Hvězdný prach (2007)

Na první pohled klasická fantasy pohádka, kde figuruje chudý mladík královského původu, o kterém nemá ani tušení. Mladík má svou lásku a zaváže se, že pro ni udělá vše. Zaváže se, že ji přinese hvězdu, kterou právě viděli spadnout. Spadla však za Zdí. A za ní je jíný svět...Tento prvek mi trochu připomněl Vesnici, nebyl však tak absurdní... V druhém světě vládne umírající král a rozbíhá se velmi rafinovaný souboj o následnictví. Žije zde však i několik ježibab...pohádka pokračuje... Na Stardustu se mi líbil vtip, který prodchnul všechny scény, a milá parodie. HUDBA: Ian Eskheri - pro Vaughna dělal i hudbu pro Layer Cake. Tato je však diametrálně odlišná. Plně funguje klišé v podobě: jaký typ filmu, taková hudba. V Layer Cake nešetří elektrickou kytarou, elektronikou ani zpěvem, zde slyšíme orchestr, nějakou tu fantasy hudbu. Vše dovrší pitomá písnička u titulků. Ale, co naplat, účel spilnila dokonale...

Interview (2007)

Výtečná komedie postavené na fantastickém scénáři skončí jako tvrdé uvědomění si reality. Nic nemusí být takové, jaké si to přejeme nebo jak je nám to prezentováno. Interview je především skvěle zahráno oběma hlavními protagonisty, které jsem si zamiloval oba dva. Zajímavá sonda a zajímavý režisérský počin Buscemiho. HUDBA: Evan Lurie - prakticky jen jeden klavírní motiv používaný lakonicky, ale vždy ve správném okamžiku. Experimentální.

Já, legenda (2007)

Ten New York vypadal tak hrozně nepřesvědčivě, ty zombíci vypadaly tak hrozně nepřesvědčivě, ten Will Smith byl tak hrozně nepřesvědčivej, ten konec byl tak hrozně nepřesvědčivej. Jo, a ty jeleni - ty byly mimochodem taky hrozně nepřesvědčivý. HUDBA: James Newton Howard - fakt?? byl hrozně nepřesvědčivej.

Miroirs d'été (2007)

Velmi citlivě pojednaný snímek o "problému" sexuální orientace. Julien si je nesvůj v přítomnosti mladých párů a odmítne i nabídku pohledné dívky. Nechápe, co se děje, mrzí ho to. Ale je tu jeho strýc, který mu pomůže vyrovnat se se svým osudem.

Mlha (2007)

Tak přesně takhle si představuju precizní zfilmování povídky Stephena Kinga. The Mist dopadla skvěle, nebojím se říct, že je to nejlepší horror SK převedený na plátno. A co Mlhu dělá tak výjimečnou? Právě to, že se hodně věrně (až na zprofanovaný závěr) drží knižní předlohy, a to jak v dialozích, tak ve výpravě, typech lidí atp... Velkým pozitivem filmu je i fakt, že zde vidíme samé takřka neznámé herce. Atmosféra je tak mnohem osobnější, hutnější a realističtější. HUDBA: Marku Ishamovi jsem tedy vůbec nevěřil (po tom, co předvedl v Nextu), tady však skutečně válí. Hudební složka je po celý film použita více než lakonicky, vše však vynahradí závěr, kde uslyšíme výborně upravenou verzi The Host Of Seraphim od Dead can dance. Hlas Lisy Gerrard dodá konci neuvěřitelnou poutavost a nemožnost odtrhnout se od záběru. Jakoby ta píseň byla pro film přímo stvořená, nebo jakoby se film točil podle ní...

Most do země Terabithia (2007)

Úžasná, skvělá, výborná AnnaSophia Robb (už se mi chce zase brečet), strašný, blbě se tvářící Josh Hutcherson. Obrovská fantazie dětí, prachbídná tvůrců... (nebo možná nerozvinutá, potenciál byl velký). Ne že by mě film nezasáhl (to ano, a velmi tvrdě), ale prostě nemohu dát víc jen kvůli jedný věci.... HUDBA: Aaron Zigman - tak to byl děs! Hudba jak z Heroes of might and magic (která je skvělá, ale jen pro hru), snaha o moderní přístup, trapný písničky, fuj.

Next (2007)

Takovou kravinu jsem dlouho neviděl. Triky jako z počítačový hry, jaderná bomba z Ruska, do očí bijící nelogičnosti,...HUDBA: Mark Isham si asi myslí, že scéna odehrávající se v poušti na jihu USA musí mít latinskoamerický "exotický" doprovod, a v podobném duchu to jde v celém filmu....

Než si pro nás přijde (2007)

Takový zvláštní film, který staví na obdivuhodných hereckých kreacích starých pánu. Až mě zarazilo, jak sešle už vypadá Morgan Freeman a Jack Nicholson... Na člověka padne trochu splýn, zase si uvědomí, co čas s člověkem dokáže. Tenhle film je celý o čase, o tom, jak ho co nejefektivněji využít, když víte, že už vám ho moc nezbývá...Ještě třeba podotknout, že Nicholson hraje o třídu lépe, Morgan už je tak trochu pasován do role hodného, klidného člověka, že ji hraje sice velmi přesvědčivě, ale ničím nepřekvapí. HUDBA: Marc Shaiman - tohle je přesně typ filmu, kde hudbu nevnímáte, ale kdyby chyběla, ihned byste to zaregistrovali.

Příběh jedné asanace (2007)

Moc dobře udělaný dokument o jednom z nejsmutnějších období české architektury a urbanismu. Něco podobného by mělo být i o Mostě (pokud už není).

Pusinky (2007)

Velmi povedený film. O jedné cestě za zábavou, která skončila jako cesta za poznáním sama sebe. Dokonale zahrané charaktery (především Iška), jímavé obrazy, emoční nátlak. Film pro současné mladé lidi, a nejen pro ně, pro všechny, kteří si neuvědomují, jaké to je, být odlišný. HUDBA: Jan P. Muchow - tady se mi jeho práci po delší době opět velmi líbila. Jednoduše současná filmová hudba, jak má být. Navíc potěšili písničky od Photolabu (Eliška za basou! Hurá!).