Lost Highway (1997)

Schíza je pěkná mrcha, pak jen stačí dodat trochu žárlivosti a promíchat. Výsledný nápoj však nechutná všem a v ústech zanechává divnou pachuť. Filmu nechybí atmosféra ani napětí, ale celé je to jen jedná velká a špatně namíchaná břečka. Plusové body navíc za Mansona s Rammstein.

Kick-Ass 2 (2013)

Matthew Vaughn se vypařil a s ním odešlo i kouzlo, které z prvního dílu udělalo fenomém svojí doby.

Kick-Ass (2010)

Stále jedno z nejlepšího převedení komiksu na filmové plátno. Původní Millerův příběh proměnil Matthew Vaughn v parádní akční spektákl, kterému nechybí k dokonalosti absolutně nic. A po dlouhé době taky film, ve kterém jsem si užil roli Nica Cage.

Jason Bourne (2016)

Nejslabší Bourne ze všech. Oproti předchozích dílům jednoznačně nudnější s větším zaměřením na vedlejší postavy. Bourne za ta léta logicky zestárl a působí i celkem mdlým dojmem, ale co těch 10 let dělal zůstává tajemstvím. Matt Damon odvedl svůj standard, podobně jako Tomy Lee Jones. Na druhou stranu, taková Alicia Vikander si po celý film vystačila s jedním výrazem (ten z plakátu) a nic víc nepředvedla. Filmu nechybí tempo, ale nelze se zbavit dojmu, že některé scény už jsem viděl v dílech předchozích. Opakování sebe sama je jeden ze způsobů, jak protistranu unudit.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Po skvělé Vaughnovce First Class přichazí na řadu klasická Singerovka, která sice nenadchne jako její předchůdce, ale ani neurazí.

Stranger Things (2016) (seriál)

Osvěžující nával nostalgie z retro filmů z let 80, naštěstí není jediným kladem této letošní seriálové novinky. První série nabídla poměrně dost. Od dobře hrající omladiny, až po přehrávající kleptomanku Winonu, dalé pak výbornou hudbu a skvělé intro. Dobová stylizace se povedla, navíc na pouhou televizní produkci nepůsobí vůbec lacině. Seriálu pomáhá i nízký počet epizod, které netrpí kolísáním kvality.

Kosti a skalp (2015)

Surový i místy brutální, ale také vcelku nudný hororový western, kterému by prospělo zkrátit stopáž. Atmosféru jakéhosi napětí buduje film poměrně dlouho a ne moc zdařile. Díky hercům a jejich statečným výkonům jsem vydržel snímek dokoukat až do konce.

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Emzáci jsou zpět a na obranu země se tentokrát staví armáda složená z mladých vojáků, kterým akorát začalo rašit ochlupení. Nových tváří se zde sešlo poměrně dost, ale ať už je to dáno nedostatkem charisma nebo hereckým umem, nikdo mě nedokázal zaujmout. Spousta tváří se sešla i při psaní scénáře. Víc hlav víc ví, ale v tomto případě neplatí. Scenáristi sepsali hotový guláš, ve kterém spousta věcí nedává smysl. Ještě teď si lámu hlavu nad tím, proč se královna honila za školním autobusem? Snímku také moc nepomáhá natažená stopáž, několik zbytečných scén mohlo s klidem skončit na podlaze střižny.

Lovec: Zimní válka (2016)

Lovec: Zimní válka je další pokus o znásilnění klasické pohádky. Technickým zpracovaním lepší nežli porno-parodie, nikoliv však obsahem.

Děda je lotr (2016)

Od Godfather ke Dirty Grandpa, aneb smutná realita stárnoucího herce.