Děda je lotr (2016)

Od Godfather ke Dirty Grandpa, aneb smutná realita stárnoucího herce.

Sebevražedný oddíl (2016)

Rád bych viděl i tu druhou verzi střihu a to sice tu, kterou měl na svědomí Ayer. Snad se ho dočkám na Blue-ray. Příběh filmu je velmi prostý. Nicméně s ohledem na čas, který měl David Ayer na sepsání scénáře také omluvitelný. Poprvé na filmovém plátně obživla nejslavnější postava od Bruce Timma a Margot Robbie podala skvělý výkon. Výhrady mám jen k děsnému dabingu. Velká škoda, že za oběť novému střihu padlo tak ohromné množství scén s Jokerem. Tato verze gangstera Jokera nakonec není tak špatná, jak jsem si původně myslel a rozhodně má co do budoucna nabídnout. Suicide Squad je nakonec dobrá akční jízda, která neměla čas mě nudit zbytečnými plky, jako v případě posledního Marvelu.

Krotitelé duchů (2016) odpad!

Stereotypní a nesympatické postavy, které vyzněním připomínají spíše kreslené karikatury ze stejnojmeného animáku. Laciný humor i neúcta k původním filmům a to je jen malý výčet negativ, která tento zbytečný snímek obsahuje. Jak vidno dle tržeb, nové Ghostbusters zhynou diváckým nezájmem.

Batman vs. Joker (2016)

Samostatný Kameňák by byl pro filmové zpracování přeci jenom krátký příběh. Proto chápu prodloužení minutáže o příběh s Batgirl, i když to působí nesourodým dojmem. Možná, kdyby Azzarello první příběh věnoval postavě Jokera, ucelení obou povídek by bylo lepší. Postavu zná dokonale a jistě by se několik zajímavých témat našlo. Animace je ucházející, i když nevyznívá tak „bizarně děsivá“ jako tištěná předloha a na rozdíl od původní předlohy je i barevnější. Všechny památné scény jsou zde zastoupeny, a tak divák komiksem nepolíbený o nic zásadního nepřijde.

Powers (2015) (seriál)

Katastrofa

Warcraft: První střet (2016)

Warcraft je pro neznalého - nezaujatého diváka nudná podivaná, ve které se akorát dozví proč obě strany válčí. Na vysvětlení motivace postav a rozvoj postav už nezbyl v té záplavě triků čas. Aneb doma si ty jednotlivé detaily vygoogluj diváku. Herci se sice snaží, ale na rozdíl od nasnímaných CGI modelů jejich výkon zaostává a to je špatné. Svět Azerothu nepůsobí dojmen široce osídleného světa, ba dokonce nikterak rozsáhlého. Výprava zůstala za očekávaním a tomu dojmu nepomáhá ani chaotický střih, který plní jednotlivé vzdálenosti mezi lokacemi. Ostatně, se střihem film bojuje po celou svojí dobu a lze vidět, že výsledná podoba filmu měla vypadat zcela jinak. Snímku ani nepomáhá fakt, že se bere hrozně vážně. Warcraft se tak moc snaží být pompézní podívanou, až se zapomnělo dát divákovi něco, nad čím by se vůbec zajímal.

Ave, Caesar! (2016)

Celý film se dá vyjádřit pouhým jedním slovem, nuda.

Dragonball: Evoluce (2009) odpad!

Film jenž nemá se sérií Dragon Ball nic společného a je až s podivem, jak moc si je s předlohou vzdálený. Scenárista si dozajista nezjistil o předloze zhola nic, snad kromě jmen hlavních protagonistů, anebo v horším případě předlohu zcela záměrně ignoroval. Od charakteristiky postav začínaje až po celkové vzezření filmu je zde všechno špatně.

Dragon Ball (1986) (seriál)

Původní a odlehčená verze od staršího bratříčka Z. I když je na animaci znát zub času, tak nic neztrácí se svého kouzla. Dragon Ball je plný humorných scének u nichž se člověk zasměje i po tolika letech a zcela právem mu náleží status kultovního anime.

Captain America: Občanská válka (2016)

Šablona od Marvelu začíná více a více nudit. Mnoho postav na plátně je zde jen pro bojové scény a pár dialogů, aniž by příběh někam posouvaly a některé jen lákají na své budoucí filmy. Prostě tu musejí být, jelikož jejich absencí by měl film s obhajobou názvu Civil War velké problémy. Velkolepost konfliktu je tu tím pádem jen účelově strojená a navíc v záplavě jednotlivých traumat dostává plesnivou pachuť. Hlavní záporák není dobrý stratég jak je nám podsouváno, to jen špatný scénář tlačí postavy do spousty nelogických rozhodnutí. Z původního konceptu se tak pomalu stává rodinná telenovela. Akční scény vyznívají na prázdno, jelikož nikdo nikomu skutečně nechce ublížit. Přirovnal bych to k dětskému hašteření. Místo nesmyslným bojem mezi sebou, by raději měl celý tým Avengers navštívit psychiatra. Doporučoval bych toho, jenž nosí pásku přes oko.