Bio Ráj (1988)

Pohodlně se usaďte a nechte se laskat. Když se film a život prolnou.

Birdman (2014)

Vynikající kamera, způsob jakým Lubezi sleduje putování herců divadelním zákulisím vtáhne diváka maximálně do děje. Herecké výkony snesou rovněž ty nejpřísnější kritéria, nicméně si nemohu pomoci, ale podobné téma mnohem lépe zpracoval Darren Arofonsky v Černé labuti. Podobně jako loni bych hledal oskarového vítěze jinde (i když 12 let v řetězech byla daleko větší zoufalost).

Bitevní loď (2012)

Totální americký patos se špatným scénářem a nulovou možností pro diváka vybudovat si nějaký vztah k postavám. Ale po technické stránce vynikající, výbuchy vypadají cool a ufouni také nejsou k zahození.

Biutiful (2010)

Především Bardemovo herecký koncert. O Biutiful se dá říct, že se jedná o skutečně sociálně tíživý snímek, který v sobě zahrnuje všemožná témata spodiny barcelonské společnosti, od problémů migrace, obchodu s bílým masem, korupce až po hlavního hrdinu, bývalého narkomana, ve kterém se všechny zmíněné problémy lámou. Přes jeho nepochybně dobré úmysly, je už možná pozdě napravovat před svou smrtí vše, za co se cítí zodpovědný. Silný a krutý portrét, který hodnotím vysoko, přesto, že režisér sám zřejmě úplně nevěděl, na které téma se koncentrovat a tomu odpovídá i stopáž.

Blade Runner (1982)

Opravdu jen výjimečně vznikne film, který je naprosto dokonalý v každém svém záběru.

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Romantická komedie, která se sice drží klasického schématu, nicméně je chytrá a má rozhodně co říct.

Blázniví bažanti (1971)

Vtipné ve svojí trapnosti, ale druhému dílu nesahají ani po kolena.

Bláznovství (2008)

Vyhulené Manhattanské léto s vynikajícím Kingsleym a Peckem. Celý příběh je podkreslen charismatickou odlehčenou atmosférou, bohužel stopáž je trochu nadsazená a v druhé polovině Bláznovství trošku ztratí z tempa.

Blbý a blbější (1994)

Pro mě je tenhle film něco, jako pro křesťany bible. Viděl jsem ho sto krát a znám celý zpaměti. Záchodový humor Jima Carreyho a Jeffa Danielse mi učaroval.