• Thriller

Vezmi mě tam, kde je hezky (2020)

Vyborné. Či už práca s kamerou ktorá sa postará o dokonalú dystopickú atmosféru alebo rozhovory kde nie je ani slovo navyše. Divákovi dá síce zabrať v prvej tretine rozoznať vzťahy medzi postavami a časovú líniu, no o to viac baví sledovať ako sa krátke flashbacky postupne vyjasňujú a vysvetľujú. Určite by som si pozrela 90min trvanie tohto mini filmu.

Tiché doteky (2019)

veľmi veľmi dobré, ideálne surové a emočne vyvážené. Zaujimavé sledovať vývoj hlavnej postavy, ktorá predstavuje exemplár osoby zasadenej do kritickej situácie ktorá zlomí aj zásadový silný charakter. Nepredvídateľné a s dostatočne uspokojivým záverom ktorým si celý film pridá na autentickosti. Výkon protagonistky je naozaj obdivuhodný.

Tekutý písek (2019) (seriál)

v tomto seriáli nie je nic navyše a dostanete odpoveď na každú otázku v ten najlepší čas. veľmi nepredvídateľné a nórska atmosféra pridáva celému deju na hodnote.

Lidská společnost (2019) (seriál)

veľmi veľký potenciál a mysterióznosť ktorá je ponúkaná v úvode seriálu žiaľ upadá do úzadia každou epizódou viac a viac. Priveľa zbytočných rozhovorov, hlavne v záverečnej episóde pri ktorej stále čakáte na vyvrcholenie, objavuje sa konečne rozuzlenie (šofér autobusu) ktoré sa stupňuje a zrazu z ničoho nič sa to prestane riešiť (????). Primárna chyba podľa mňa je, že sa takmer úplne prestane v seriáli riešiť záhada toho, kde sa nachadzajú a ako sa odtiaľ dostať. Celý čas sa venujú tomu, ako spravovať mesto kde žijú ale ani jediný raz sa nepokúsili nájsť spôsob, ako sa odtiaľ aj reálne dostať, všetko ostáva len pri teóriách a vlastne 90% rozhovorov sa týka zásob jedla. Veľká škoda, mám toľko otázok, a nie takých príjemných ktoré máte napr. po zhliadnutí “Sedem” ale také že... čo? Seriál ani neponúka priestor na nejaké teórie, diváka len zmätie a v celku neponúka žiadny zážitok. Skrátka, žiadna z otázok/záhad nie je zodpovedaná a to vyústi v sklamanie vo forme záverečnej epizódy.. veľká škoda.

V pasti (2018)

Väčšina hodnotení sa nevyhne porovnávaniu s Quiet Place, čo celkom chápem keďže myšlienka otupenia jedného zo zmyslov ako forma záchrany je jediný spôsob formy prežitia. No Bird box má niečo, čo ma zaujalo oveľa viac. Pre mňa zobrazenie “príšery” vo filme zrazu odstráni všetko to napätie a strach. V Bird box sa potýkame s niečím nepoznaným a hlavne, vyjadruje sa prostredníctvom ľudí, film má rýchly rozbeh a takmer okamžite sme vhodení do deja v ktorom prežívate obyčajnú cestu autom ktorá je nepredvídateľná a ľudia a ich činy sú to, čo predstavuje hlavné nebezpečenstvo. Súhlasím s mnohými nelogickými udalosťami ktoré vyslovene bijú do očí a dosť ťahajúci sa záver ktorému predchádza ešte menšia akcia na rieke. Vo výsledku by som bola nadšená z otvoreného konca, ktorý by človeku dal aspoň malý priestor na rozmýšľanie aj po zhliadnutí filmu. V Quiet place sme vedeli že vo výsledku všetko zvládnu, ale nebol ich výherný súboj zobrazený a to je to, čo film takéhoto žánru potrebuje. A ja by som ocenila ešte viac otvorenejší záver, napr celý čas sa nikto neozýval z vysielačky. Prečo neukončiť film tým, že sa zrazu na druhej strane niekto ozve? Záver bol na môj vkus priveľmi idealistický a dokonalý. V celku je film naozaj veľmi obstojný, drží diváka až do konca kým nepoľaví na tempe. 80%

Ajťáci (2006) (seriál)

Neviem či je to tým anglickým humorom, ktorý zjavne maximálne postrádam, alebo dej postavený na absolútnom klišé. Stále som sa premáhala dopozerať prvý diel kvôli vysokému hodnoteniu, niečo teda na tom predsa byť musí, nie? Nebolo. Aspoň pre mňa určite nie.

Temný případ (2014) (seriál)

Pre mňa obrovské sklamanie, možno je to tým že až príliš veľa ľudí tento seriál vynášalo do nebies a mala som vysoké očakávania.

Escobar (2017)

Hodnotím po zhliadnutí seriálu ktorý ma veľmi nadchol, no u tohto filmu som žiaľ nemala rovnaké dojmy. Niektoré scény naozaj výborné a aj podoba s Escobarom je neskutočná! Avšak chýbali mi tam udalosti ktoré boli podľa môjho úsudku kľúčové, no treba brať ohľad na to že do filmu sa nezmestí toľko koľko do seriálu a že spracovanie bolo hlavne z pohľadu Virginie. 60%

Mentalista (2008) (seriál)

Fantastická kriminálna séria prepojená s psychológiou ľudí a ako o nás vlastne naša tvár všetko prezradí. Kto by netúžil vedieť tak čitať v ľuďoch? A o tom slovenskom fantastickom dabingu Petrom Kočišom sa ani nevyjadrujem. Toto je jeden z najlepšie nadabovaných seriálov na sk/cz scéne.

Vražedný plán (2015) odpad!

Ja si vždy rada pozriem tie B-čkové thrillery kde názov prezradí celý dej filmu ale toto bolo pre mňa maximálne nestráviteľné, nepomohlo by žiadne drobné vylepšenie. Toto malo toľko nedostatkov, vôbec si neudržal pozornosť. Veľmi, veľmi plytké.