Za plotem (2006)

Jen o pár chlupů horší než pixarovky.

Skrytá identita (2006)

Nemůžu si pomoct, ale úplně na 100% mi to nesedlo a to mám Scorseseho i všechny zúčastněné herce hodně rád. Asi je tím, že to moc neodsípalo, je tu několik nudných pasáží, je to občas trochu překombivané a část z těch nejlepších scén jsem už jednou viděl ve Volavce (která je mnohem svižnější a jednodušší a ve výsledku silnější). Také ten konec působí trochu groteskně a několik lidí se v kině i smálo, což asi nebylo účelem a pokud bylo tak se to tam vůbec nehodilo. Proti posledním Scorseseho filmům určitě slabší a možná nejslabší film, co jsem od něj viděl. Každopádně herecké obsazení je naprosto dokonalé, všichni hrají skvěle (především DiCaprio a Nicholson jako vždy válí). Tak zas u dalšího filmu, Marty.

Děti se vracejí (1996)

Škoda že tu Takeshi nehraje. Takhle je to ode mě "jen" za 70%.

Román pro ženy (2004)

Ze začátku bych dal možná i 3*, za to, že někdo natočil český žánrový film, který docela dobře vypadá. Ale nemá to absolutně žádný příběh, postavy se jen pachtí od ničeho k ničemu, herci jsou vyjma Stašové toporní, navíc se všichni, ač to jsou češi jak poleno, jmenují cizími zvláštními jmény jako Oliver, Ingrid, Laura nebo Hubert. A ani nemá smysl zmiňovat že vztah mezi Vašutem a Kanoczovou absolutně nefunguje a nevěříte jim ani slovo. Jinak vizuální stránka filmu byla na česká poměry opravdu dobrá. Renč by si taky někdy mohl vybrat dobrý scénář.

Sametoví vrazi (2005)

Hodnotím dvoudílnou televizní verzi, která je hodně zdlouhavá a občas zmatená (moc postav). Přes moje hodnocení rozhodně patří k tomu lepšímu na poli české krimi bylo vytvořeno.

Pýcha a předsudek (2005)

Nikdy jsem nečetl Jane Austen a možná ani neviděl žádný film podle její předlohy, ale tahle Pýcha a předsudek mě fakt dostala, dokonce jsem v sobě nalezl romantika:) I Keira, ač jí moc nemusim a nepřijde mi ani zvlášť pěkná mě přesvědčila o svých hereckých schopnostech. Stejně tak ostatní herci jsou skvělý (staří bardi Suherland a Denchová jsou skvělý snad v každém filmu)a scénář je dobře zadaptovaný, dialogy promyšlené ťaneční scény nejlepší). Austenovská romantika se mi moc líbí a dost mi to připomíná podobně asketické korejské romantiky a možná si to díky tomuhle filmu i někdy přečtu.

Zjizvená tvář (1983)

Tak tenhle gangsterskej flick opravdu miluju. Al Pacino jako Tony Montana je prostě geniální stejně jako celý film od první do poslední minuty. Push it to the limit!

Ztraceni (2004) (seriál)

Těch 5* bylo za první sérii, která mě opravdu okouzlila. Pak už je to o dost slabší, ale pořád tvůrci vědí jak si udržet sledovonost.