K zemi hleď! (2021)

On point... až moc. Myslím si, že žáner mal byť aj horror, pretože to bolo až desivo pravdivé a taký mierny panic attack ma neminul (cez smiech plačúci smajlík).

Sex/Život (2021) (seriál)

Po dvoch dieloch som nebol schopný pozerať ďalej a zhrnul by som to ako "Demo verzia" seriálu. Herecké výkony, atmosféra a plytkosť deja vo mne evokovali skôr málo úspešný pokus o školský projekt ako seriál z dielne netflixu. 1/10.

První člověk (2018)

Ako človeka, ktorého pomerne dosť zaujíma vesmírny program pristátia na Mesiaci a to čo mu predchádzalo, ma naozaj ohromilo do akých detailov bol tento snímok presným zobrazením reality. Veľa technických detailov bolo vykreslených veľmi vierohodne. Nejednalo sa o žiadne prikrášlené predstavy scénaristov a filmárov. Samozrejme na všetky detaily vo filme nebol potrebný čas, ale to mi vôbec neprekážalo. Na rozdiel od pravdu-hovoriacich dokumentov, bol v tomto snímku aj cit. Konkrétne ma veľmi prekvapil fakt, že som sa nikdy nezamyslel nad tým, aké to asi bolo byť na Mesiaci. Ticho, ktoré tam dominuje, tá prázdnota ktorá musí byť až ohlušujúca. Doslova ten pocit, že tam nie ste vôbec vítaní a ste tam len na "otočke". Všetko toto vo mne, na rozdiel od dokumentov, vyvolalo pocit prázdnoty a samoty. Pocit, že sme v najbližšom, pozorovateľnom vesmíre najskôr sami a všetko závisí iba od nás. Nie sme stredobod vesmíru a keď neprestaneme byť iba sebeckými jedincami, tak možno pristátie na Mesiaci bude navždy našim najväčším úspechom. 90/100.

Pátrání (2018)

Wau... dráma ako má byť, prekvapenie za prekvapením, zvrat za zvratom. Nikdy som nevedel čo ma čaká, ako diváka, ďalej. Taktiež sa mi veľmi páčilo prevedenie filmu - pohľad zo sveta počítačov, elektroniky. Bolo zvládnuté do posledného detailu, od faktu ako: Windows XP história -> MAC prítomnosť, až po hľadanie cez google podľa obrázkov a resetovanie hesiel. Možno zo mňa hovorí to víno, ktoré som vypil, ale tento film sa mi naozaj páčil - za mňa 90%.

This Is Your Death (2017)

Napriek tomu, že sa jedná o drámu, tak podľa mňa tento film príliš dramatický nebol. Od začiatku je úplne jasné ako sa dej bude vyvíjať a viac menej aj to ako film skončí. Pár prekvapení tam síce bolo, no bohužiaľ boli veľmi zle zvládnuté. Žiadne napätie, žiadne budovanie energie, žiadna otázka čo sa stane ďalej. Na všetky otázky, ktoré som počas filmu mal, som dostal odpoveď v rovnaký okamih ako sa naskytli. Celkovo veľmi slabo zvládnutá dráma, herecké výkony na pomerne dobrej úrovni, no samotné prevedenie veľmi slabé. Moje hodnotenie 30%.

Tiché místo (2018)

Začiatok filmu vynikajúci, veľmi sa mi páčila myšlienka a celkovo nápady, ako posunková reč, pieskové cestičky alebo svetelné signály. Prvých 30min teda naozaj super. Ale od tohoto času sa to začalo kaziť. Hlavne niektoré detaily veľmi nedomyslené, ale možno aj domyslené ale zle prevedené. Príšera, ktorá počuje iba hlasné zvuky ako: krik, hlasné dýchanie, beh, položenie predmetu.....ale úplne ignoruje niektoré iné. Taktiež mi vadilo, že nech sa čokoľvek hlasnejšie stalo, aj keď sa rodinka nachádzala v podzemí, vo vnútri domu alebo na odľahlom mieste, tak tam hneď bola príšera. Ale ak sa kričalo pri hlasnom vodopáde, tak to bolo v pohode. Zvuk sa totiž nešíri, teda "šíri", donekonečna..... Tiež film postupne prešiel z tichého hororu do obyčajného akčného filmu, kde sa strieľa a zabíja. Atmosféra celku bola tiež veľmi pomalá a miestami až nezáživná a ani som nemal pocit, že by som sa mal báť, kvôli predvídateľnosti niektorých scén. Hodnotenie za mňa 55/100.

Muž na Měsíci (1999)

Wau....pri pozeraní tohoto filmu sa vo mne miešali všetky emócie, presne tak ako to zamýšlal Andy Kaufman, ktorého tak úžasne zahral Jim Carrey. Som šťastný, smutný, znudený, no proste zmätený. Neviem čo bola pravda a čo nie, ale vôbec mi to nevadí. Pretože z tohoto filmu som si odniesol to, že niekedy nejde o pravdu, ale o to aký pocit vo vás zanechá samotný čin. Ľutujem iba jednej veci, že som tento film nevidel skôr. Za mňa 0/100 :)

Blok 99 (2017)

Na začiatku tohoto filmu som nemal najmenšiu predstavu čo ma čaká. Úvod bol veľmi mierny a postupne sa to rozbiehalo. Ako film plynul tak ma úplne vtiahol do deja a stále som čakal čo sa stane ďalej. Princíp bol pomerne jednoduchý avšak šokujúci: nastolenie problému -> hrdina ho začal riešiť -> veľa mŕtvol a zabíjania. Toto sa opakuje asi 5 krát a za každým som zostal dosť v šoku na čo sa to vlastne pozerám. Druhý deň som si niektoré scény pozrel znovu a už som si mohol všimnúť, že efekty nie sú na špičkovej úrovni. Avšak toto si pri prvom zhliadnutí vôbec nevšimnete. Aby som to zhrnul, Blok 99 je veľmi surový, drsný a chladnokrvný film o chlapíkovi, ktorý sa snaží zachrániť svojich blízkych a to zabíjaním zloduchov. Tento film ma natoľko zaujal, že som si od Zahlera pozrel aj Krvavý tomahavk, ktorý je rovnako podobného žánru. Nikdy som nebol na takéto krvavé filmy, ale tento mal niečo do seba preto za mňa 8.5/10.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Na tento film som čakal takmer pol roka. Dopredu môžem povedať, že som nebol vôbec sklamaný a film ma doslova nadchol. Osobne mám rád staršie filmy ako aj z 80. aj 90. rokov a tento film bol jeden veľký retro výlet. Od scény s DeLoreanom cez staré hry až po neskutočnú fantáziu, ktorú tento film odomyká, bolo všetko úžasné. V kine som sedel niečo cez dve hodiny a za celý čas som sa ani raz nenudil, mal som dokonca pocit, že to trvalo krátko a na konci som chcel viac a viac. Tiež sa mi veľmi páčilo, že boli obsadení pomerne menej známi herci, ktorí však scény zvládali vynikajúco. Určite si tento snímok pozriem za nejaký čas znovu, ale už teraz viem, že sa stane jedným z mojich obľúbených a budem sa k nemu rád vracať. Moje hodnotenie aj keď asi značne subjektívne 9.5/10.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

No...ako začať. Nie som veľký fanúšik Star Wars, vlastne som nevidel ani všetky diely. Ale nejakou náhodou som sa dostal do kina práve na tento film. Povedal som si, že tomu dám šancu a možno zistím čo sa všetkým tak na týchto filmoch páči. Prvá tretina filmu bola fajn a celkom sa sa bavil, avšak keď sa už asi tretí alebo štvrtý krát opakovalo to isté dokola: nádej -> začal boj -> nevyhnutná porážka -> stal sa zázrak. Tak som sa až v kine začal skoro smiať.... Neviem či to bolo mnou alebo tým filmom ale naozaj ma to vôbec nezaujalo, jedno veľké klišé cez druhé. Posledných 15minút som si prial aby to už skončilo a mohol som odísť. Ako som spomenul na začiatku, nie som fanúšik Star Wars, tak možno aj z toho dôvodu som nevedel doceniť rôzne detaily, ktoré sa vo filme nachádzali. Za mňa 1.5/10.