Někdo tam nahoře mě má rád (1956)

Veľmi dobrý biografický film, ako stvárnil Paul Newman hlavného hrdinu bolo super. Pozor nepopliesť Rocky  MARCIANO a Rocky GRAZIANO, ktorého stvaruje Newman. Dobre urobený film z 50 rokov.

Robin Hood: Za Sherwoodským lesem (2009) (TV film) odpad!

Čo je to za koňov k***t už s prepáčením. Ale ak už chce niekto fantasy film, nech nie z Robina Hooda robí fantasy. Tak potom aj Pretty Woman zmiešajme spolu s Avatarom???? Inak Richard Levie srdce a jeho brat Ján boli reálnymi postavami.. Čo je táto sprostosť s drakom???? Tento film je aj ako vtip zlý, ani by som to filmom nenazval. Napriek tomu som to dopozeral ako každý jeden film a na tom som uvažoval ako mohol niekto takúto blbosť vymyslieť...

Vůně ženy (1974)

Vittorio Gassman hrá fakt famózne, ale keď musím porovnávať vôňu ženy z roku 1974 taliansku a 1992 americkú produkciu samozrejme v predvedení ala Hollywood ak sa to dá považovať ako remake (hlavne koniec je úplne iný) tak americká sa mi viac ľúbila SPOILER: Gassman hral o trochu lepšie slepého ako Pacino. V tej verzii od Pacina sa mi viac ľúbilo, napr. od vôňe danej ženy vedel povedať ako vyzerá a odkiaľ je, neskôr bude milší ku chlapcovi a na konci stojí pri ňom a na konci ten prejav bol fascinujúci a to bolo to čo mi na talianskej verzií chýbalo. Nechcem sa nikoho dotknúť možno aj dostanem to že nerozumiem sa vôbec ku klasickým európskym filmom (inak som videl dosť európskych fimov) ale tu na konci tohoto filmu som ledva čakal kedy bude dačo a kedy to skončí konečne. To je v story že Gassman zabil svojho kamaráta, to že prečo to sa nedozvie divák. Také scény ako honenie žien a besnenie po ženách boli zbytočné. Ciccio tu bol dosť sprostučký. Teraz s tým nezačnite že amíci všetko pokazia lebo story v americkej verzií je lepšia a pozitívnejšia na konci s tým prejavom. Nech sa páči môžete ma ukameňovať.

Den poté (1983) (TV film)

Ak si pozriete film Threads (Vlákna) z roku 1984, tak tento film sa bude zdať ako celkom veselý oproti tomu.

The Temptations (1998) (TV film)

Jeden z mojich obľúbených filmov, znova by som si ho pozrel, ale nikde som ho nenašiel s dabingom.

Privát kopó (1993) (seriál)

Ja som tento seriál zbožňoval, možno nostalgia. Je zaujímavé sledovať dej a Budapešť z roku 1993. Zaujímavé príbehy, super herci, trocha inak pozerané na veci jasné ale na maďarov dá sa povedať vynikajúce.

Co se vlastně stalo (2008)

Komédia, ktorá je o brade Bruce-a Willisa že ju nechcel ostrihať kvôli filmu je na základe jedného incidentu v skutočnosti, čo sa stalo ževraj producentovi Arturovi Linsonovi s Alecom Baldwinom pri natáčaní filmu Na ostrie noža (The Edge) z roku 1997. Inak podľa mňa tento je dosť nudný film...

Proces (1962)

Niekde tak cítim že som asi k dielu nevyrástol, alebo to nie je môj svet. Ja chápem že Kafka píše o jednoduchom malom človeku, ktorý je zraniteľný a vystavený spoločnosti a systému, ale tak že dotyčná osoba sa nevie ani brániť?? Poprosím tu filmových "kolegov" ktorí absolútne pochopili zámer tohto diela nech mi to viac vysvetlia. Lebo áno daný film je veľké dielo ako aj kniha, ale len mne bolo veľmi na nervy lezúce a aj mätúce a rušivé že z ničoho ho len tak človeka obvinia a aj na otázku sa otázkou pýtajú spätne resp. ho obviňujú? Ako jedna psychiatria kde nie je normálneho človeka ktorý by sa ho bol zastal. Ok možno to sa odohrávalo aj za čias nacistického Nemecka, že kto bol proti systému tak to bol jeho koniec, ale aj tam sa našli viacerí ktorí vtedy s daným režimom nesúhlasili. Trocha mi to pripomína maďarský film z roku 1969 - Svedok ale zas ten trocha humorne a satiricky bol spravený a rozdiel je v tom že kým vo filme Svedok Jozef Pelikán pláva spolu s prúdom, tu vo filme proces ide každý proti Josefovi K.

Poručík (1992)

Samotný film pre mňa v čase zhliadnutia bol o niečo lepší od stredu, nemá ani story ako takú, hneď sa ponoríme do života policajta, koho ledva zaujíma jeho rodina, nevedno prečo je závislý na drogách, pije, iné charaktery nepredstavia vo filme (rodina, žena od ktorej dostáva drogy Zoe Lund atď.) ale Harvey Keitel ako to vedel zahrať a jeho hra urobí unikátnym tento tzv one man show film. Režisér a scenárista cez jediného človeka ukáže ten trpký osud, ktorým špinavé mesto urobilo z toho chlapa špinavého policajta (príklad "špinavosť" veľkomesta je dobre znázornená aj v Scorseseho Taxikárovi, aj keď toto je trocha iná kategória filmu) SPOILER: tento poliš nectí nikoho a nič, len na tom mu chodí rozum ako si môže zašukať s prostitútkami, ako sa napiť, vo veľkom tipovať a ako sa môže napichať a zdrogovať hoci aj z fotky svojej malej dcérky, je síce katolik nectí ani cirkev KÝM sa nezapletie do prípadu, kde znásilnia jednu mníšku, na začiatku aj toto berie skepticky oproti kolegovcom, ale ako začuje ako sa mníška spovedá kňazovi, akoby sa v ňom dačo pohlo a otočilo, najpr nechápe ako im môže mníška odpustiť a aj pri samotnom osobnom stretnutí iba vtedy zistí aké veľké slovo je odpustenie a pykanie, samozrejme pritom že sa mu zrúcal úplne život keď v halucináciách uvidí Ježiša. Keď sa dozvie ktorí boli páchatelia ktorí znásilnili mníšku, ukáže im aké je páchať niečo voči bezbrannému, myslím nato keď sú spútaní a mieri na nich zbraňou, ALE namiesto toho akoby to urobil ukážkový policajt že by ich zobral dnu na políciu, alebo ako špinavý policajt ktorý prejde aj cez zákony a zabil by ich ako psov, namiesto toho ich zaženie na autobus aby nepáchali viac zločinu v meste a nech sa zbavia "špinavosti" mesta (ak ich už tej kliatby nevie vyslobodiť - niečo sa obráti v hlavnej postave). To či to bude dlhotrvajúca zmena na správnu cestu sa už nedozvieme...To bol jeho osud, možno preto lebo sám si to zapríčinil a možno aj preto lebo keď sa už aj chcel zmeniť už bolo neskoro KONIEC SPOILERU. Samotný film je zaujímavý na začiatku, ale opakuje sa čertové kolo sex, alkohol, tipovanie, drogy takto by som hodnotil film možno na 3 *** ale kvôli tomu že Keitelova hra je fantastická 5 *****, celkovo za film dávam 4 ****. ZAUJÍMAVOSŤ: Tá kočka Zoe ktorá mu dodáva heroín, bola aj v skutočnom živote závislá a stála pri heroíne celý život. Herečka umrela na predávkovanie v Paríži v roku 1999, 7 rokov po filme. Po rokoch som prehodnotil film stále mi to ostalo niekde v hlave, hlavne záver, takže 5 *****

Meč Židů (1986) (TV film)

Dobrý film, ale neviem či fakt takto prebiehali veci po Mníchovskej olimpiáde, ale ako som čítal tak asi podobne. Je pravda že TV film čo má 3 hodiny, ale diváka postupne upútáva a tak to prešlo že ani som si to nevšimol. Viem to odporúčať.