Zoolander No. 2 (2016)

První Zoolender je výborná střelená komedie, která se zkrátka povedla. Co do vtipu nesrovnatelně hustší a sympatických 85 minut dlouhá. Pokračování je o dvacet minut delší, táhne se a ve svých nejlepších špecích příliš nefunguje, protože jen recykluje. :/

Deadpool (2016)

Určitě nejvtipnější Marvelovka, na které je ale krásně vidět, jak otrlý (otupělý) dnešní divák je a jak moc se musí přitlačit na pilu. Film ale je nakonec určen spíše těm divákům, kteří na něj musí s doprovodem rodičů :-) Kolotoč pubertálních vtipů a nějaká hutnější atmosféra "tatam" (nemluvě o véééélmi slabých záporácích). Není důvod vidět dvakrát, ale čtrnáctiletí to budou milovat!

Pozůstalí (2014) (seriál)

Jeden z nejlépe udělaných seriálů (a to po všech stránkách), které jsem kdy viděl... A to to z počátku vůbec tak nevypadalo. Svěží, nepředvídatelné, hluboké, emotivní, výborně zahrané, Max Richter... Pecka.

Creed (2015)

Všechno už tu bylo, přesto je Creed dobře a přehledně natočená (zápas braný na jeden zátah) a civilně zahraná stará známá pohádka, která má pár hezky opravdových míst (a to je na novém ´Rockym´ - oproti jeho předchůdcům - osvěžující a rozhodně lze řadit ke špičce v sérii). 70%

San Andreas (2015)

Sharknado s o něco lepšíma efektama a s lepší PR kampaní. Kdyby to mělo ještě horší herecké výkony, tak to mohlo být paradoxně lepší. 20%

Marťan (2015)

Pohodový, rodinný, dobrodružný, optimistický film, kde největší drama sehrají brambory. Nesouhlasím s tvrzením, že jde o nejlepšího Scotta za posledních 20 let. Ale souhlasím, že jde nejlíbivější scénář, který v poooosledních letech realizoval. Zároveň jde nejspíš o nejpozitivnější film z vesmíru, tím je osvěžující. 80%

Aloha (2015)

Bavilo mě to víc, než ´oscarové´ a rovněž hawaiské Děti moje. Podle hodnocení je film průšvih, ale pokud pro vás Cameron Crowe něco znamená, tak vás to absolutní neočekávání může příjemně překvapit (jako mě). Jemný film, který mě nenudil ani chvilku; parádně zahráno (scény bez řečí jsou skvělé), dobrá atmosféra. Opravdu nevím, co bych vytkl. Občas je třeba vidět takovýto bezkonfliktní film (pro někoho to ´bezkonfliktní´ může být zároveň varování).

Teorie všeho (2014)

Rutinní doják, který ale překvapivě funguje a stoprocentní zásluhu na tom má Eddie Redmayne. 70%

Inherent Vice (2014)

Naprosto jsem propadl atmosféře filmu, netřeba nějak dál obhajovat Andersonovu jedinečnou práci. Jednu hvězdu ubírám za svou vlastní pitomost, jelikož jsem se někdy za půlkou začal ztrácet ve jménech; a nejen proto film rád prozkoumám znovu.

Cena svobody (2014)

Není letos filmu, který by měl většího srdce, než Good Lie; proto je škoda, že se neobjevil v nominacích. Scénář a film by si jí určitě zasloužil. 90%