Velká ryba (2003)

Tenhle film je jiný než ostatní Burtonovi. Je příliš osobní a proto ho mám tak rád...

Olověná vesta (1987)

Naprosto vynikající první půle filmu...druhá část je ovšem rutiní zážitek..ale nikdy bych nedovolil dát Kubrickovi jen 3 hvězdičky...

Spalující touha (1999)

Považujte mě za blázna ale tohle je nejlepší film Stanleyho Kubricka..

Lolita (1962)

Film s vyníkající atmosférou, která je Kubrickovi vlastní. Herci jako by v obrazu dýchali. Ona skandálnost je sice trochu utlumena ale tak rafinovaně že je to vlastně jedno.

Minority Report (2002)

V mnoha směrech peřelomový a originální film. Nejlepší film Stevena Spielberga se skvělou hudbou Johna Williamse. Unikátní diamant bez kazu!!!!

Hartova válka (2002)

Jakýsi takýsi pokus o hlubší zamyšlení nad morálkou, heroismem a vlastenectvím, které u tohoto snímku absolutně nefunguje.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Tento díl jsem knižně doslova hltal. Proto jsem se na 3 díl hrozně těšil. Pojetí Cuaróna je naprosto vynikající, film je temný a tak trochu s nadhledem úchylný. Cuarón má opravdu cit pro detail a nebál se experimentu. Herci více přitvrdili a na filmu je to dost znát. Prostě a jednoduše, tohle je sakra dobře odvedená práce. A když se k tomu přidá hudba Johna Williamse, není co řešit.

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

Druhý díl je o něco horší než první, ale jen díky zpracováním režiséra Columbuse.Víceméně udělal film stejný jako první. Nic nepřidal nic neubral, což je obrovská škoda. Děj je o něco složitější a postavy jsou víc "vyhrané" to sice ano, ale jinak si budete říkat ten had byl v jedničce nebo ve dvojce??Což je trochu škoda.

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Když jsem viděl upoutávky na Harryho Pottera, říkal jsem si, zase nějaká Teenage hovadina s velkým H. Ale říkal jsem si proč na to nejít. Tak jsem šel. Byl jsem v šoku, příběh je tak krásně napsán, že jsem se ponořil do Harryho světa a nechtěl jsem z něj odejít. Rollingová dokázala vytvořit krásný a propracovaný svět ve kterém si najde každý něco. Opravdu vkusná zábava pro celou rodinu.