Good bye, Lenin! (2003)

Největším kladem tohoto filmu je podle mě námět, který je vskutku originální, šlo z něj ale vytěžit více. Především ve vážných momentech je fim občas trochu nudný, zato ty vtipné sekvence jsou opravdu vtipné. Rozhodně by Leninovi přidalo kdyby skončill emotivním setkáním s otcem, konec působí dosti nastavovaně.

13 duchů (2001)

Dávám ** za pěkné masky a za to, že je to krátké.

Město bohů (2002)

Skvělý film přímo dýchající atmosférou brazilských slumů. Jednotlivé příběhy jsou opravdu strhující, stejně jako kamera a hudba. Meirelles je jak to tak vypadá opravdu talentovaný a už se těším na jeho další film.

Sekretářka (2002)

První 3/4 tak za 50%, skvělý konec ale všechno zachraňuje. James Spader a Maggie Gyllenhaal jsou ve svých dosti bizarních rolích opravdu skvělý.

Otec rodiny (2000)

Příjemná romantická komedie, která by potřebovala trochu prostřihat, jinak Cage a Téa Leoni jsou pěkná dvojice. Je to sspíš 3.5, ale tři nedám kvůli trochu rozvleklému konci.

Kód Navajo (2002)

Dávám **** hlavně za námět, protože osudy vojáků z kmene Navajo opravdu dokáží utáhnout celý film, myslel jsem že to budou jen nějací chudáci, kteří nebudou umět anglicky a nevybuduji si k nim žádný vztah, ale já sem si je hodně oblíbil a hodně jsem jim přál a nekonec jsem byl radši že přežil Navajo místo hlavního hrdiny Nicolase Cage. Největším mínusem jsou IMHO zdlouhavé akční scény, které mě opravdu moc nebrali.

Bowling for Columbine (2002)

v žánru dokumentárních filmů absolutní špička, něco mě ale brání dát *****, nejspíš to, že mě chvilkama přišlo, že si Moore protiřečí a také proto že některé pasáže byli místy zdlouhavé. Ovšem nemůžu říct, že by v tomto filmu bylo něco co bych vystřihl. Nejvíce mě asi dostal ten rozhovor Moora s Charlotnem Hestonem, ale takových nezapomenutelných momentů tam bylo víc.

Salton Sea (2002)

Především vizuálně skvěle zpracované, s bizarními postavami, známí herci i ve vedlejších rolích (Trejo, Guzmán, D´Onofrio, Lee Ermy). Ovšem po začátku, který vypadal na snímek o drogách, se ze Salton Sea vyklubala "obyčejná" detektivka, což mě trochu zklamalo.

Blíženci (1999)

Příběh je sice mírně klišovitý, ale přesto mě film dostal. Hlavně ty scény se studnou měli dobrou atmosféru, v začátku jsem se trochu nechytal, protože ty japonci mi přijdou všichni stejný, ale po té pointě (bohužel prozrazené už v půlce filmu) jsem se opravdu začal dobře bavit. Další kvalitní asijský snímek v čt, jen více takových!

Životní zkouška (2000)

Hodinu a třičtvrtě hodiny nudy k posrání, kdy se skoro nic neděje nezachrání ani celkem povedený konec.