AC/DC - Play Ball (2014) (hudební videoklip)

Klip je opravdu jednoduchý a vtipný, ale AC/DC přece neposloucháme kvůli klipu, že? :) Písnička je skvost! Tento fakt ještě více umocňuje to, že členové jsou už pěkní staříci, což jim ale vůbec nebrání v tom složit pořádnej rock'n'roll.

AC/DC: Family Jewels (2005) (video kompilace)

Pokud hledáte nejlepší skupinu všech dob. Mám pro vás dobrou zprávu. Už hledat nemusíte!

AC/DC - Thunderstruck (1990) (hudební videoklip)

Dámy a pánove, představuji Vám AC/DC a jejich rockové orgie! Z každé jejich písničky ejakuluje minimálně půl tuny čistých riffů, které jsou stříknuty lehce vyzývavým textem. Jsem pevně přesvědčený o tom, že to nejlepší jsem už slyšel; všechno, co teď bude následovat, už bude jen takový slabý odvar.

Top Gear (1978) (pořad)

Jojo, Top Gear, můj nejoblíbenější motoristický seriál! A není to protože žádný jiný neznám. Je to čistě protože Top Gear nemá konkurenci, co se ohledně zábavy týče. Nikde jinde nenajdete tak vtipné a skvěle se doplňující trio moderátorů. A můžete mi říct, kde jinde než v Top Gearu najdu hopsajici kozy všech pěkných hereček, které se snaží zajet nejrychlejší čas?

Já, legenda (2007)

Velice dobře rozpracovaný film, bohužel nevyužívá všech detailů a šlape jen na 60%. Z snímku by se toho dalo vymáčknout mnohem více, ale režisérovi zřejmě stačí málo. :( Nenechte se ale zmást. Já legenda, je dobrý film a rozhodně nebudete litovat tich 96 minut vašeho života. Vy budete chtít víc, budete civět s otevřenou pusou na vaší obrazovku a hledat hlavní chod, který po předkrmu nachází, toho se ale nedočkáte.

Strážci - Watchmen (2009)

Ano, máte pravdu Watchmen je další Hollywoodská komiksárna, ačkoli úplně jiná než jakou byste čekali, spíše se podobá novému Deadpoolovi, což je dobře nebo snad ne? :) Film stojí na Roršachovi, který je důležitým pilířem v netradičním světě superhrdinnů. Příběh a jeho myšlenka jsou na první pohled velice kontrastní. Polovina filmu probíhá v dialozích a v flashbackách, kde se dozvíte více o světě Strážců a jejich pohledů na svět. Druhá půlka filmu je, bohudík, naplněná akcí a souloží, dobře sex tam bude jen dvakrát :(. Oboje je velmi dobře zpracováno a promyšleno do posledních detailů, teda až na to, že je tam na mě moc málo nahoty! A právě z tohoto důvodu si Watchmen zaslouží krásných 3/5.

Labyrint: Zkoušky ohněm (2015)

Máme tady další pokračování Labyrintu. Úžasné. I když možná ani ne. Ačkoli už nejsme v labyrintu pořád se film jmenuje labyrint, začínám pochybovat o originalitě tvůrců názvů pro filmy. Každopádně u filmu nedoporučuji moc přemýšlet, berte věci takové jaké vám režisér Wes Ball servíruje, ruku na srdce, jeho logika je děravá jako panenská blána Miley Cyrus. Když pominete tuhle malou díru ve scénáři, malou jako zadek Jolandy, tak Labyrint vlastně není zas tak špatný. Vlastně to není ani největší zklamání roku, protože vysvědčení jsem dostal předčasně.

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Nikdy jsem nebyl příliš velkým fanouškem série Mission Impossible, ale tenhle díl mě chytil. No, vlastně mě chytili i všechny ty předtím, ale ne tak moc, abych se stal jejich fanouškem. Není to prostě to samé jako když se kouknete na Kick-Ass nebo 22 jump street. To Vás prostě chytne a nepustí, chcete víc! A začíná mi připadat, že touhle cestou se pomalu ale jistě vydává i nový díl MI. Tom Cruise válí, ale ne tolik jako jeho kamarád programátor, který tenhle film zvedá z průměru. Ethan Hunt je už moc předvídatelný a přiznejme si to, nudný. Akci skvěle oživuje jeho partička zkušených borců z IMF. Takže hurá na internet a stahujte o sto šest už máme i blu-ray verzi, která stojí za to. Ale i přesto, že se mi film líbil, působí to na mě spíš dojmem jako dobrýho pilotního dílu k seriálu o tajných agentech. Vážně, snímek je to pěkný, ale má v sobě dojem seriálu a ne filmu.

Marťan (2015)

Na Marťana jsem už dlouho čekal ale i přesto, že ke stáhnutí byli už kinorip verze, já vydržel a počkal na blu-ray. Čekání se vyplatilo! Ridley Scott nám naservíroval perfektní podívanou s hláškujícím Markem Watneym, který musí přežít na planetě Mars. Příběh a způsoby jakým Mark přežívá jsou občas trochu nechutné, ale takové je prostě přežití, jak by řekl známý nepřítel housenek a dalšího hmyzu Bear Grylls: Přežití není hezké. Což v podstatě v Marťanovi uvidíte sami. Film ubíhá rychle a pokud jste se dívali na trailery tak ty jsou příšerné. Já je bohužel viděl a je to fakt humus, strašně mě to odradilo od zhlédnutí filmu, protože trailery Marťana prezentovali jako nudnou vesmírnou logicko-dialogickou zápletku. Film je úplně jiný a doporučuju ho všem všema deseti! I když jsem občas po filmu uvažoval a dospěl jsem k několika závěřům. Jak mohl někdo vydržet tolik měsíců na Marsu a nemyslet přitom na sex. Já už teď mám problém přestat myslet na ty dvě asiatky ve vířivce. A navíc by byl i prvním člověkem na Marsu, který si vyleštil bambus. A potom ten dlouhý let domů, který trvá čtyři roky.To bych fakt nedal. Vsadim se, že když se vraceli domů už po tom 3 roku ti chlapi museli slintat už když jen jedné z astronautek spadlo ramínko od podprsenky. Co už. Vesmírné lety asi nejsou příliš vzrušující zábavou, leda pokud neuvíznete na Marsu s Tori Black. Vrrrr to byla jízda...

Hvězdy nám nepřály (2014)

Bylo krásné páteční dopoledne a já jsem už dokoukal všechny svoje blu-ray kopie z piratebay. Jediné co mi zůstalo v počítači, jo měl jsem to tam už pěknou řádku měsíců, bylo The Fault in Our Stars. Nechtělo se mi do toho..Dokonce jsem uvažoval, že radši znova zkouknu 22 jumpstreet, ale jsem přece Yesman a měl bych být otevřený novým možnostem.Tak jo, proč ne, deme na to! Zapínám DVD, penetruju USB port mým velkým černým flash diskem a ulehám na gauč vedle mého úchylného psa Luka. Zavrčel, neunesl, že se bude dělit o gauč s takovým simulantem jako jsem já, ale film už běžel a on neměl na výběr. A teď 3 hodiny po skončení filmu, jo potřeboval jsem tři hodiny na to, abych si to srovnal v hlavě, píšu tuhle recenzi. Hvězdy nám nepřály není obyčejný romanťák to ani náhodou, je to film, který se Vám ze začátku bude hnusit kvůli tomu cucákovi, co je zabouchnutý do normální holky, ale za malý moment si uvědomíte krásu filmu. Všechny pocity si prožijete s hlavní hrdinkou Hazel a jejím friendzone přítelem Gusem. Budete se cítit jako na houpačce nebo aspoň Vaše emoce budou kolísat a měnit se. Hvězdy nám nepřály mají obrovské výhody, které je povyšují nad ostatní filmy. I když vlastně normální filmy jednu výhodu oproti The Fault in Our Stars mají. U Bonda se nerozbrečíte. U hvězd nám nepřály ano. Dvakrát.