Doktor Strange (2016)

Nevyužitý potenciál, i tak by se dal charakterizovat Doctor Strange. Egocentrický neurochirurg (Benedict Cumberbatch) jemuž role sedla nadmíru dobře. Škoda jen uspěchaného děje, který doktora vyloženě tlačí do konečné transformace v okultního mistra. Nezbývá ani moc času na nějaké složité školení a vývoj charakteru. Doktor přelouská několik knih a dostane pár dobrých rad od guru „Fantomase“, jen aby byl připraven na první konfrontaci s dalším bezvýznamným antagonistou. Ani na romantiku s Rachel McAdams nezbyl čas, ona totiž většina vedlejších postav působí zcela postradatelně. Hlavní devízou snímku jsou vizuální efekty, které působí všelijak, nikoliv však mysticky. Finální démon v podobě obří hlavy pouze zdůraznil celkovou přeplácanost. Nejnovější Marvel se zarytě drží své šablony, která dle některých stále funguje. Dle mého názoru je čas na změnu a trochu zariskovat. Doctor Strange byl postavou jako stvořenou pro nový směr, bohužel zapadl do průměrného stereotypu továrních filmů od Marvelu.

Nekonečný příběh (1984)

Film mého dětství, který mi otevřel kouzelná dířka do fantasy žánru. Už užásná uvodní melodie byla předzvěstí, že mě čeká nezapomenutelné dobrodružství, a tak se také stalo! Jeden z mála filmů, který jsem prožíval a hltal každičkou vteřinu jeho epického příběhu. Brečel jsem spolu s Atreyem i Bastienem (Atrex), ale stejně tak se i smál a radoval ze šťastného konce.

Jack Reacher: Nevracej se (2016)

Jack zůstal za očekáváním, bohužel Zwick na to šel od lesa a ještě s tupou sekyrou. Akce má spád, ale chybí jí ta hutná štáva McQuarrieho verze. Stále si pamatuju tu scénu před barem, nebo ty dva idioti co se navzájem pomlátili v koupelně. Takovéhle scény mi nový Reacher nenabídl, místo toho servíruje jen akční průměr a nejednou viděná klišé.

Thundercats (2011) (seriál)

Povedený reboot značky Thundercats, který byl nuceně a předčasně ukončen po odvysílaní první série.

Hromkočky (1985) (seriál)

Zlý mumifikovaný čaroděj Mumm-ra se snaží ovládnout svět, ale v cestě mu stojí tým Thundercats, vedený hrdinným vůdcem Lion-o. V zahraničí kultovní animák, bohužel u nás vysílaný o několik dekád později.

Kuřátka (1991) (pořad)

KFC - sponzor pořadu :))

Tom a Jerry (1940) (seriál)

Zlatý dětský časy, ale Jerry by přes hubu zasloužil. Chudák Tom :)

Deadgirl (2008)

Píchat do mrtvého masa by měl jenom patolog, ale zvídavá skupina kluků bez morálních zábran, navíc vybavena silnými žaludky a léky proti infekci si myslí přesný opak. Námět je to zajímavý a odporný zároveň, tedy pro horor ideální. Provedení bohužel pokulhává na několika úrovních najednou. Nejde jen o horor jako takový, jelikož bát se při něm není čeho. Zombie je po většinu času spoutaná, atmosféru jakéhosi napětí snímek buduje okolo živých postav a jejich vzájemných interakcí. Bohužel tohle je málo a snímek začne po chvíli nudit.