Poslední Mohykán (1992)

Miluju tenhle film a miluju hudbu k tomuto filmu...historicko-romanticky-dobrodružný film první kategorie.:-))

Pes baskervillský (2002) (TV film)

No asi nejhorší Pesan, jakého jsem viděla...příliš triků škodí.

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

No nebylo to tak úplně podle mojich představ, ale dobře jsem se zasmála. Skládacího pejska bych doma brala:-)

Alexander Veliký (2004)

Po dlouhé době film, který jsem nedokoukala...hrozně rozvláčný, nelíbí se mi styl, jakým je natočený a hlavně pohled na samotného Alexandra. Hodně mě mrzí takovéto nazírání na historii a její přílišné zjednodušování. Historický film by neměl být o tom natočit film v historických kostýmech, ale i tom vystihnout dobu a její možnosti...myšlení. To tento film dost postrádá a je fakt hodně učebnicový. Hodně podobné tróji :-( Nejvíc mě štvala rádoby dojemná hudba ala Vangelis (nevím, možná to byl on, to musím ještě zjistit)...aha je to Vangelis, který vykrádá sám sebe:-))

Klan létajících dýk (2004)

Krásná poetická podívaná, snad jsem neviděla krásněji natočené erotické scény.Takové velkofilmy o lásce mám ráda, dle mého názoru tento film převyšuje Tygra a draka a i Hrdinu, který mě moc nezaujal.

Království prstenu (2004) (TV film)

první díl mě zkalmal, ale druhý to vše vynahradil, už se těším do divadla na Wágnera, jsem ráda, že znám celý příběh.

K-19: Stroj na smrt (2002)

Myslím že velmi nedoceňěný film o realitě atomových ponorek a utrpení sovětských námořníků, obětovaných studené válce. I na potřetí to byl velmi silný zážitek, také díky HF a LN. Hodně slz mě opustilo

Medvěd (1988)

K tomuhle filmu mám niterní vztah od svých 6 let, co jsem na něm byla s rodiči v kině. Nikdy potom jsem neviděla tolik dětí proplakat v kině 90% filmu:-)) Příběh medvídka, kterému umře maminka není pro malé děti úplně ten nejmilejší žážitek, ale až vyrostou bude to jeden z jejich oblíbených filmů. Můj rozhodně je.

Johanka z Arku (1999)

Nějak mě to nevzalo, nevím proč ,ale ani se mi to nechtělo dokoukat.