Svět podle Putina (2017) (seriál)

Užasny dokument, a to som videl len 2 diely. Njaprv som sa bal že to bude dokument typu, kedy Putin niečo povie a v zapatí tam daju blbu ukažku s komentarom ktory ma Putina znemožniť. Ale nie tuto fakticky uprimne hovoria o problemoch v USA aj vo svete či v Rusku. Proste odhalenie toho čo nam iny zatajujú. NO a do neposlednej rady sa tu vyjadrim na pritomnych politologov, odbornikov cez armadu, geopolitikov či machrov na to ak osa ma natačať dokuement. Vy "odbornici" z čsfd ste všetci na jedno kopyto, hluchy, nemý, a hlúpy :D Za seba davam plny počet, inak sa to hodnotiť ani neda.

Můj kamarád drak (2016)

Velmi pekny remake pôvodnej rozprávky a chlapcovi a jeho drakovi. Po stranke spracovania draka velmi dobrá práca, aj ked detailistu udiví že má drak stále čistu srsť. Ignorujem ten fakt že sa tvorcovia inšpirovali mauglím, príbeh bol celkom fajn aj ked miestami by sa dieťa nudilo. Záver zakončený krásnym happy endom. Ako skalný fanúšik drakov 4*

Divnej týpek (2009)

Celkovo bol film trapny, ale niektore sceny boli naopak vtipné až absurdné, myslím si že to bol aj ciel, parodizovať fanušikou sci-fi a fantasy a amaterskych filmárov. Pokial ide o to čo bolo najlepšie tak úvodne titulky s vynikajucou hudbou, a to je asi vše.

Okupace (2015) (seriál)

hovadina ako mraky, už ked sa len zamyslim nad obsahom musim sa chytiť za hlavu. A samozrejme dokument vznikol v dobe kedy EU rada rozpútava shitstorm okolo Ruska. Takže další film kde su Rusi zlý, to kliše ma unavuje, niečo normalne by tam nebolo ? Najvtipnejšie na tom že ekologicka politika v tom filme zatiahla Norsko do takych problemov, takže bacha na zelených :D

Legenda o drakovi (2015)

Vskutku užasny príbeh ktorý hrá s citmi diváka, jednu chvílu už dúfate že to dopadne pre človeka-draka špatne a zrazu sa to otočí uplne inak. Možno keby to točil holywood dopadlo by to takymto happyandom, našťastie ruska filmografia stále dokazuje že vie diváka prekvapiť a vyviesť ho z omylu. Animacia draka mohla byť lepšia čo sa však týka kostýmov a práce s kamerov na to nemôžem povedať zlého slova. Proste pre mňa ako fandu do drakov ma film 4*

Vlčí děti (2012)

Velmi nádherný animovaný film, už samotný názov vypovedá o tom že toto nebude len tak obyčajná rozprávka. V deji sa strieda radosť aj tragedia, humor aj trápenie. Koniec ako inak velmi dojemný a tak silný že si ho divák bude pamätať aj niekolko hodín po pozrení. Animované sekvencie sú úžasné a spravené tak aby sa človek rozplýval nad krásnym umením anime. Napokon už treba dodať, Ame aj Yuki su roztomilý za každej situácie.

San Francisco (1968)

Neuveritelný trip v podaní psychedelickej hudby, film pôsobí až hypnotickým dojmom.

Sopka (1997)

Výborny akčny film jeden z mala katastrofickych filmov ktore vedia zaujať. Filmove triky vyborne, herecke výkony výborne, praca s kamerou perfektná. Nechápem prečo ma film tak malo percent u mňa za plný počet.

Kandidát (2013)

Film z ktoreho zamrazi a prinúti človeka zamyslieť sa či sa toto fakt deje aj v realite. Mňa by to vôbec neprekvapovalo.