Vysněná země (2001) (TV film)

Neuvěřitelně předvídatelné a typické scény, které mě fakt dokázaly rozesmát...jinak to až tak strašný není, přece jen jde o televizní film. Taky mi vadilo, že tam snad každých patnáct minut někdo hystericky brečí. Na konci mě fakt dostal Gagarin (???) a měsíc velký přes celou verandu (samozřejmě jako pozadí líbající se dvojice)

Gladiátor (2000)

Jsem velice neobjektivní vůči Lise Gerrard - tudíž HUDBA je famózní (nejlepší by bylo, kdyby se jí do toho Zimmer vůbec nepletl:) jinak nic neříkající film, který si ale v televizi nikdy nenechám ujít (hádejte kvůli čemu)

Kytice (2000)

HUDBA: Jan Jirásek - patří rozhodně k tomu nejlepšímu, co tento film může nabídnout. Perfektně je zpracovaná také vizuální a výtvarná stránka, což už se ale nedá říct o některých hercích (hrozně mi vadil hysterický neustálý smích Karla Dobrého)

Pavouci (2000) odpad!

Přemýšlím, jestli sem někdy viděl "horší" film. Protože Pavouci byli hrozní, ale je to právě ta kategorie filmů,. které jsou tak hrozné, až jsou neočekávaně vtipné. Vlasně, nasmál jsem se daleko víc než u lecjaké komedie...Stupidní hlášky, triky jak z PowerPointu, hlavní hrdinka se během několika hodin promění z uťáplé novinářky v akční hrdinku, která si nebere žádné servítky. HUDBA: Bill Wandel - nic nového, vše obšlehnuté a totálně nudné.

Pollock (2000)

Klasická biografie geniálního, leč nepochopeného a vlastními myšlenkami sžíraného umělce. Vidíme celou dráhu Jacksona Pollocka, od bídných začátků, rozpoznání výjimečnosti, opojení slávou až k trpkému konci, který je sice očekávaný, ale přesto zamrazí. Vyzdvihnout samozřejmě musím Eda Harrise, který se Pollockovi podobá natolik, až je to znekopojivé a jistě i mou oblíbenou Marcii Gay Harden, která hraje neobyčejně andělskou postavu. Lee se totiž vzdá všeho, i vlastní tvorby, jen aby propagovala Jacksona, vše mu odpustila, milovala ho a starala se o něj. Pobavilo zpodobení New Yorského uměleckého okruhu v čele s Peggy Goggenheim, která byla prostě svá a strašlivě vtipná. Stejně jako Val Kilmer hrající De Kooninga... ten herec prostě vypadá furt jako gangster a rošťák. HUDBA: Jeff Beal - především "malovací skladba" byla úchvatná.

Requiem za sen (2000)

Po delší době opět film s aspirací rozložit diváka. Mě teda rozložil dokonale - i ta sebetrýznivější scéna mě nedonutila odtrhnout se od obrazovky. Jared mě příjemně překvapil (má šmrnc chlapec) a Ellen Burstyn byla naprosto geniální, naprosto... člověk jí věřil první poslední, o to mučivější byl její osud. Na tomhle snímku je ale nejzajímavější precizní a neotřelá práce se zvukem, kamerou, střihem a hudbou - vzniká tak něco jako gesamtkunswerk nebo bel composto... Neopakovatelný zážitek, jedinečný film, perfektní prevence. HUDBA: Clint Mansell - smekám, tohle bylo totiž téměř to nejlepší, co jsem kdy slyšel. Spolupráce s Kronos Quartet přináší ovoce, rajské.

Tanec v temnotách (2000)

Björk je neobyčejně talentovaná umělkyně a tady to jen potvrdila. Zahrála výtečně a byla neodolatelná. Nejvíc se mi na Tanci v temnotách líbilo, že taždou sebevíc drastickou a sebevíc city drásájící scénu strhlo a zparodizovalo muzikálové číslo. Film se tak stal spíše hodně černou komedií. HUDBA: Björk - parádní, jak se dalo čekat...

Vyvolený (2000)

Trochu mi připadá, že Shyamalan je výtečný režisér, který si právem zaslouží být v mé top, ale je prachbídný scénárista. Má skvělý příběh, ale trochu nepřesvědčivě zpracovaný. Vyvolený mě však přesvědčil o tom, že Willis umí celkem obstojně hrát, čemuž jsem dosud nevěřil. HUDBA: James Newton Howard - ano umí, ale myslim, že Shymalan z něj nedostane to nejlepší... ale pokud byly od něj i ty výtečné elektro pasáže, tak jsem velmi mile překvapen.

Byl jednou jeden polda III - Major Maisner a tančící drak (1999)

Já jsem asi divnej, ale mě to v rámci mezí bavilo. Jedna hvězdička je za Janu Synkovou. HUDBA: ani se mi nechce zjišťovat autora, byla totiž naprosto katastrofální - ta závěrečná píseň - to jako mysleli vážně??