Milwa

Dominika Platošová

kraj Praha

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 18.8.2018  08:43
    Příšerky a já (TV seriál) (2010)

Bavíme se u toho celá rodina. Prostě humorná ptákovina jakou jsou schopni vymyslet snad jen britové:)) Knedla rulez!

• 20.6.2018  12:06
    Vyprávěj (TV seriál) (2009)

Pro kvalitu a zamyšlení si sednu k jinému dílku. Tohle je taková lepší soap opera v retro hávu. Ideální když potřebujete vypnout u žehlení, nebo po náročném dni koukat na barevné obrázky. Vypovídající hodnota 0. prostě zavzpomínáte na mládí, řeknete si, že to nebylo tak zlý a jdete dál. Umění a kvalitu hledejte jinde.

• 7.5.2018  19:18
    Dunkerk (2017)

Forma zvítězila nad obsahem, bohužel.

• 11.2.2018  21:06
    V pasti (TV seriál) (2016)

Už dlouho se mi nestalo abych byla po skončení seriálu tak smutná. Dolehlo to na mě jako šutr. Skvěle napsaná, zahraná a natočená krimi. Nikde žádný vyšinutý zločinec, jen jedna malá zafujaná vesnice a její hříchy. Poslední dva díly tnou do živého, odkrývají motiv, ale zároveň nabízí mnoho otázek na které nejsou jednoznačné odpovědi. V centru všeho stojí hlavní detektiv "Andri" ve své nekonečné samotě. Kdyby šlo dát 10, dám 10.

• 14.10.2017  23:27

Samurai z Hollywoodu. Krásné scenérie, skvělý Ken Watanabe a dětské role. Jinak není o čem psát domů...absolutně neoriginální a plochý scénář a o Thomovi snad psát ani raději nebudu. Hezky to shrnula Faidra.

• 28.4.2017  14:06
    Poldark (TV seriál) (2015)

Pěkný pohled na Aidan Turnera a divoký Cornwall nenahradí předvídatelný scénář. Pěkná romantická podívaná k žehlení. Ani jsem nedokoukala poslední díl, ale budu to muset napravit.

• 5.3.2017  21:30
    Anthropoid (2016)

Nebyl to takový průšvih, ale určité nedostatky se prostě nedají přehlédnout : Ad.1) Po seskoku si v lese rozdělají normálně oheň, aby je každý našel. To určitě Ad2) Krvavá etuda s útěkem mladého kolaboranta?! WTF nic takového se v reálu nestalo Ad3.)Absence zatemnění (byla válka, kdo nezatemnil šel rovnou na gestapo jako zrádce) Ad4.) Gestapu došly zřejmě kožené kabáty a ty upilované brokovnice taky nebyly jejich styl.... Přes všechny tyto přešlapy jsem film dokoukala, ale zdaleka ve mně nevyvolal kýžené emoce. Nevím zda to bylo angličtinou, scénářem, nebo herci, ale prostě to nesecvaklo. Vyzdvihla bych výkon Aleny Mihulové, její paní Moravcová byla skvěle zahraná, Cillian je prostě Cillian a Jamie Dornan si neutrhl z ostudy kabát, ale to je tak vše. Filmu by prospělo kdyby se drželi reality a nepřimíchávali tam zbytečnou lovestory. Z úcty k tématu dávám za 2* Dodatek: pro všechny pochybovače a popírače důležitosti ba i správnosti atentátu. Bez této akce by Československo po válce nezískalo status napadené země. Mnichovem získal Hitler Sudety, ale protektorát jsme "postoupili dobrovolně", proto jsme v rámci mezinárodního práva a diplomacie byli na straně Německa. Atentát přesvědčil Churchilla důvěřovat České exilové vládě, což vyústilo v anulování Mnichovské dohody. Je možné, že kdyby nebylo atentátu, nebylo by po válce Československa. Byli bychom poraženým státem bez Sudet.

• 15.1.2017  21:43
    Bohéma (TV seriál) (2017)

Jsem nadšena, skvělý scénář, zpracování, kontext...nechápu zdejší zatím velmi nízké hodnocení. Už dlouho mě nějaké české dílko tak nenadchlo, vlastně nadchlo, naposled "České Století". Po posledním díle se moje hodnocení a pocity nemění. Klíčové slovo je "kontext"... jo a taky znalost prostředí, bez ní to lidem připadá "nudné"

• 9.1.2017  21:52

Dokonalost leží v detailu a když Vás už v úvodních titulcích praští do oka jasná dobová nepřesnost tak je to blbý. Vysoké šampusky prostě ve 40.tých letech nepoužívali (Schválně mi ukažte jediný film ze 40.tých let kde mají vysoké sklenice), stejně jako Hitler asi nepil čaj ze servisu president. Jsou to detaily, ale mě na těchto drobnostech prostě záleží. Nebyl to úplně špatný film, ale k opravdu dobrému filmu mu schází lepší scénář, méně klišé a preciznost.

• 26.10.2016  20:56
    Comeback (TV seriál) (2008)

Fakt dobře udělaný a vtipný český sitcom. Nevěřila jsem, že někdy tuto větu napíšu a ono ejhle:) Má silné i slabé chvilky, ale třeba "zlatá ledvina" vstoupila do dějin.

• 26.10.2016  20:52
    V Bruggách (2008)

Kouzlo tohoto snímku mi poněkud uniká, kromě krásných scenérií historických Brugg mě tam nezaujalo nic, ok takjo, Rejf byl skvělý, ale jinak mě to fakt totálně minulo..

• 28.8.2016  16:51

Death Star all over again. Z nostalgie dávám za 3.

• 26.8.2016  13:00

Velmi potřebný snímek o aktuálním "nekorektním" tématu. Já bych řekla, že Churchill by se s tím tak nesral...ok, teď vážně. Dnešní západní svět se od dob WWII změnil, vymněknul, nemáme lídry, osobnosti, které by na sebe dokázali vzít odpovědnost v situacích ohrožení kdy je nutné obětovat jednotlivce pro záchranu většiny. Pro mne osobně by to byla jasná volba, krutá, ale nezbytná. Otázkou je, zda bych byla schopná taková rozhodnutí učinit, zřejmě ne. Od toho bychom měli mít vrcholné politiky. Lidi, kteří jsou schopni udělat správné, nepopulární rozhodnutí prostě proto, že je to třeba. "Never tell a soldier that he doesn't know the cost of war" Díky Alane, chybíš mi.

• 29.7.2016  22:11
    Mr. Holmes (2015)

Všichni se chtějí bavit, vidět dech beroucí zápletky, akci a tak tento pomalý citově zaměřený snímek nemá dost vysoké hodnocení. Pro mě je vybroušeným diamantem, příběhem o skutečném stárnoucím Sherlockovi, kdyby byl. Film o stáří, osamělosti a důležitosti udržování vztahů. Je vlastně o podstatě života, kterou si SH uvědomí příliš pozdě, ale přece...díky

• 3.6.2016  21:33

Takové rodinné konstelace v detektivním balení. Detektiv Down jde na věc vlastní metodou, upřímností za každou cenu a nevzdává se. První půlka pomalá a vlastně nezajímavá, ale druhá půlka je jízda skvělého humoru. I Down umí hrát "monopoly" :))

• 16.5.2016  15:17
    Hlas pro římského krále (TV film) (2016)

Bála jsem se a zbytečně. Sice se toto dílko nemůže rovnat kostýmním dramatům BBC, jako je třeba "Wolf's Hall", ale nezaostává o moc. K mé radosti není slabinou scénář. Je ale pravda, že pro neznalé reálií musí být děj zmatený, nebo příliš komplikovaný. Opravdu mi nevadí dramaturgické chyby, skromné bojové scény i dialogy před bitvami místo samotných bitev, přeci jenom točila ČT a ne HBO. Herecky nemám výhrady, možná jen Blanka Terezy Voříškové působí jako zbytečná postava.

• 14.5.2016  17:48
    Orel Eddie (2016)

Pocta Eddiemu, hrdinovi všech průměrných, který to na rozdíl od nás nikdy nevzdal:) Pamatuju si doby kdy skákal a vždy jsme mu doma fandili. Je prostě lepší být odvážným klaunem, než srabáckým ožralou:) Thumbs UP!

• 1.4.2016  22:18
    Teorie tygra (2016)

Taková lekce pro všechny holky na téma "jak se nikdy nechovat ke chlapovi". Trochu se divím, že se to celé nezvrhlo v drama zakončené vraždou, protože já být chlapem, tak Táňi, nebo její filmové matce Elišce ublížím...Ano místy to bylo trošku přehnané, ale v základu je to pořád dobře napsaná, zahraná a zrežírovaná komedie. Od Revivalu další český film, co stojí za to vidět a absolutně kardinálně nesouhlasím s komentářem xxmartinxx a to jsem žena. Jako já se chovat aspoň z půlky jako ty holky tam, tak dám muži právo mě zastřelit!!!

• 12.2.2016  22:24
    Mládí (2015)

Emotions are all we've got! ***** za poetiku, ryzost, skvěle skromné dialogy a Michaela Caina. Nevím jak je možné takto vyjádřit filmem emoce, ale Paolo Sorentino to umí. Dojemný a velmi intimní zážitek. děkuji

• 26.1.2016  18:29
    Mise (1986)

Děkuji, přivedl si mě k zamyšlení nad námi lidmi a nad světem, který je stejný od počátku lidstva. Láska nemá v reálném světě proti hamižnosti a moci prostě šanci, ale přesto vítězí. Protože prožít život v lásce a umřít za ní učiní člověka šťastnějším než přežití bez ní...poselství tohoto filmu je smutné, ale pravdivé. Takoví jsme, člověk člověku vlkem...Nádherná kamera, hudba, skvělí herci. Jestli jsem do teď měla Jeremyho Ironse ráda, tak teď ho miluju...jen nevím proč mi trvalo tak dlouho tento film objevit?!

• 2.1.2016  22:19

Variace na Conana Doyla podobná Mozartově variaci Salieriho, ale tady se mistři trošku utnuli, zapomněli, že není třeba každou scénu zakončit dech beroucím vtipem a odkazy na knihy. Ano pro znalce Holmesovek to bylo místy velmi vděčné, ale nemohu se ubránit pocitu, že to bylo překombinované. Například scéna u vodopádu byla totálně navíc, byla vtipná ano, byla tou variací, ale proč? Myslím, že pánové Moffat s Gattisem prostě neodolali své vyjímečnosti a trošku se opili svou kreativitou. Kéž by si více hleděli dobových reálií, Viktoriánská Anglie prostě nebyla mnou očekávanou Anglií, ty chybky prostě zamrzí...

• 21.11.2015  19:16

0 emocí až na poslední dokumentární scény, vše ostatní bylo jako počítačová hra. Myslím si, že tento typ filmu by měl emoce ždímat. Sledujeme Chrisovo mládí, námluvy se Seals, svatbu, děti a postupně všechny jeho 4 turnusy ve válce. Hodně se střílí, lidé umírají, ale chybí tomu člověčina, ano to je to slovo. Chris v celém filmu působí roboticky, dělá to se má, nikdy nezakolísá. První emoce se ho dotkne až za půlkou filmu..."drop It!". Prostě dokonalý hrdina bez bázně a hany...a mi to vše bylo při sledování filmu jedno:( a to je špatně. Myslím, že skutečný Chris si zaslouží něco lepšího než být jen superhero.

• 16.11.2015  19:18
    Ripper Street (TV seriál) (2012)

Viktoriánský Witechapel se vším všudy. Tento dobově velmi přesný seriál , skoro diamant nemohu nemít v oblíbených seriálech. ad1) velmi zdařilá snaha o autentičnost East Endu konce 19.tého století ad2) skvělý suchý humor ad3) hlavní hrdina je fakt sexy chlap. Srdcovka. první 2 série 100%; 3 série 80%.

• 16.11.2015  19:11
    The Man in the High Castle (TV seriál) (2015)

Alternativní historie bez kontextu. Děj mne nijak zvlášť nezaujal, postavy hodně ploché...za mně ne děkuji. Ano musí tam být hodně heilování a surovost + krásná naivní hrdinka co umí Aikido. Přitom potenciál to určitě mělo...škooooda.

• 28.10.2015  17:09

Myslím, že k tomu plně pochopit komiku filmu je třeba přečíst "Mnichovský komplex" od Jana Tesaře. Tenhle film je o hodně hlubší než se na první dobrou zdá. Proto zatím jen za 3, ještě potřebuji minimálně jedno shlédnutí. každopádně "Mí Pražané mi rozumějí" mě absolutně odrovnalo!

• 7.10.2015  09:03
    Salon krásy (2005)

Holčičina k žehlení, oddechovka s dobrou hudbou.

• 6.10.2015  18:22
    Nesmíš plakat (TV film) (1990)

Jsem ráda, že jsem náhodou zapnula televizi. Silná syrová výpověď obětí zvůle lidu. Doufám, že ty zrůdy co za to mohly shoří v pekle! Obdivuji víru, lásku a nezdolného ducha těchto žen. Jsou to české hrdinky 20. století! O zločinech nacismu běží na ČT2 každou chvíli nějaký dokument, tento jako jeden z mála řeší zločiny komunismu. Doufám, že takových dokumentů přibude!!!

• 5.10.2015  21:37
    Kancelář Blaník (TV seriál) (2014)

Kafe a porada!!!!!! Jdu kadit

• 5.10.2015  21:35
    Autobazar Monte Karlo (TV seriál) (2015)

Další dva díly hodně zklamání...laciné.

• 5.10.2015  21:19
    Marťan (2015)

Tak jestli po tomhle filmu nezačnou děcka houfně studovat přírodní vědy, tak už snad po ničem:)

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15