• Krátkometrážní

Lucie a zázraky (1970)

Normálně bych uvažoval mezi jednou a dvěma hvězdami, ale je tam pes co umí na nočník, což je hvězda navíc.

Pěnová koupel (1980)

Nejlepší animovaný muzikál dvacáteho století. 10/10 IGN

Večeřadlo (2022)

Nikdy jsem nechápal proč dědečkové bydlí tak daleko. Proč pořád chtějí dárky. Těmito větami film začíná a hned Vám vyvolá úsměv na tváři který neztratíte ani po shlédnutí, tohoto skvostu v podání krtků v ptačích oblecích.

Tělesná úzkost (2021)

Dysmorfofobická porucha, izolepa a nepřestávající pocit servat si kůži.

Spolknout vesmír (2021)

Japanistický fanservice v plné síle. Obsahující jamující žáby snažící se urvat dětský obličej. Celkem co více si přát od šokující krátkometrážní podívané.

Barbie a kouzlo Pegasu (2005)

Mluvící koni, zlobři. Neboli nejhorší a nejlepší z trilogie Ledového Králoství.

Legenda jménem Vox Machina (2022) (seriál)

Po první sérii musím dodat, že ze seriálu řve D&D na každém rohu. Jedná se tak o místy brutální komedii, která potěší každého milovníka fantasy žánru a především dračáku. Jedinou věcí která by se dala vytknout je někdy až přespříliš primitivní humor v podání nezastavitelného milovníka Scanlana, ale na druhou stranu každý kdo nějaký ten čas hrával D&D zná alespoň jednoho hráče který má postavu barda, či zloděje kterému není jediný manželský slib svatý, proto je i tato postava nádherným vyobrazením právě těchto hráčů, ke kterým jsem v pubertě chvíli patřil také a díky tomuto seriálu jsem si mohl s úsměvem zacringovat i nad sebou samotným.

Smrt na Nilu (2022)

Film je stejně jako i předešlí díl z nové inkarnace detektiva Hercule Poirota vizuálním požitkem, alespoň co se kamery týče, bych si nedovolil nic vytknout. Příběh jako takový je velice věrný své předloze, kterou jsem bohužel již dříve četl, proto jsem také nebyl překvapen z toho kdo vše spáchal. Avšak i když předlohu znám byl jsem po celé dvě hodiny napjatý co se stane a sám jsem sem a tam pochyboval o své paměti, každý na palubě lodi totiž má důvod spáchat onu vraždu, která opět překazila Poirotovu dovolenou. Film bych tedy vřele doporučil každému kdo má rád detektivky, působivé záběry, napětí, či dokonce chce uronit slzu.

Svatba Jiřího Káry (2000) (amatérský film)

Nádherné vyobrazení života, běžného čecha devadesátých let.