Šestý smysl (1999)

Tak toto sa mi ešte nestalo, aby som za pár minút filmu zmenil svoje hodnotenie z troch hviezdičiek na plný počet. Hanbím sa že som tento film videl až teraz, koniec ma úplne odstavil od zmyslov :-)

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Na začiatku každého filmu je trailer, ten má za úlohu navnadiť diváka do kina a zabezpečiť tak tržby. Často sa stane že v traileri je samá akcia a vlastne všetko okolo toho je nuda. V tomto prípade som sa hlboko mýlil, myslel som si že Ready Player One je len zábavka pre mladšieho diváka vytvorená v grafickom štúdiu a nebyť Spielberga asi by som do kina nešiel. Po dlhšej dobe som sa pristihol že sa usmievam v kine, dej odsýpal naozaj rýchlo a na nedostatok akcie som sa nemohol sťažovať. Pánové a dámy a všetci zástanci sci-fi žánru toto si prosím nenechajte újsť. Čo ako som sa snažil nájsť väčšie nedostatky nenašiel som ich, moje hodnotenie 5 hviezdičiek,,,

Maudie (2016)

Tak som sa konečne dostal k Maudie, nemám rád drámy ale vaše kladné hodnotenie ma tentokrát usmernilo správne. Na začiatku tohoto filmu som bol smutný, osud sa nepekne zahral so zdravím večne usmiatej a trochu naivky Maud. Chladný Everett ma rozčuľoval kvôli tomu, ako sa k nej správal. Maud sa aj napriek svojmu hendikepu a večne ušomranému Everettovi snažila žiť až do konca šťastný život a svoju záľubu maľovanie posunula až na obchod. Spracovanie Maudie a najmä herecké výkony ma dostali, tento film je jednoducho skvelý. Po dlhšom čase dámam plné hodnotenie a film ide do archívu,,,

Ukradená vzducholoď (1966)

Ukradenú vzducholoď som pozeral v televízii ešte ako malý chlapec a už vtedy ma chytila Zemanova predstavivosť a prevedenie pri tvorbe svojich filmov. Ako v Ceste do pravěku aj tu som sledoval osudy a dobrodružstvá chlapcov a predstavoval som si, aké by to asi bolo letieť vzducholoďou a stretávať všetky tie fantastické lietajúce stroje :) Tento film ma vždy vráti do detstva a aj preto patrí k mojim najobľúbenejším, samozrejme že má u mňa plné hodnotenie,,,

Logan: Wolverine (2017)

Po dlhšej dobe film, ktorý si zaslúži dobré hodnotenie. Logan znudený rutinou každenných starostí sa postupne dostáva do akcie a za pomoci malej Laury likviduje protivníkov, ktorí im nedajú pokoj. Popritom musí Xavierovi robiť óperku a snaží sa zamedziť ich odhaleniu, žiadna prechádzka ružovou záhradou. Tento diel je menej o efektných súbojoch Xmenov (samozrejme že sú vo filme obsiahnuté) a viac o konci hlavných predstaviteľov, tentokrát sa happyend nekoná. Veľmi kvalitná záležitosť, u mňa 5 hviezdičiek,,,

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Indiana Jones je pre mňa ikonou vo svete filmu podobne ako Harrison Ford, spája sa v ňom dobrodružstvo, akcia, humor a funguje to. Jediný film ktorého všetkým častiam som dal plné hodnotenie (myslím prvé tri, štvorku neberiem ako súčasť série). Nechce sa mi rozpisovať jednotlivé diely ale Posledná krížová výprava je dôstojnou rozlúčkou s Indym a v ničom nezaostáva za jednotkou, dokonca sa mi z celej série páči najviac,,,

Ospalá díra (1999)

Sleepy Hollow a Johnny Depp, vynikajúca atmosféra tých rokov minulých, trochu komiksový hrdina na štýl bezhlavého jazdca a to všetko doplnené kvalitnou hudbou. Film na mňa nemá nejaký bubu efekt a sú v ňom vtipné hlášky, ale čo sa týka Ospalej diery ako celku všetko hrá ako má, tento film si môžem pozrieť xkrát a stále u mňa zanechá pozitívne pocity. Jeden z naj hororov ktoré som registroval vo svete filmu a to som ich veru pár videl, u mňa jednoznačne plné hodnotenie,,,

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Prvýkrát som The Big Bang Theory pozeral pár rokov dozadu a slovenský dabing s mladými vedátromi mi nešiel dokopy, tento sitcom som ako divák ignoroval. Až tento rok som úplne náhodou pri prepínaní telky narazil na česky dabovanú jednu z prvých epizód a začal som sa zaujímať o príbehy Scheldona, Leonarda a celej partičky okolo nich. Zatiaľ som sa dostal len po koniec tretej série, ktorá sa mi páči minimálne ako prvá. Nie každému tento špecifický humor sadne a pristihol som sa párkrát ako som penil kvôli arogantnému Sheldonovi. Táto partička je tak dobre namiešaná že sa stále teším na časti ktoré som ešte nevidel, u mňa 5 hviezdičiek,,,

Osudový dotek (2004)

Fantastický film s Ashtonom Kutcherom a Amy Smart, aké to je keď môžete zmeniť svoju minulosť. Každá zmena minulosti má ale veľký vplyv na budúcnosť a ovplyvňuje všetkých okolo vás. Behá mi mráz po chrbte vždy keď narazím na tento film, moje hodnotenie bez váhania 5 hviezdičiek,,,

Avatar (2009)

James Cameron stál pri vzniku mojich obľúbených filmov Votrelci a Terminátor 2, kde predbehol podľa môjho skromného názoru jednotku. Aj preto som bol zvedavý aké budú moje pocity po vzhliadnutí modrých príšeriek z Avatara. A musím povedať - geniálne dielo! Cameron prišiel s ďalsím kultom a film postavil na Avataroch, dvojníkoch ľudí ktorí môžu byť vyslaní medzi domácich aby skúmali miestne pomery modráskov. Najviac sa mi páčila bojová scéna, kde sa streti primitívne bojové kmene s modernou technikou. U mňa jednoznačne plný počet hviezdičiek,,,