Tiché místo: Část II (2020)

Asi si postavim drevenu chatku na Bora Bora. Len tak pre istotu. Syn bol svojim spravanim obcas na facku, nastastie to kompenzovala inteligentna mama. Maly kus slabsie ako jednotka. Invazia paradna. Skoda, ze jej nebolo viac.

Gentlemani (2019)

He called me a black cunt. It's racist. You are black and you are a cunt.

Coldplay: A Head Full of Dreams (2018)

"Hlavne tam na zaciatok nedavaj, ako ideme na javisko. To uz bolo vsade." Mala som tu cest vidiet ich nazivo minuly rok v lete v Cardiffe a nikdy nezabudnem, ako cely stadion z plnych pluc spieval Fix you a nebolo tam jedineho cloveka, ktory by si to neuzival. Ci uz ich nenavidite alebo milujete, ich koncerty su skratka neskutocna vizualna a hudobna sou, z ktorej vam padne sanka. Cely dokument je pekne spraveny a chyti za srdce kazdeho fanusika. Brckavy Chris so strojcekom vie, o com hovori. "Niekto si moze povedat, ze su to hippie recicky, ale mne je to jedno."

Bodyguard - Episode 4 (2018) (epizoda)

A to som si myslela, ze minula epizoda bola prekvapujuca. Stale lepsie a lepsie.

Pátrání (2018)

Po Upgrade dalsi menej znamy film, ktory sa nenapadne vkradol do kin a prekvapil divakov. Narazila som nan uplne nahodou cez reklamu na Facebooku (ach, ta ironia). Cely film sa odohrava na obrazovkach pocitacov, mobilov, webkamier a vsetko ostatne mimo tychto zariadeni sa dozvedame zo sprav v televizii. Priznam sa, ze som bola mnohokrat na vazkach a az do sameho konca som netusila, ako to dopadne. Dej pekne stupnuje a napokon do seba vsetko zapadne. Kazdy klik, kazdy obrazok, kazda sprava ma svoj vyznam. Johna Cho som si oblubila uz v druhej serii The Exorcist a opat nesklamal. Aziati nie su tento rok len sialene bohati, ale ocividne aj sikovni. Zaujimalo by ma, ako to bude v slovenskych kinach otitulkovane, kedze miestami sa objavi take mnozstvo textu, ze sa to nedalo stihat citat priamo z obrazu a vela veci asi ludom unikne.

Bodyguard - Episode 3 (2018) (epizoda)

Perfektny twist. Dal sa sice vytusit, ale necakala som, ze do toho pojdu.

Bodyguard - Episode 1 (2018) (epizoda)

"Can't you call your monkey off? Throw him some nuts. I'm mixed-race." Plno odkazov na terajsiu politicku situaciu v Britanii, samozrejme, velmi opatrne a politicky korektne, kedze serial vysiela BBC. Nazyvanie Arabov Aziatmi v novinach a televizii sa skutocne deje. Ministerka vnutra skor pripomina Theresu Mayovu.

Tiché místo (2018)

Pre mna zatial tohtorocne Get out. John Krasinski aj Jordan Peele dokazali, ze komedia nema od hororu prilis daleko. Osviezujuce spracovanie mimozemskej invazie, kde priserky sice nic nevidia, ale zato len maly zvuk sposobi, ze si vas daju na veceru a je im uplne jedno, ci ten zvuk sposobi clovek alebo zviera. Na velke vysvetlovanie, ako a co sa stalo, zabudnite. Hned v prvom zabere sa ocitame v dni 89, co ale vobec nie je na skodu a o nic neprideme. Vsetci herci podavaju fantasticke herecke vykony bez slov a prostrednictom posunkovej reci, kedze vo filme sa rozprava velmi sporadicky. Prva polovica ma pomalsie tempo a sustreduje sa na ich kazdodenny zivot v tichu a druha sa rozbehne a nezastavi. Postavy sa nespravaju hlupo, prisery vyzeraju super a nemihnu sa v obraze, ale mozeme si ich naplno vychutnat. Tip: Cim mensi pocet navstevnikov v kinosale, tym lepsi zazitok. Mozu vam film pekne skazit.

Na konci světa (2017)

"Odkial si? Z Rumuska. Tak to si cigan." Film, ktory si neberie servitku a ukazuje vsetko, ale uplne vsetko. Velmi realisticke, az surove, to zabijanie zvierat, uf. Malebne zabery na Yorkshire s krasnou hudbou.