Čarodějův učeň (2010)

Podle názvu jsem se těšil na merlinovskou dobu středověké Anglie, plnou čar a magie. Poněkud mě zklamalo, že se film odehrával v naší době. Nicméně po technické stránce je film povedený a odpovídá době svého vzniku. Dějově je to ale slátanina první třídy a celý závěr byl doslova ubíjející. Dokoukal jsem to jenom proto, že N.C. je můj oblíbenec.

Noc v muzeu 2 (2009)

Jedna hvězdička za hudbu od geniálního Silvestriho, jedna hvězdička za okouzlující Amy Adams, jedna hvězdička za scénu, kdy se Ben Stiller a Thomas Lennon dohadují, jak si předají přesýpací hodiny a zlatou desku. A poslední hvězdička je za vtip s mobilem při závěrečných titulcích (Joseph Motorola). To máme celkem 4 hvězdičky.

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Před projekcí filmu jsem se orientačně podíval na hodnocení na CSFD a udivilo mě vysoké hodnocení tohoto filmu. Ze začátku se film zaměřuje na dětského diváka, ale jakmile jsou karty rozdány, v tomto případě zlaté výherní kupony, rozjíždí se naprostý úlet. Až mi připadlo, že tohle nemohl natočit někdo kdo nikdy nebyl na tripu. Dokonale promyšlené scény a výprava, doplněná o perfektní hudební čísla. Celou dobu prohlídky továrny jsem čekal, co nového vymyslí Tim Burton a jak zneškodní zbývající účastníky exkurze tak, aby potrestal jejich špatné vlastnosti. Myslím, že se autoři díla celkem v pohodě a nenásilně vypořádali s morálním a výchovným podtextem. Trošičku mě mrzí ten naprostý happyend shledání Wonky s otcem. Ten už byl trošku moc. Ale přece jenom by to dětskou duši mrzelo, kdyby se ti dva spolu neusmířili.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Ačkoliv nemám příliš v lásce britskou kinematografii – obzvláště tu krimiseriálovou, musím přiznat, že Jednotka příliš rychlého nasazení mne příjemně překvapila. Po poněkud pomalejším až zdlouhavém začátku se film rozjede k akcí našlapanému závěru. V akčních scénách mi přišla kameru trošku moc roztřesená, ale nic co by příliš rušilo. Jinak scéna závěrečného souboje „dobra a zla“ v maketovém městečku neměla chybu. A přelet vrtulníku nad hlavami obou hlavních protagonistů byl pomyslnou třešničkou na britském akčním(ná)řezu.