Osamělý jezdec (2013)

Ale tedy výprava jak hrom! Rango přesto o dvě třídy výš. Ranger je dlouhý a v tempu velmi kolisavy. Stojí a padá to na Deppovi. Překvapivě trochu nuda. Ale nic to nemění na tom, že Verbinski je dobrej... Příště to zase vyjde. 60%

Pád Bílého domu (2013)

Pád Bílého domu řadím vedle takových filmů, jakou jsou Čtyři bratři, Anappolis, Never back down, Stick it; čili brain wash snímky pro čiré odreagování nepolapitelné mysli. Pád Bílého domu je samozřejmě hloupý, ale má své místo a působil na mě jako perličková lázeň ve špičkovém welness centru. S těmito filmy se musí zacházet jako s kořením, tzn. nepřehánět - ale čas od času to hrozně bodne.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Nedokážu si vzpomenout, kdy jsem se naposledy takto bavil v kině (tj. ani chvíli nenudil). Film má úžasné vnitřní napětí, originální režijní nápady a v rámci předvídatelné škatule funkční a zábavný scénář (včetně zamyšlení, jak nakládat s teroristickými útoky). Pro mě o celou koňskou třídu lepší než první díl.

Nevědomí (2013)

Dlouho jsem neviděl film, ve kterým se genialita vizí kloubí s...tím ostatním (Olga Kurylenko, ´hloubka charakterů´, lidské emoce, občasné podívání se na hodinky, žádný humor, průměrné finále). Chtělo by to Kubricka, který by doladil scénář. 70%

Raubíř Ralf (2012)

Geniální nápad, ale škoda, že se to zbylé dvě třetiny odehrává v Sugar landu... 70%

Rudý úsvit: Nová krev (2012)

Zábavná super-srágora a vcelku nenudící béčko, kde si Amíci kopou další hrob, protože tohle na východě hit nebude. 50%

Banshee (2013) (seriál)

Jsem přikován. Plný počet nedávám jen z důvodu, že je tady spousta věcí jen pro efekt a je to celé trochu vyumělkované. Ale drsná škola mě baví a Antony Starr a jeho přísné vrásky kolem očí mě asi neomrzí. (.....) Osmý díl a kvalita jde dolů... škoda. (.....) Devátý díl a snižuji na tři... Scénáristické peklo...

Mistr (2012)

Neodtrhl jsem oči, ani chvíli se nenudil a film mnou prorůstá a nemohu na něj přestat myslet. Nejednoznačné, znepokojující (Greenwoodova hudba) a sympaticky nedivácké (podobně na mě zapůsobil naposled Serious man). Dlouhé záběry, práce se scénou, s kamerou, s herci... Lincolna jsem zatím neviděl, ale pro mě film roku.

Argo (2012)

Měl v tom hrát Northon, ale chápu, že Affleck svým obsazením ušetřil z rozpočtu za hlavní roli. Špatný sluha, ale velmi schopný pán. Pod fazónou hezouna se skrývá ohromný vypravěčský talent. Argo je velkým překvapením. Bohužel zafunguje jen jako jednohubka.

Terapie láskou (2012)

Hemingway stojí za prd, protože končí špatně a dnešní doba je tak vybzíkaná a neurotická, že špatné konce nejsou tak nějak namístě; a já jsem moc rád, že David O. Russell dopřál svému hrdinovi a celému filmu tak příjemný ocas. A to s tím Hemingwayem bych klidně podepsal. Jinak jestli neurotickou romantiku, tak všema deseti Punch Drunk Love (a ta měla dostat osm nominací na Oscara). 70% (PS - moc se mi líbí ty kamerové odjezdy z auta)