G.I. Joe 2: Odveta (2013)

Ja tiež chcem takú kuchyňu akú má Bruce, inak dávam za pravdu v predošlých komentoch že tu bol omnoho viac John McClane ako v smrtonostnej pasci 5

Janika (1949)

Film má zábavné scény a aj herci hrajú dobre, ALE nie všetko čo je staré je aj dobré. Nechápem scenáristu, dobrá veľká blbosť aj keď herečka je hlavná postava a nevidela 15 rokov svojho muža...ALE NECH MI NIKTO NESKÚSI NAROZPRÁVAŤ ŽE HNEĎ Z HLASOV Z RYSY TVÁRE sa nedá vidieť že Janika je ŽENA, a on potom čo uvidí SVOJU BÝVALÚ ŽENU...NECH MI NEROZPRÁVA NIKTO ŽE HNEĎ NEVIE SPOZNAŤ SVOJU BÝVALÚ ŽENU S KTOROU SPOLU ŽIL (SPÁVAL) aj keď aj po 15 rokoch, a že žena aj po 15 rokoch takisto ľúbi svojho muža ako kedysi...AÁÁÁÁÁ iba preto že je to starý film a fakt dobrý herci tam hrajú je kvôli nim aj zábavný aj detinský a úbohý veľmi...Na jednej strane ma bavil, na druhej strane bol dráždivý a šiel mi na nervy zároveň...čiže zmiešané pocity.

The Runaways (2010)

Preto ma zaujímal film lebo milujem rockovú hudbu a zaujímavosti okolo rockových skupín. Predtým som už poznal mená Lita Ford a Joan Jett, ale vtedy som prvýkrát počul o skupine Runaways. Pred filmom som si pustil aj pár ich pesničiek na youtube, ale veľmi ma nenadchli ich pesničky (sorry pre fanúšikov) ale ani neboli až tak známe. Čo sa stalo svetovo známym je Joan Jett a jej Blackhearts a od nich pesnička "I love rock n roll" a Lita Ford mala duet s Ozzy Osbourne-m "If I close my eyes forever." Film: 1. V prvej časti mi to príjde ako tínédžrovský film. Jednu skupinu kočiek ktoré chcú byť známe po svete, ale predsa je to také aj tak ako keby to bol teenage movie. 2. V strede filmu keď sa zblíži Cherie a Joan mi to príde ako príbeh rockových Thelma a Louise 3. Pri konci keď každá sa kúpe v opojení drog mi to pripomína film Doors s Val Kilmerom a v tom sa to aj podobá na film Doors že tam sa celý dej odohrávalo len okolo Jima Morrisona a ostatných členov skupiny ukážu len okrajovo, takisto aj v tomto filme. Celá storka je okolo Cherie, Joan és a okolo ich bláznivého manažéra, resp. okolo Cherienej rodiny. Fakt film mohol mať kľudne názov Joan a Cherie. 4. Úplne do pozadia potlačia Litu Ford, ktorá je ešte MOŽNO väčšia zpeváčka ako Joan Jett,  ani nespomenú basgitaristku Jackie Fox, ktorá sa tiež stala v kapele síce som čítal že ona nechcela byť ani spomenutá vo filme nakoľko prezradila že Fowley ju v roku 1975 znásilnil.  A Sandy West iba tak je ztvárnená že s Joan Jett ona založila skupinu. to je vsio. 5. Viem že je to rockový film, ale drôg tam bolo neskutočne veľa, a to ich sprosté správanie...AJ KEĎ JE TO ROCKOVÝ FILM. Mne sa skôr podobali na namyslené nadrogované lezbické p.če. 6. Z ničoho veľké hviezdy v Japonsku (veľký) skok v čase. 7. Veľmi sa mi páčilo že veľmi dobre bolo znázornená doba 70 tych rokov atmosféra, kostýmy, autá a šaty dievčat. 8. Samostatná herecká hra ako hrali a ako ich ztvárnili bolo celkom ok (ako som písal konverzácie boli príliž ploché a že iba o dvoch kočkách bol celý film) 9. Aj potom čo Cherie opustila Runaways, skupina pokračovala ďalej aj to mohli ukázať vo filme. Viem kto som ja že toľko kritizujem, mám rád rockovú hudbu, ale sorry táto hudba mi nesadla, ale ani film. Bola to nuda trocha a ak sa pýtate čo sa mi páči potom? Hudba: Whitesnak, Def Leppard, Bon Jovi, AC/DC, Guns atď...Film Hysteria: The Def Leppard Story.   Celkovo dávam 3 body z 10 a tu 1 * za priblíženie a atmosféru 70tych rokov.

Rocky V (1990)

Pre mňa najslabší diel z celej série, možno preto že Rocky úplne padne na dno, ale zas aj tu je dej zaujímavý preto dávam 4 ****

Nowhere Boy (2009)

Film verne podáva vtedajšie Anglicko, veci dejúce okolo Lennona, jeho vzťah s mamou aj s tetou Mimi. Dve veci by som poznamenal, ktoré sa mi len neľúbili vo filme 1. Keď Johnova mama umrie a dá facku Paulovi McCartney-mu, nemyslím si že sa to takto stalo, aj keď možno že sa mýlim...Z toho vychádzam že kto čítal Beatles Antológiu ten vie že špeciálny vzťah bol medzi Paulom a Johnom, konkrétne myslím na taký vzťah (nielen hudba) ale že oboch matka skoro umrela a vedeli precítiť to čo zažíva ten druhý, je aj to pravda že hneď po facke John objíme Paula...ale aj tak je čudné že ho udrel.. 2. mne len sem tam príde tá láska čo Lennon v 70tych a v roku 1980 hlásal. Je pravda aj to že už bol skôr dospelý muž a sem tam aj vo filme sa objaví aj jeho citlivé ja. V jednom interview povedal že staval stenu okolo seba, hlavne po tom čo mu umrela mama a bol divoký. To fakt bol, ale z filmu mi príde len to že je arogantný, šéf, namyslený (čo zas na Lennona nebola úplne pravda, možno v roku 1956 ale v ďalšom interview z roku 1964 povedal že nemá rád ak ho niekto nazve géniom a že iných by mali tak nazývať). Čiže kým bol ešte mlaďas, ešte divoký, bol tvrďas, ALE AŽ TAKTO prerobiť jeho postavu že "kto som, čo som ja" aby tak bola zobrazená jeho postava vo filme je veľa. Zoberme si že keď Beatles sa už stali slávnymi aj on bol milší a zdržanlivejší a v 70tych rokoch a v roku 1980 to ani už nevravím - láska, svetový mier atď. Čiže ako keby sa otočil o 180 stupňov. MOŽNO TROCHU mali ubrať z tej figúry a nie ukazovať ho ako namysleného - to je subjektívny postoj k filmu, ale možno niektorí aj budete súhlasiť so mnou (možno aj keď len z časti).

Zobani (1993) (TV film)

Čo sa týka štátu ako celku ARMÁDA JE POTREBNÁ. Ako pre jednotlivca je to diskutabilné. Diskutabilné preto, že niektorých fakt vychovala a niektorí sa vrátili z vojny ako muži a nie ako chlapi, iných to možno zmenilo na rok na dva a žili si v civile zas ako predtým. Tí ktorí slúžili v 50tych a v 60tych rokoch mali takú vojnu aj keď ešte to boli 3 roky, aká by mala byť, gumáreň vlastne až tak sa starí nad mladými nevyvyšovali ako neskôr, ale pred dôstojníkmi mal každý rešpekt. V polovine 70tych rokov vzniká pojem šikana keď starý vojak chce "vychovať" mladého a mierna šikana AKO KDE (závisí od útvaru) bola do polovičky 80 rokov. Od polovice 80tych rokov do roku možno 2000 boli šikany niekedy schválené (ale ticho schválené aj dôstojníkmi aj vojenskou políciou) nech starí vychovajú tých mladých... Žiaľ veľakrát na veľa útvaroch sa to vymklo z rúk úmrtia, vraždy, samovraždy.. asi až koncom 90tych rokov došli nato že šikana je nebezpečná..a zaviedli totálnu gumáreň (v mojom prípade dal som DOBROVOLNE cigaretu starému a keď to videl nejaký kapitán už chcel aby som ho usvedčil za šikanu). Keby za čias mazáckej vojny sa sťažuje tak ho nenávidia nielen starí ale aj jeho vlastní beh a dajú mu to vyžrať a možno aj dôstojníci že je bonzák... Boli abnormálne nepochopiteľné veci pre civila, v civile na pracovisku ak nás dakto buzeruje tak sa posťažujem šéfovi a tak..tam sa nesmelo. A niektorí si teraz poviete že to urobilo z chlapov, mužov áno ale nie kvôli šikane a honeniu si ega ale kvôli robote čo tam dávali a že museli sme rešpektovať dôstojníkov ktorí boli naši druhí otcovia. Šikana?? Keď starý buzeruje normálneho mladého, ktorý to psychicky nezvláda?? Alebo aj keď namysleného geroja...aj ten geroj bude raz starý a to isté bude robiť mladým... S Armádou súhlasím, so šikanou nie..a či to pomohlo niekomu áno inému nie..

Rocky III (1982)

Iba mne to prišlo že po 1. a 2. časti z veľa úderov je Rocky inteligentný, sčítaná hviezda, borec.. V druhej časti ešte koktal, nevedel sa naučiť ani jednu vetu do reklamy, a teraz bez koktania účinkuje v reklamách. Aj Adriana už nie je tá okuliarnatá bojazlivá malá predavačka. Po 1-2 je to pokles avšak stále milujem tieto časti až po 4ku. Len ako keby John Rambo boxoval miesto Rockyho.

Oliver Stone: Neznámé dějiny Spojených států (2012) (seriál)

Hneď by som tým začal že nie som ani pro-americký ani (naschvál) proti-americký a hneď na začiatku začnem tým, že ja nakoľko vidím dôveryhodného režiséra. Ako aj vo svojom filme Salvador O. Stone ukázal, že nie je ten typický americký režisér a nehanbí sa ukázať aj chyby svojej vlasti konkréten politiky, niekedy až tak že v očiach američanov je to aj preháňanie (viacerí to môžu brať ako vlastizradu). Samotného Stonea tak by som kvalifikoval, že rád ide do krajností a ľúbi preháňať, ako aj ukázal aj vo filme Doors, kde iba Morrisonovu jednu tvár ukázal a to bola tá šialená a tak naštval Manzareka (tiež Doors) že vtedy pri nakrúcaní aj nechal Stonea. Preháňa vo filme Takí normálni zabijaci, kde nahneval na seba scenáristu Tarantina... O seriáli teraz, neľúbi sa mi že má vôňu ľavicovej propagandy, napr. zobrazenie Stalina (len raz zaspomína na jeho hrozné činy, prosím Vás nechoďte mi s tým že toto je história USA, lebo ZSSR veľmi veľakrát spomína) ako som písal ZSSR Stalina, ale hlavne Chruščova a Gorbačova ukazuje ako veľmi veľkých mužov a hlavne tak že sovieti sa len kamarátiť chceli vždy s amíkmi a ako keby sovieti nemali tiež za ušami... Aj to bola dobrá hovadina že americký vojaci pokazili chudákov vietnamcov, tým že tam doniesli elektroniku chladničky, TV atď... Raz som sa rozprával s jedným vietnamcom, ktorý bol veľmi protikomunistický a povedal že iba zato keď si tam povieš názor tak sa môžeš dostať do väzenia, ako tu pred rokom 1989 (Stone preto môže rozprávať tak otvorene, aj keď pravdu možno o USA lebo žije v slobodnej krajine, keby to skúsil v komunistickej krajine, tak neviem neviem...). Ja chápem že chce ukázať konečne zlú USA, ale niekedy mám pocit že si zobral z histórie viac menej to, čo jemu vyhovovalo, napr. všetci americký prezidenti sú zlí, výnimka (Roosevelt, J. F. Kennedy) a minister Wallace...čiže aj na tomto sa dá zamyslieť, tak aj nad tým že do ktorej krajiny dá USA svoju kamarátsku vládu tak to sú všetci diktátori a kam bývalý ZSSR to sú všetci pozitívni hrdinovia ..napr. Chile (zlý Pinochet, dobrý Allende). Na druhej strane aj to je pravda že vláda USA veľakrát podporovala diktátorov, napr. Pol Pot... Čo sa mi na druhej strane ľúbi, že konečne ukáže pravú tvár USA, do každej krajiny sa hrnú a len preto, lebo ako vravia oni môžu si to dovoliť......to ide od roku 1945 keď prezident Truman a jeho ľudia hodili na Japonsko (zbytočne) atómovú bombu... Pomaly už fakt bude USA horšia ako tretia ríša...že prečo? Do každej veci pchajú svoj nos.. Za čo im môžeme ďakovať? Za filmy, za hudbu, za Coca Colu, ale okrem toho? To že demokracia...už prastarí gréci dávno pred USA vynašli... Oni idú vysvetľovať čo sú potomkovia írov, škótov, talianov a nespočetné množstvo indiánov zabili... zabili kopu ľudí vo Vietname, v Iraku atď.. Oni vycvičili a podporili Bin Ladina a kvôli nim vznikol ISIS, ktorú zo začiatku tiež financovali. 11-09-2001 to zas nech mi nehovorí nik že ak vletia dve lietadlá do dvojičiek sa to zrúti ako domček z karát...tam v suteréne tiež musela byť nálož, zaujímavé že presne v ten deň toľko málo ľudí tam robilo a že CIA, FBI a každý iný o tom vedel čo sa chystá ...a predsa nič?? Pentagón nič? Nech mi nehovoria že nevedeli čo sa chystá?? Na druhej strane Stone veľmi dobre poukázal na JFK story ako ho zastrelili...aj film je dobrý... Čiže áno na druhej strane netreba brániť USA - Atómová bomba, hidrogénová bomba, všade kam prídu len vojny...zaujímavé že aj za pozitívneho Roosevelta boli v USA tzv. koncentračné tábory pre japoncov. Čo bolo dobré/zlé v komunizme a v demokracií?? DEMOKRACIA PRO: dá sa cestovať na západ, západný zahraničný tovar, sloboda slova, sloboda prejavu a zhromažďovania, slobodné voľby, každý môže robiť to čo chce v medziach zákona KONTRA: väčšia zločinnosť, hlavne príchod drog, nezamestnanosť, rozdiel medzi triedami bohatí a chudobní, nie je spoľahlivá ani jedna politická strana (hlavne post-socialistických krajinách), bezdomovci, viacerí takí čo si demokraciu prekrúcajú s anarchiou. KOMMUNIZMUS PRO: Každý mal prácu, vedel kde zaspí lebo mal byt, neboli rozdieli medzi pracujúcimi triedami, boli lacnejšie a pravejšie potraviny (v salámoch a v konzervách nebolo toľko E-čiek a umelín ako dnes), JEDNODUCHÍ ľudia mali viac času na seba aj na iných a nebolo toľko závisti. KONTRA: Potláčali práva ľudí hlavní funkcionári, vymývanie hláv, propaganda, v mene komunizmu spáchané zločiny a vraždy, uzavreté hranice, ľudí zaväzovali k smútku ak umrel nejaký štátnik (Stalin) alebo na dobrú náladu sviatok práce (1. máj), ak niekto nebol komunista, hneď bol ich nepriateľ, siahanie do športu, filmu, hudby atď... Možno ešte 1 zmena čo je NEUTRÁLNA - INTERNET PRO: chatovanie s dávno nevideným známym koho si nevidel 20 rokov, prijímanie informácií rýchlo z čoho sa môže človek učiť, pomoc pri práci a robote KONTRA: menej osobných rozhovorov, PC zločinnosť (darknet), osprosťovanie mládeže, menej času má človek na druhého, rútiaci sa svet atď..atď 90 % fakty inak aj mne sa páčil seriál, ale musím uviesť aj to, že Stone je ľavicovo orientovaný človek a v jednej veci nie je vôbec objektívny a to je skreslenie ZSSR ako keby ZSSR bola Mekkou...čo nie je pravda...a pritom ako som uviedol vo veľa veciach mu dávam za pravdu...ale tiež nie je moc objektívny. Dokument hodnotím z 10 na 7 resp. tu na **** ...môžete ma ukameňovať.

Muž s červenou botou (1985)

Áno aj ja nenávidím americké remaky, prečo nie je dobrý tak film ako je. Jasné že amerických divákov jeden európsky film neosloví, a zo všetkého chcú urobiť biznis. Pravý je len pravý, bravó francúzom, ale zato si priznajme že dobré bolo spolu vidieť Jamesa Belushiho s Tomom Hanksom. Ak by som nevedel že originál je z Francúzska a nezvykol by som si naň, tak by som to opísal ako úžasnú komédiu...Kým vo francúzskej verzií je hlavný hrdina rozptýlený nepozorný smoliar, tak v americkej verzií má hlavný hrdina len jedinú slabosť že miluje ženy. V každom prípade BY BOLA ŠKODA ODPÍSAŤ TENTO FILM LEBO JE TO REMAKE FRANCÚZSKEHO FILMU. Podľa mňa super film. Rozdiel iba u mňa je ten že ako komédiu francúzsku verziu hodnotím z 10 na 10 čiže na päť *****, lebo to nie je Hollywoodska produkcia a predsa geniálna komédia + nápad...ale zato aj za tento film dávam 7 z 10...čiže tu **** pekný remake :-)

Neprozraď mě (1990)

toto je tzv. ying-yang lebo ani vnútorné povahy nie sú všetko, Spoiler: lebo od vonkajšieho vzhľadu bola znechutená ženská, ktorá sa neskôr zaľúbi doňho. Ale film sa sústreďuje aj nato že nielen vzhľad je všetkým.. Lebo ako dôjde nato, že kto bol Gus predtým, tak sa dozvie že nielen vzhľad je dôležitý. Koniec spoileru. Celkom pohodový film z konca 80 a zo začiatku 90 rokov.