Ex Machina (2014)

Ex Machina je jeden z filmů, po jehož zhlédnutí prostě zůstanete sedět a nějakou tu chvíli přebíráte všechno, co jste právě viděli. Neberte to negativně, naopak. Je to film vážně na zamyšlenou, pokud mu člověk věnuje dostatečnou pozornost. Zápletka skvělá, konec mě docela překvapila (i když to byl jeden z těch konců, které mě napadly). Nevím, co víc k tomu napsat, jen: Vážně ten film stojí za zhlédnutí, pokud jste správný sci-fi fanoušek. Hodnotím 4*, na 5* tomu ještě něco maličko chybí...

Captain America: Občanská válka (2016)

Čím začít... Tak nejspíš tím, že film by se měl jmenovat Avengers: Civil War, jelikož tam vystupuje v podstatě celý tým Avengers a není to film pouze o Captain Americovi... Ale pokud pomineme název, film jsem si vážně užila. Jen jsem se chvílemi v některých momentech ztrácela, protože byly trochu hektické. Efekty na jedničku, hudba také. Film je plný emocí, a přestože jsem šla do kina s tím, že jsem jednoznačně "TeamCaptain", tak jsem ke konci byla rozporuplná v tom, kterému týmu vlastně fandím. Znovu si tvůrci nechali otevřená vrátka pro možné pokračování a to je možná důvod proč hodnotím 4* a ne 5*. Jinak film splnil snad všechna očekávání.

Teorie tygra (2016)

Vůbec jsem neměla tušení, co od filmu mám čekat. Popravdě českým filmů moc nevěřím, ale nemohla jsem si nechat ujít rodinný večer. Jako pojistku jsem si koupila velký kelímek coca-coly a nachos... No nakonec, jsem pila a ujídala tak nějak letmo, protože film byl skvělý!!! Smála jsem se už od začátku. Film je plný tak trochu černého humoru, který já miluji. Obsazení skvělé, námět taky, konec trochu podle očekávání, ale super. Jsem vážně nadšená, ač někteří členové naší rodiny jsou z filmu trochu rozpačití. Dávám filmu 5*! Zaslouží si je!

Osm hrozných (2015)

Upřímně?? Čekala jsem od tohoto filmu něco úplně jiného. Něco jako klasickou westernovku. Přesto, že to tak nebylo a že se v podstatě celý film odehrává na jednom místě, mě snímek vážně dostal. Další velice povedený film Tarantina. Nadchl mě, jak dějem, tak i obsazením. Nechyběly chvilky pro zasmání, při čemž několikrát jsem nevěděla, zda se mám smát nebo zůstat mlčky zírat. Film prostě na jedničku - a to je co říct, protože westernovky moc v lásce nemám. Hodnotím čtyřmi * a jsem víc jak spokojená.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Jak začít?? Nejspíš tak, že jsem na sérii Star Wars vyrostla. Hltala jsem je od malička a jsem vděčná tatínkovi, že mě na tuhle úžasnou sérii "naučil". Na pokračování jsem se těšila asi jako malé děti na Vánoce. Proto jsem neváhala, když jsem si mohla koupit lístek na půlnoční předpremiéru a nelitovala jsem. Celý film je nabytí emocemi. Buď jsem se smála, nebo jsem skoro nedýchala napětím. Byla i chvíle, kdy jsem si poplakala. Hned ze začátku na mě dýchla nostalgie a to při úvodních titulkách. Jsem tak moc ráda, že J. J. Abrams zachoval původní atmosféru filmu a pokračování propojil s předešlými díly vtipnými hláškami. Nemůžu si film vynachválit. Obsazení, zápletka, efekty - všechno na jedničku. Hodnotím film čtyřmi hvězdičkami - na tu pátou mi tam možná ještě něco scházelo, ale všichni kmenoví fanoušci Star Wars musejí být nadšení stejně jako já.

Marťan (2015)

Na filmu jsem byla před pár dny. Zvolila jsem 3D a doufala jsem, že nebudu litovat. Nestalo se tak. Vzhledem k tomu, že film obsahuje plno záběrů na krajinu Marsu, kde se snímek převážně odehrává, byl zážitek z 3D velkolepý. Krom záběrů z Marsu mě uchvátil také příběh. Myslím, že celý film je velmi dobře zpracovaný - svědčí o tom i to, že jsem si na konci dojetím poplakala. Emocionální stránka filmu, ale i efekty na výbornou. Nezbývá než zatleskat. Připojuji se k hodně lidem a hodnotím stejně jako oni čtyřmi hvězdami.

Poslední lovec čarodějnic (2015)

Vzhledem k tomu, že jsem dopředu věděla, o čem přesně má film být, byla jsem mile překvapena jeho zpracovaním. Dobrá zápletka, skvělé zpracování efektů, podle mě velmi dobře zvolení herci. Nemůžu si stěžovat. Film mě bavil od začátku do konce, jen lituji, že jsem nemohla být na premiéře. Mrzí mě nízké hodnocení filmu, proto mu trošku zlepšuji reputaci a hodnotím pěti hvězdami.

Válečný kůň (2011)

Pokud bych měla jmenovat film, který mě zaručeně rozbrečí, je to právě tento. Viděla jsem ho už několikrát a pokaždé jen stěží zadržuji slzy. Mám tento film moc ráda, i přes všechny skličující pocity, které ve mně vyvolává. Hodnocení 5* si podle mě zaslouží.

Transcendence (2014)

Na film přišla řada o půl 8 večer a jsem strašně ráda, že jsem ho viděla. Snímek je hodně o přemýšlení a zamyšlení se nad situací, která je v něj vykreslována. Pokud u něj člověk nepřemýšlí a bere ho pouze jako "zaplácnutí" času, je možné že dojde k nepochopnení a film bude prát prostě jako "nic moc". Film je plný emocí a očekávání - zejména čekáte velké zvraty, což mám na filmech strašně ráda. Docela se divím, že má film většinou hodnocení ** nebo ***. Čekala jsem, že film bude lépe hodnocen, proto mu trošku pomáhám vylepšit si reputaci a dávám mu 5*.

Chappie (2015)

Delší dobu jsem uvažovala, jestli film ohodnotím pěti nebo čtyřmi hvězdami. Nakonec jsem se rozhodla pro pět hvězd a to z pár jednoduchých důvodů - super soundtrack, náramně jsem se bavila a film mě dokonce i rozplakal. Tolik emocí najednou?? To si zaslouží pět hvězd. Film mě zajímal už od prvopočátku a to díky jeho zápletce. Byla jsem potěšená jeho zpracováním i hereckým obsazením. To jediné, proč bych se snad přiklonila ke čtyřem hvězdám, by byl konec, který byl až přehnaně fantasmagorický.