Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Dobrodružný
  • Animovaný

Nikdo (2021)

Vrcholem filmu je autobusová scéna v první třetině filmu. Ta se do historie může zapsat jako jedna z nejlépe natočených bitek, která se na plátně objevila. Nesedlo mi vyvážení vážné a humorné struny. Mimoakční scény nejsou ničím zajímavé a film se ve své krátkosti celkem vleče. Plusem je určitě Odenkirk a vynalézavost akčních scén (jejichž předčasným vrcholem je právě ta scéna v autobuse). Ulítlý konec mi nijak extra neseděl do jinak celkem vážně se beroucího celku. Chtělo to lepší scénář a více černého humoru.

plakát

Místnost sebevrahů. Hater (2020)

Mistrovské dílo. Jsem rád, že se mnou dokáže film ještě zamávat. Scenáristicky a herecky top. Ať žije Polsko.

plakát

Letuška (2020) (TV seriál)

Výborný Hitchcockovský rozjezd, skvěle zahraná hlavní role, ale zhruba od třetího dílu to šlo do laciných kytek... 40%

Čarodějnice (2020)

Dahla i Zemeckise si vážím, ale tohle je prakticky nekoukatelne. Technicky zvládnuté, ale tak strašně nezajímavé a iritujici...pustím si raději třikrát po sobě Smrt ji sluší.

1917 (2019)

Hmmm, chudák Dunkirk, ten by si cenu zasloužil býval mnohem více. Úchvatná forma (která už dnes nepřekvapí) a slabý obsah s hrdiny, kteří vám jsou u sardele. Intenzivní nuda.

Drahokam (2019)

Tak asi nejintenzivnější film letos. Naposledy bylo takto jiné Na špatné straně. Konec je jízda. Nechápu absenci na globech a oscarech, scenaristicky, rezijně, zvukově to exceluje. I jsem si vzpomněl na Sandlerovo hektické a krásné Punch drunk love, kde Brion podobně podmaňoval scénu nadpozemskou hudbou. Drahokam je nadějí, že síla filmu (v době, kdy ho válcuje seriál a miniserie) ještě nezmizela.

Gentlemani (2019)

V úhlu pohledu, kde znáte tam a zpátky to nejlepší z Tarantina a Coenů, vás tahle sympatická jednohubka nedokáže ničím extra překvapit. Snatch bylo svého času intenzivní podívanou od začátku do konce. Tady by možná pomohla devadesatkova stylizace, nebo uvedení na prahu milénia, kdy by to mělo nádech pecky. Dnes je to spíš labutí píseň.

plakát

Terminátor: Temný osud (2019)

To samé, co nový Rambo, celkem dobrá akce vyplněna velmi unylým a plytkým dějem.

Parazit (2019)

Jooo, ale paradoxně s tou další vrstvou, která film protáhne o třičtvrtěhodinku, tomu spadne řetěz. Ale jsem rád, že jsem to viděl. 70%

plakát

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Balzám na duši... Takový film je tady jednou za deset let. Tarantino natočil jeden ze svých úplně nejlepších filmů. 100%