Něco z Ameriky (2002)

Mám zmiešané pocity z tohto filmu. Herci priniesli čo sa od nich očakávalo, príbeh ma upútal s podvodníkom, s trochou romantiky, s upratovačkou Terka, ale len sem tam som sa usmial...Niekde ma to pobavilo, vyplo na jednej strane je toto základom komédie, na druhej strane som sa vôbec nerehotal tak že by som nevydržal a to je zas na komédiu málo. Tak chcel asi režisér aby sa človek smial na tom, že mi tie vtipy pripadajú také nútené. na 5 hviezdičkovej stupnici dávam 3,5 * a na 10 hviezdičkovej stupnici zas 6. V jednej vete zhrnuté - upútalo, pobavilo, ale nerehotal ani nesmial som sa veľa.

Training Day (2001)

Veľmi dobre urobený film, človek sa nenudí a príbeh sa odohráva počas jediného dňa. Môžeme vidieť jedného skorumpovaného policajta, ktorého riadia len jeho vlastné zákony a na základe tých koná - Alonso (D. Washington) a jedného mladého túžiaceho učiť sa, ale čestného policajta Hoyta (E.Hawke). Spolu zapadnú do vecí, a presne toto že inak rozmýšlajú a majú iný pohľad na svet bude prameňom ich konfliktu medzi nimi. Veľmi dobre vidno že obaja herci podali super výkon. Jediná jedna vec sa mi neľúbila vo filme, že ak už scenárista a režisér sa tak rozhodli že bude happy end na konci (tu myslím nato že zlo dostane zaslúžený trest) ŽE NA ALONSOVÝCH SKORUMPOVANÝCH KOLEGOV SA ZABUDLO...mňa aspoň štvalo to, že okrem Alonsa všetci hajzli mali šťastie a nemali z toho nič. Vo filme super výkon podal Denzel Waschington, fakt veľmi super hral svoju rolu, avšak sú aj podobné filmy a tento film či zaslúžil Oscara?? Aj vo mne samom vyvoláva veľa otázok.

Návštěvníci: Cesta do Ameriky (2001)

Jasné na návštevníkov to vôbec nemá, ani v šlapajách a prečo? V prvom rade a nielen preto (samozrejme aj to zohrávalo úlohu) že originál je originál, ale hlavne že podstatou komédie je aby sa človek smial..na originále som skoro odpadol od rehotu, tu asi dvakrát keď som sa len pousmial že heh. A prečo aj tak tie dve hviezdy? Zaujímavé bolo sledovať to ako sa naši hrdinovia adaptujú do amerického veľkomesta... ale aj tak si myslím že dalo sa to spraviť aj lepšie aj zábavnejšie, aj keď sa jedná o americký remake.

Whitney (2015) (TV film)

Ak porovnám TV film s TV filmom Tina (What's Love Got To Do With It), kde hrala práve Angela Bassett, čo tento film režírovala tak tam aspoň ukazovali život Tiny od toho ako bolo malé dievča až po rok 1983.. Niekto tu napísal že film by sa mal volať Whitney a Bobby s čím sa úplne stotožňujem aj to by som doplnil že prvá časť. Film sa sústreďuje na ich vzťah aj to 1989-1995, áno bola vtedy na vrchole ale 6 rokov zachytiť a nazvať film aj keď TV film tak že Whitney je odvážne..Na jednej strane som sa rád pozeral na život Whitney Houston, ako sa dala s Bobbym dokopy a ako to mohlo vyzerať, ale nechcelo sa mi veriť že práve ona vtiahlia Bobbyho do drog a nie naopak a netvrdím že bola svätá. Skôr vysvetlím to že prečo by som nazval film Whitney a Bobby part. 1 aj keď život Whitney až tak nepoznám len pár jej hitov a film Bodyguard. Pred filmom som si ale aspoň dačo prečítal aj na wikipedii... a keď aj neberieme dospievanie ale chýbajú tam roky 1984-1988 pričom vtedy sa stala slávna s hitmy ako Saving All my Love for You, The Greatest Love of All obe z roku 1985, I Wanna Dance with Somebody (Who Loves Me) z roku 1987 One Moment in Time 1988 a následne roky 1996-2012, jej comeback v roku 1997, jej následný ďalší búrlivý život s Bobby Brownom až po ich rozvod v roku 2007. Mňa by zaujímal aj jej život od rozvodu do smrti čiže 2007-2012. Takže s jednou vetou ukázať 6 rokov vzťahu Whitney a Bobbyho na film Whitney z roku 1995 je dosť slabé dávam 2 hviezdy aj to že Yaya ju dobre zahrala...**

Ticho před bouří (2019)

Začiatok filmu vyzeral sľubne, avšak koniec filmu šlo už do Matrixu Pc hry, a nenávidím štýl filmov kde sa niečo odohráva a potom sa zistí že to boli myšlienky alebo sen atď. Normálne ma to aj naštvalo... Preto dávam iba jednu hviezdu *

Příběh Dennise Rodmana (1998) (TV film)

Ako TV film sa mi to veľmi lúbilo, predomnou niekto napísal že nakoľko môže byť životopisný film vierohodný, ak je o niekom kto sa podielal na jeho výrobe...áno samozrejme že ho bude vykreslovať skôr v pozitívnom duchu a aby ľudia pochopili prečo je taký aký je...na druhej strane je to aj dobré lebo ho aspoň z časti ľudia pochopia a aj keď bude vykreslovaný pozitívne aspoň sa nezakladá na vymyslených príbehoch o ňom. Ako TV film je celkom dobre spracovaný a preto mu dávam 4 ****

The Doors (1991)

Nakoľko milujem rock n roll a nakoľko je Doors legenda, tento film bol povinnosťou aj pre mňa. Nechcem nikoho uraziť, kto fakt miluje a fanatizuje Doors, ale pre mňa je tento film veľmi melancholický, zároveň uznávam že vo svojej melancholickej atmosfére na tú dobu bol prelomový. Áno Doors le legendou, ALE čo sa mi konkrétne mne neľúbilo, hlavne na základe tohot filmu že o Morrisonovi jedno dobré slovo neviem napísať, namyslený, arogantný týpek, ktorý nabúcha ženu a nechce mať zato žiadnu zodpovednosť. Jeden drogovo závislý, alkoholik, kto dokáže aj vraždiť (tá scéna keď Pamelu zatvorí do skrine a následne to podpáli). Vôbec sa vo filme neprejaví Morrisonova genialita, možno ešte v textoch (úprimne ale veľa som rozmýšlal či je veľký umelec, alebo úplne trafený chlapík - príklad text pesničky THE END). Možno ja som veľmi konzervatívny, alé tá časť textu kde hovorí o vrahovi, tak keby som bol ja majiteľom klubu Whisky a Go Go aj ja by som ho vyhodil na ulicu. Veľmi málo sa hovorí o ďalších troch členoch skupiny, aj keď Morrison bol frontmanom skupiny, bez nich by nebola hudba Doors to čo je. Hudba bez textu je len hudba, a text bez hudby sú len básne maximálne. Celý film spolu s okultistickými orgiami, s indiánskymi tancami, s drogovými videniami a s Morrisonovým IDIOTSKÝM správaním ako ani na okamih ho nemôžeme vidieť čistého alebo bez alkoholu. Fakt bol takýto Morrison? Možno len pesnička Savared Garden/Feast Of Friends ma chytila a posledná scéna z cintorína Piere Lachaise. Ale tie okultistické orgie, indiánske tance vôbec... Ok možno niektorí budú mať názor na môj koment že na základe jedného filmu sa nedá povedať názor na Morrisona lebo nie je to celkom tak ako vo filme. Ok šiel až po krajnosti, ale nie je normálny ak niekto považuje smrť za svoju lásku. S dnešnými očami je to skôr EMO. Ok veľa básnikov písalo o smrti, ale koľkí z nich fakt túžili po nej? Neviem pochopiť takéhoto človeka. Inak aj klávesista Manzarek sa podielal spočiatku na filme a tiež nechal Stonea kvôli prehnanosti. Avšak páči sa mi jeden Morrisonov citát. "Pripadám si ako jedna veľká horiaca padajúca hviezda, každý sa zastaví, pozrie sa hore a zastaví sa mu dych. Toto si pozri!...Avšak vtedy som sa už dávno aj stratil, a nebudú už vidieť čosi podobné nikdy, ale ani na mňa nezabudnú tiež nikdy." Takto aj skončil ako 27 ročný. Akokoľvek nech je, odpočívaj v pokoji Jim Morrison. **

Titanic (1997)

Tento film je sirupový gýčový svet. Z 18 nominácií dostalo 11 Oscarov. Pýtam sa prečo? AK by dostal 1 alebo dva oscary by to bolo ok réžia, kamera ale 11? a taký film ako útek z väznice Shawshank ani 1 Oscar ?? existuje veľa pohyblivejších filmov, ktoré sú omnoho lepšie, efektívnejšie a emotívnejšie vytvorené, napr. Krstný otec, Zelená míla, Schindlerov zoznam, Forrest Gump, aby som vymenoval aspoň niektoré. Je to veľmi preceňovaný film, ktorý tiež ukazuje, že na Imdb má „iba“ priemer 7,7 a filmy horeuvedené odo mňa sú pre divákov príťažlivejšie. V tej dobe som dokonca nenávidel Dicapria (teraz ho považujem za skvelého herca), ktorý vyzeral ako Nick Carter z Backstreet Boys so svojím otvoreným účesom v tvare knihy, naozaj, akoby vstúpil z nejakého chlapčenskej skupiny, aby si zahral hrdinu v láske. Potápajúci sa milenec. Ospravedlňujeme sa, ak som niekomu ublížil, ale 11 Oscarov pre tento romantický film je veľmi prehnané. **

Vřískot 2 (1997)

Samozrejme to nemá atmosféru prvej časti ktorý bol kultový ako Teenager Horror či pre niektorých ako thriller. Inak nie je to zlá časť, ale keď narazia s autom nechápem tú časť ked už Sid vyšla z auta a kamarátke prečo nepomohla tak že rozbila sklo na aute? alebo nechcela aby sa prebudil vrah? A keď zároveň Sid sa vracia aby zistila, kto je vrah, vrah sa záhadne teleportuje, stratí z auta, obíde budovu a zabije Sidovu čiernu kamarátku, toto je len v rozprávke... napríklad čo sa mi ľúbilo zas a čo bolo prekvapenie je že kto je druhým vrahom, nepočítal som vôbec že tá amatérska riporterka Billyho mama je Debbie Saltová/Mrs. Loomispvá, týmto ma Wes Craven fakt dostal. Čo je zas mínus napríklad že Saltová veľa vykecáva, pritom už dávno mohla zastreliť Sidney. Nie že by som to chcel, ale aj toto má ďaleko od reality. Aj rola Cotton Wearyho je zaujímavá človek nevie na 100 % či je fakt obeťou ktorá túži po sláve len, alebo či aj on nie je zapletený v niečom... ****

Sin City - město hříchu (2005)

Už len komiks ukazuje niekde prostredie a svet film noir. Je to zmes moderného filmu + pocit film noir + zároveň tvrdý (pre niekoho až barbarský)... Nie vraždy sa mi ľúbia v ňom skôr tá atmosféra komiksu, zároveň sa mi páčia tie tri príbehy v ňom že akí sú v skutočnosti ľudia. Tiež ma chytili tie monológy, ktoré sú ako básne a veľmi sa mi to ľúbilo v českom dabingu... príklad "Chvěje se ve větru jako poslední list na umierajícím stromě. Chci aby zaslechla mé kroky. Na kratičký okamžik stuhne. Vítr zesiluje, elekrizuje, je hepká, horká a lehká ako pírko. Její parfém je příslibem, který mi vhání slzy do očí. Říkám jí že všechno bude lepší, že jí ochráním a vezmu ji daleko, daleko odsud, říkám že jí miluji. Tlumič zašeptá výstřel, svírám jí v náručí dokud nezemře, nikdy se nedozvím před čím vlastne utíkala, ten šek od ní si vyberu až ráno.