3:10 Vlak do Yumy (2007)

Herecké výkony nás celý čas presviedčajú o tom, že film má ambície postaviť sa vedľa najväčších westernových klasík. Crow a Bale hrajú veľmi presvedčivo - ako vždy. Mne sa však najviac páčil Ben Foster, o ktorom ešte určite budeme počuť. Vychutnávame si drsnú scenériu prírody, drsných mužov, drsné rozhovory, drsné prestrelky. A potom príde záver filmu a s ním nepríjemné vytriezvenie... Nevidel som pôvodnú verziu z roku 1957, takže neviem posúdiť, či disponuje rovnako emotívne prehnaným, nereálnym koncom ako tento film. Záver filmu si isto nájde svojich priaznivcov, ale čo sa týka mňa, tak pri druhej projekcii filmu odídem asi 15 minút pred koncom a uchovám si v pamäti skvelý western..

Braindead - Živí mrtví (1992)

Zistil som, že ak pozerám nejakú komédiu a som iba sám, tak sa väčšinou nesmejem. Preto vysoko pozitívne hodnotím komédie, ktoré ma "donútia" smiať sa nahlas. Nebýva ich veľa. No absolútne som nečakal, ako kráľovsky sa budem zabávať pri nechutne krvavej hororovej komédii. Záverečná scéna s kosačkou na trávu bola vrcholom filmu a ja rozmýšľam, či som uchýlny, alebo či to bolo zámerom režísera - premeniť počas sledovania filmu divákov na sadistických úchylov a dopriať im tak rýdze potešenie z veľkého, nechutného masakru, ktorým tento film je. Tak či onak - hodnotím podľa toho, ako som sa počas filmu zabával, takže zaslúžených 5*.

Hory mají oči (2006)

Niektoré scény ma (príjemne) prekvapili svojou krvavosťou, krutosťou, morbídnosťou. Moment premeny obete v pomstiteľa je úžasný a divácke stotožnenie sa s hlavnou postavou funguje lepšie, než vo väčsine hororov poslednej doby. Štyri*. Jedno pozretie mi určite stačiť nebude.

Alpha Dog (2006)

Ani chvíľku som sa nenudil. Mimochodom - Justin Timberlake je výborný herec. A pritom mi ako spevák nehovorí skutočne nič.

Mrtvý muž (1995)

Nie som filmový odborník a neviem to vyjadriť fundovanými frázami. Skrátka - ten film na mňa pôsobil zvláštne magicky. A tá hudba.... Teda tá gitarka..... Magické.

Constantine (2005)

Jeden z filmov, ktoré sa mi nikdy "neprejedia" - bez ohľadu na počet projekcií. Labužnícky si vychutnávam každý záber. Výborný Keanu Reeves, výborný Peter Stormare, výborná, temná atmosféra a drsňácko-coolový humor. Jasných päť *.

Mystery Men (1999)

Asi som blázon. Pre mňa jasných 5*. Čistý relax.

Matrix (1999)

Moja osobná "biblia". Pretransformované paralely môjho duchovného, vnútorného života, ktoré som v tomto filme objavil (dekódoval, vyfabuloval) ((doplň si, čo chceš)), a s ktorými stále žijem, zabezpečujú, že tento film si môžem pozrieť nekonečne veľa krát. edit : napísané po cca dvadsiatich projekciách. DOKONALOSŤ.