Absurdistán více reálný a nevypadá to, že by se to mělo v nejbližší době změnit.

V rytmu srdce (2021)

Příjemný rodinný film, natočený podle časem ověřené šablony využívající ty nejklasičtější filmové klišé. Na tomto snímku není v podstatě nic, co by mohlo diváka jakkoliv urazit, ale zároveň ani překvapit. Od začátku filmu až po závěrečné titulky dokážete s půlhodinovým předstihem předpovědět vše co bude následovat, až po ty nejmenší detaily. To ovšem nutně nemusí znamenat, že je to hned špatné. Celý film je totiž velice precizně a "Áčkově" zpracované "Béčko", což si zaslouží uznání. Ano, pochvalu a uznání všech si to určitě zaslouží, ale zaslouží si to Oscara? Reálně bych byl po shlédnutí tohoto filmu velice uspokojen, kdybych ovšem nevěděl, že se jedná podle akademie o nejlepší film roku. Své kvality tenhle snímek rozhodně má, ale dle mého názoru to na Oscara nestačí. Očividně se ale pletu a nároky akademie se zřejmě rok co rok snižují.

Batman (2022)

K tomuto filmu můžu říct jen to, že to bylo po všech stránkách naprosto perfektní. Tohle je pravá kinematografie.

Boratův navázaný telefilm (2020)

Ale jo! Čekal jsem, že takové pokračovaní bude jen ždímat z úspěchu prvního dílu, což se do jisté míry potvrdilo. ALE - svůj účel zasmát se u absurdní komedie to dokonale splňuje. Tohle je prostě film, který si nepustíte proto, aby jste viděli skvělý filmařský kousek, ale aby jste se zasmáli u nekorektního humoru.