Hostel II (2007)

Jedničku jsem neviděl a ani ji vidět nechci. Na toto jsem šel v rámci půlnočních filmů na festivalu a musím říct, že jsem neusnul. Své to splnilo a navíc si myslím, že film má dokonce (a říká se mi to těžko), celkem solidní herecké výkony (a tím myslím hlavně dva hlavní vrahy), to co tu předvedl seriálový Sentinel mě docela překvapilo a Rogera Barta je myslím pro takovéto filmy škoda, protože jde o opravdu velmi dobrého herce (velmi mě překvapil v Producentech, kde odehrál naprosto ďábelsky roli homosexuála). Občas jsem se dokonce přistihl, že jsem se upřímně zasmál. No ale to už jsem chválil moc - jinak je to prostě béčkový horor, který se chvílemi snaží o něco víc (viz dlouhá scéna se slovenskou písní "Synečku", kdy se hlavní protagonisti chystají na mord.), ale bohužel přes kvalitu této sekvence se sem tato scéna spíše nehodí, protože přece jenom jde o "Grindhouse", o pokleslý horor. Češi se musí smát, když jsou Vary znázorněny coby Rusko, nebo když je parta mladých cikánů v titulkách jako "chlapci se žvýkačkami". Nevím do jaké míry to myslíí Roth vážně, ale já si myslím, že si snad dělá prdel a proto dám 50%. Ovšem podruhé bych se na to už nepodíval.

Hotel Chevalier (2007)

Mě se tak strašně líbí jak Anderson pracuje, že mu sežeru uplně všechno.

Hra (1997)

Ovšem je třeba přistoupit na hru. Fincher točí osobitě. The Game je poutavá dobře nasnímaná banalita.

Hra na pláč (1992)

Ve své době asi přelomové a neotřelé svým šokujícím námětem. Dnes nám v době Andělů v Americe, Špatných výchov, Vojákových dívek a nakonec i Snídaní na Plutu, nejspíš nepříjde až tak šokující a "nová". Ale i po těch letech film má stále co nabídnout. Nejvíce se mi líbil začátek a sbližování únosce a oběti (a když se během filmu ohlídnete zpátky, tak třeba scéna, kdy Stephen Rea vyndavá penis Whitakera, aby se spoutaný mohl vyčůrat, získává úplně nový rozměr). Film mi nejvíce připoměl Jordanovu Snídani na Plutu, ať už podobným námětem, či stejně optimisticky laděným koncem, kdy za vysoce ironicky zvolené písně "When man loves a woman" se film loučí se svými hrdiny a vbíhá do titulků. Mé hodnocení je podníceno velmi vysokým očekáváním, a to nikdy nedělá dobrotu. Takže malinkaté zklamání (ale to nemění nic na tom, že jde o kvalitní filmařinu).

Hranice života (2005)

Stylová hříčka se zajímavým Goslingem. Jenom nechápu proč má McGregor ve filmu tak krátké kalhoty. 70%

Hrdina (2002)

Už jen za ten fakt, že kterákoli pausnutá scéna ve filmu by mohla zdobit vaší zeď jako krásný plakát.

Hrdinové ohně (2017)

Všechno hasičské je poměrně super a klobouk dolů před chlapy. Finále je přímo spalující. Brolin castingová trefa, Bridges si s tou svou podsunutou čelistí a ultrajižanským přízvukem fakt už dělá prdel, začíná být lehce nesnesitelný (a já ho mám fakt rád). Dramatizace rodinného života "mariňáků" je překvapivě plytká (ale únosná). Žádný z těch chlapů mi nevlezl pod kůži (vyjma Brolina, který má nejvíce prostoru), nakonec to tedy není taková emocionální pecka, jaká by mohla být (se vší úctou k události samotné). Rád bych viděl verzi od kovboje Eastwooda (nebo někoho podobně zemitého). Kosinski je vizuální (a je to výborná práce), ale kdyby měl v týmu zkušenějšího dramaturga, tak jde (s takovouhle látkou) na Oscary.

Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště (2005)

Film je přesto občas trošku utahaný a občas by to chtělo přísnějšího střihače. Ale jaktože to nedostalo ani jednu nominaci na Zlatýho lva?! Vždyť Donutil a Janžurová byli naprosto dokonalý!

Hříšné noci (1997)

PT Anderson je jeden z nejtalentovanějších současných režisérů, a dokázal to zatím pouze čtyřmi filmy. Jeho ruka je zajímavá a neomylná. Boogie Nights je tragikomickou vyjižďkou do životů pornoherců. Philip Seymour Hoffman si homosexuála opravdu užil a Burt Reynolds se pro tuto roli narodil. 90%

Hudson Hawk (1991)

Tento s chutí udělaný film je sice naprosto nelogický - ale nelze mu upřít obrovský smysl pro nadsázku, která je v podání Bruce Willise mile odzbrojující a jeho herecká "bláznivá" kreace mu celkem vychází. U Andie MacDowell už je to horší - tam to občas hraničí s trapností (viz delfín). Nicméně tato "chuť" a veskrze pozitivní nálada snímku mě vždycky dokáže tak nějak pobavit - a od toho tu film je, takže já dávám tomuto propadáku palec nahoru. (Udělené Razzie Award za nejhorší režii a scénář bych snad ještě byl schopný ignorovat - ale nechápu nominace za nejhorší výkony pro ústřední ďábelskou dvojici rozmařilých milionářů).